Glowforge 43 milyon dolar daha artırdı – Teknolojik Haberler


Seattle merkezli lazer kesim donanım girişimi Glowforge, bu sabah başka bir sağlıklı tur artırdığını duyurdu. 43 milyon dolarlık E Serisi, şirketin 2015’in kuruluşundan bu yana topladığı yaklaşık 70 milyon dolara katılıyor.

Firmanın önemli bir zam yapmasının üzerinden birkaç yıl geçti, ancak DFJ’nin Büyüme liderliğindeki tur, şirketin ürünleri için Ar-Ge ve ticarileştirmeyi hızlandırmaya doğru gidecek. Şirket, lazer kesim ve gravür sistemleri sayesinde son 8 yılda kendisine güzel bir niş oluşturmuştur.

Şirketin en yeni ürünü olan Glowforge Pro, bir “3D lazer yazıcı” olarak konumlandırılıyor. Kalbinde, 7.000 dolarlık sistem, Wi-Fi bağlantısı ve projenin gerçek zamanlı gelişimini izlemek için bir kamera da dahil olmak üzere tüm modern olanaklara sahip modern bir CNC makinesidir.

Kurucu ortak ve CEO Dan Shapiro bir yayında “Glowforge’u kurduk çünkü insanların evde kendileri için bir şeyler yarattığı bir dünyaya inandık” dedi. “Bu bağış kampanyasıyla Glowforge, dünyayı sihirli şeyler yapması için güçlendirmek için vizyonumuzu genişletecek kaynaklara sahip.”

Hobi pazarının sınırlamaları olma eğilimindedir – şimdiye kadar bir masaüstü 3D yazıcı yapan herkese sorun. Şirket, ilk kitle fonlaması kampanyasında 27 milyon dolardan fazla para toplayarak sağlam bir başlangıç ​​yaptı.

Eğitim, tahmin edilebileceği gibi, şirket için de sağlam bir büyüme pazarı olduğunu kanıtladı. 3D baskı firmalarının ev/meraklısı pazarında çok gerçek bir tavana ulaştıklarında odaklarını sınıfa kaydırmalarının nedeni tam olarak budur.

Glowforge DFJ iş ortağı Barry Schuler, yazıcının bir yaratıcının kişisel fabrikası olarak hizmet ettiğini söylüyor. “Dan ve ekibi, yaratıcıların hayal güçlerini kutudan sadece birkaç dakika sonra fiziksel dünyaya getirmelerini sağlayarak profesyonel kalitede yaratıcı yeteneklere erişimi demokratikleştirme görevinde.”

Şirket şimdiye kadar, iyi tasarlanmış, kullanıcı dostu sistemlerle orantılı olarak yüksek bir fiyat etiketi ile kendine bir niş oluşturmuştur. Ve rekabet, 3D baskı patlamasının zirvesinde olduğu kadar sert olmasa da, bu tür özel cihazlar için ne kadar adreslenebilir pazar olduğuna dair sorular hala oyalanıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/glowforge-rasies-another-45m/

Yorum yapın