GitLab, yazılım şirketiniz için daha iyi bir değerleme elde etmenin mümkün olduğunu kanıtlıyor – Teknolojik Haberler


olursa olsun Kamu veya özel piyasaları takip etmeyi tercih ederseniz, 2022 yazılım şirketleri için karışık bir yıl olduğunu kanıtladı.

Yükselen bir 2021’den sonra, yatırımcılar yazılım hisselerini stratosfere gönderdiklerinde, girişimler aynı coşku dalgasını yeni zirvelere taşıdı. O zamandan beri, yazılım şirketlerinin katlandığı değerdeki gerilemeyi ve bunun sonucunda başlangıç ​​fon yaratma ve fiyatlandırma üzerindeki zincirleme etkileri izledik.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Muhtemelen şimdiye kadar kötü haberlerden bıktınız. Anlıyoruz ve startup kurucularını çevreleyen genel uğursuz vibe ile mücadele etmek için iyi haber için balık tutuyoruz. Hafta sonu bir kısmına vurduk ve geri döndük daha fazla.

GitLab, yatırımcıları bir günde %25’ten fazla yeniden fiyatlandıracak kadar mutlu etmenin mümkün olduğunu gösterdi. Nasıl olduğunu öğrenelim – ve amacımızı desteklemek için Salesforce’tan en son gelişmeleri aktaracağız.

GitLab’ın çeyreği

GitLab’ın hisseleri dün %28’in biraz üzerinde artışla hisse başına 51,00 $’a yükseldi ve tek bir günde 11,16 $ arttı. Geliştirici odaklı git hizmetinin hisseleri, piyasa öncesi ticaretteki bu kazançların çoğunu geri vermediği için yatırımcılar da fikrini değiştirmiyor.

GitLab’ın yatırımcılardan böylesine çarpıcı bir yeniden fiyatlandırmayı görmesi için neyi başarması gerekiyordu? Nadir kamu piyasası üçlü taç: Çeyrekte gelir, karlılık ve görünümden geçti. işte veri:

  • Gelir artışı %75 artarak 87,4 milyon dolara yükseldi analist beklentileri 78,1 milyon dolarlık ve 2015 yılında kaydettiği %69’luk büyümeden daha hızlı önceki çeyrek.
  • 0,18 dolarlık hisse başına düzeltilmiş kayıp, daha iyi Beklenen hisse başına 0,27 dolar kaybı çeyrekte.
  • Mevcut çeyrek için 93.5 milyon $’dan 94.5 milyon $’a ve cari mali yıl için 398,0 milyon $’dan 402.0 milyon $’a yükseltilmiş gelir tahmini. Her iki aralık da 93.14 milyon dolar (çeyrek) ve 398.51 milyon dolar (yıl) önünde. Yahoo Finance’in hesapladığı mevcut analist ortalaması olarak.

Dahası, siz SaaS hayranları için GitLab, oldukça etkileyici olan “dolar bazlı net tutma oranını %130’un üzerinde” gördü. Kısacası GitLab büyümeyi hızlandırdı, gelir ve kar beklentilerini aştı ve görünümünü mevcut sokak tahminlerinin önüne koyan seviyelere yükseltti.

Şimdi, 2022 olduğu için elbette biraz da kötü haber var: Borsa değerindeki büyük yükselişe rağmen, GitLab’ın hissesi hala geçen yılki rekor seviyesinin çok altında işlem görüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/gitlab-proves-its-possible-to-get-a-better-valuation-for-your-software-company/

Yorum yapın