Giyilebilir sağlık takipçisi Oura bir milyondan fazla yüzük sattı – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini her gün PT 3’te gelen kutunuza almak için buradan abone olun.

Merhaba ve 24 Mart 2022 Perşembe için Daily Crunch’a hoş geldiniz! bunu bildirmekten mutluyum hac Gelecek haftadan itibaren Daily Crunch yazma yükünü paylaşacağı için günün startup bölümünü üstleniyor. Christine)! Bu güzel mektubu alıp kabul ettikleri için ikisine çok teşekkürler.

Haber özetine başlamadan önce, birkaç ev duyurusu. En yeni podcast’imiz Chain Reaction artık yayında! Kripto dünyasına ve özelliklerine odaklanmıştır. Lucas Matney ve Anita Ramaswamy. Ve etkinlikler dünyasından, Teknolojik Haberler Sessions: Mobility’de erken dönem fiyatlandırması yakında sona eriyor ve yaklaşan Austin shindig’imize buradan kaydolabilirsiniz. Şimdi, çalışmak için! – Alex

Teknolojik Haberler İlk 3

  • Lapsus$ hack grubu tutuklamalarla vuruldu: Lapsus$ hacker grubunun merkezinde bir reşit olmayan kişinin olabileceği haberinin ardından İngiltere polisi yedi kişiyi tutukladı. Siber suç dünyası kazançlı, ancak tutuklamalar, hükümetlerin hem şirketlerden hem de bireylerden para koparmaya çalışan bazı suçluları bulduğunun altını çiziyor.
  • Instacart yazılıma dönüyor: Çok az şirket Instacart’tan daha iyi bir salgın yaşadı. Şirket, COVID-19’un açılış yılında, tüketiciler tecrit altındayken evlerine yiyecek getirmek için hizmete yöneldikçe roket gemisi büyümesi kaydetti. Ardından 2021’de şirketin büyümesi ılımlılaştı. Büyümeyi yeniden canlandırmak ve belki de daha yüksek marjlı gelirler elde etmek için Instacart bu hafta bir yazılım paketi yayınladı. İlk okumamız, haberlerin çok anlamlı olduğu.
  • Rusya, Google Haberler’i engelliyor: Arama devi Google, “Rusların ülkedeki haber toplayıcı hizmeti Google Haberler’e erişmekte sorun yaşadığını” doğruladı. Hareket, Rus hükümetinin sınırları içinde Rus olmayan diğer teknoloji şirketlerini engellemesinin ardından geldi. İnternet erişim kısıtlamaları ve otoriterliğin el ele gittiği göz önüne alındığında, haberler büyük bir sürpriz değil. Ancak bu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin artan dijital serpintisinin altını çiziyor.

Startup’lar ve VC

Başlangıç ​​ekosistemi, geleneksel olarak kadın kurucular ve yatırımcılar için pek de arkadaş canlısı değildi, ancak Mimi Abobaker işlerin ortak anlatının gösterdiği kadar korkunç olmadığını savunuyor. Hâlâ gidecek yolumuz var, ancak verilere derinlemesine dalmak, küçük bir ilerleme kaydettiğimizi gösteriyor.

Değerlemeler değerlidir – kısmen patronları cinsiyetler arası ücret farkları konusunda dürüst tutmak için insanların maaşlarını iş arkadaşlarıyla paylaştığı bir eğilim var. Değerlemelerini paylaşan girişimler arasında da benzer bir eğilim görüyoruz. 100 milyon dolarlık bir değerlemeyle Simetrik artırma, yarım milyarda artan Rakamlar ve bir milyarda RapidAPI artışı bazı yeni örneklerdir. Güven Bana; Rakipleriniz zaten hangi değerlemeyi artırdığınızı bilecek ve bağış toplama değerlerinizi muhabirlerle paylaşarak bazı girişimci arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz. (Ve gazeteciler buna bayılıyor!)

Dairesel bir donanım hayranı olarak, Oura’nın hepsine hükmedecek bir yüzük, onları bulacak bir yüzük, hepsini bir araya getirecek ve karanlıkta birbirine bağlayacak bir yüzük yaratma arayışına devam etmesi beni memnun ediyor. Gölgelerin yattığı Mordor Diyarı’nda şirket bugün milyonuncu yüzüğünü gönderdiğini duyurdu. Kıymetlim.

Başlangıç ​​ekosisteminde gerçekleşen diğer harika şeyler:

Oh, ve kaçırmayın BrianSkynet istilası için hazırlanmaya başlamamız gerekebilir diye, robotik dünyasını öz-farkındalık belirtileri için tarayan, bugün yayınlanan mükemmel Aktüatör haber bülteni. Buna ve diğer tüm TC haber bültenlerine buradan abone olun!

Günümüzün bankacılık müşterileri için önemli sorunlu noktaları çözmek için verileri kullanmak

Fare kapanındaki parmakların renkli arka plana karşı çizimi

Resim Kredisi: malte mueller (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Bankalar ve fintech’lerin her zamankinden daha fazla veriye erişimi var, ancak faydaların çoğu tek yönde akıyor.

Enflasyon ve durağan ücretler tüketicilerin tasarruf etme kabiliyetini sınırlar, ancak şimdi satın al, sonra öde gibi hizmetler harcamayı çok daha kolay hale getirir.

Fintech firması Bond.ai’nin CEO’su Uday Akkaraju, müşterilere daha fazla finansal destek sağlamak için “modern bankalar verileri kullanabilir ve tüketicilerin finansal sağlığını iyileştirmek için güven oluşturabilir” diyor.

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin öne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. Buradan kaydolabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Girişim kapsamımıza genellikle bir grupla başlarız, o zaman neden bugün Büyük Teknoloji notlarımızla aynı şeyi yapmıyoruz? Hareketlilik hakkında konuşalım. İlk olarak, Uber, New York City’deki uygulamasında taksileri listelemek için bir çeşit anlaşma yaptı. Uber-versus-taksi efsanesi uzun, dolambaçlı ve karmaşıktı. Ama açıkçası bu haberin geldiğini görmedim. Sıradaki LG, iyi haber gibi görünen 1,4 milyar dolarlık bir yatırımla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pil üretimini artıracak. Ve son zamanlarda halka açık e-scooter şirketi Bird, etrafta dolaşmak için başka seçeneklere ihtiyaç duyan insanlar için çözümleri test ediyor. Bunun için burada olduğumuzdan daha fazlasıyız.

  • Uygulamaları durduramazsınız: Apple, bazı ülkelerle (Hollanda gibi) ve şirketlerle (Epic Games gibi) kendi uygulama pazarına erişim ve bunun ödemeleri konusunda tartışırken, daha büyük uygulama ekonomisi büyümeye devam etti. Teknolojik Haberler, 2022 yılının ilk çeyreğinde 37 milyar indirme ve 33 milyar dolarlık tüketici harcaması gördüğünü bildirdi. Bu çok fazla – ve Apple neden kiralarını elinde tutmak istiyor.
  • Coinbase Hindistan’ı daha da ileriye taşıyor: Hindistan hükümeti kripto dünyasından nasıl vergi alınacağını bulmaya çalışırken, şirketler vergilerini yavaşlatmıyor. Teknolojik Haberler, ABD kripto ticaret devi Coinbase, “Hindistan’da ödeme araçları UPI ve IMPS için destek eklemeye başlıyor” diye yazıyor. Bu neden önemli? Bu, şirketin “kripto borsası” anlamına gelir. [is] Dünyanın en büyük ikinci internet pazarında yıllardır ilk kez geniş ölçüde işlevsel” dedi. Manish Singh.
  • Weibo, listeden çıkarılan izleme listesine eklendi: Teknolojik Haberler raporlarına göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenen Çinli şirketlerle ilgili muhasebe standartlarının üzerinde bir değişiklik, Weibo’nun listeden çıkarılmasına yol açabilir. Genellikle Çin’in Twitter’ı olarak adlandırılan Weibo, bugün yaklaşık 6 milyar dolar veya hisse başına 26 dolar, aşağı yukarı değere sahip. 2018’de hisse başına yaklaşık 140 dolar değerindeydi. Çinli şirketlerin ABD borsalarındaki destanı, daha sonra belirsizliğin yerini aldığı bir coşkunluktan biri.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/daily-crunch-wearable-health-tracker-oura-has-sold-more-than-a-million-rings/

Yorum yapın