Girişiminizin üst sınır tablosunu çeşitlendirirken hatırlamanız gereken 3 şey – Teknolojik Haberler


Amaçlı kararlar vermek İşyerinde çeşitlilik ve kapsayıcılık üzerine sadece ekibinizi kurmanın ötesine geçer.

Azınlık bir kadın girişimci ve bir kadın sağlığı girişiminin kurucu ortağı olarak, üst sınır tablomuzda çeşitliliği sağlamak bir zorunluluktu ve başarımızda etkili olduğu kanıtlandı. Yatırımcılarınızı çeşitli kriterlere göre çeşitlendirmek için tavan tablonuzu parçalamak, tek başına fon sağlamaktan çok daha fazla değer sağlayacaktır.

Son 10 yılımı kadın sağlığı alanında çalışarak geçirdim ve yatırımcılarda ve liderlikte çeşitlilik eksikliği beni şaşırtıyor. Şirketimin başlangıcından bugüne kadar, tavan tablomuzu çeşitlendirmek, yatırım getirirken önemli bir faktör olarak hizmet etmeye devam edecek en önemli önceliğimiz oldu.

Çeşitliliğe öncelik vermek, masaya zengin bir bilgi, bakış açısı ve uzmanlık getirecektir. Bunu gerçekleştirmek için insanların yatırım yapmak istediği bir ürün ve ekip oluşturmaya odaklanmamız gerektiğini biliyorduk. Birçok girişim, üst sınır tablolarına çeşitlilik eklemek istediğinden bahsediyor, ancak bu konuda nasıl bir yol izlemelisiniz?

Yatırımcı kriterlerinizi baştan belirleyin

Kurucu ortaklarım ve ben, yatırımcılarımızı, yatırımcı türü (VC, melek, aile ofisi vb.), cinsiyet, ırk, uzmanlık ve derin bir tutku gibi çeşitli faktörlere göre seçeceğimiz konusunda hemfikirdik. görevimiz. Bu kriterlere ulaşırken kurucu ortaklarım ve ben her bir faktörün bizim için neden önemli olduğunun sebeplerini yazdık.

Yatırımcılarınızı çeşitli kriterlere göre çeşitlendirmek için tavan tablonuzu parçalamak, tek başına fon sağlamaktan çok daha fazla değer sağlayacaktır.

Dünya çapında kadınları etkileyen bir sorunla mücadele eden bir girişim olarak, çözmeye çalıştığımız sorunun büyüklüğünü anlayan kadın yatırımcılara, ırksal olarak çeşitli yatırımcılara ve sektör profesyonellerine sahip olmak bizim için özellikle önemliydi.

Son araştırmalar, kadınların ve beyaz olmayan insanların orantısız bir şekilde tıbbi gaz aydınlatması yaşadığını göstermiştir. Bu profile uyan yatırımcıları aramak, işimize olan tutkumuzu paylaşacağını ve bu süreçte destekleyici olacağını düşündüğümüz insanları işe almak için çok önemliydi.

Kriterlerinizi belirlerken hedeflerinizi net bir şekilde belirlemeli ve her yatırımcının masaya getireceği değeri belirlemelisiniz. Ekip olarak, istediğiniz gibi olabilseydi ne isteyeceğinizi ve nedenini düşünün.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/3-things-to-remember-when-diversifying-your-startups-cap-table/

Yorum yapın