Girişim sermayesi ikinci çeyrekte yavaşladı (ancak gelişiyor) – Teknolojik Haberler


küresel olarak risk sermayesi piyasası yavaşlıyor, aynı zamanda gelişiyor. 2022’nin ikinci çeyreğinde, küresel girişim toplamları düştü, ancak bu yavaşlamanın içinde, VC anlaşmalarının değerini geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarmaya yardımcı olan süper geç aşamadaki anlaşmalardan uzaklaşma var.

Ve bazı başlangıç ​​pazarlarının girişim toplamlarında devam eden düşüşe daha iyi dayanmaya hazır olduğunu gösterebilecek bölgesel farklılıklar görüyoruz. Yenisine yaslanarak küresel ve bölgesel girişim raporu CB Insights’tan bugün VC oyununda yapılan konum tabanlı değişiklikleri ele alıyoruz.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’da okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Neden aşamalar yerine risk sermayesi piyasasına coğrafi bir bakışla başlayasınız? Veya finansal teknoloji veya kurumsal yazılım gibi iş odaklı mı? Çünkü biz en üst seviyeden başlayıp daha sonra olgunluk ve niş bazında startup gruplarına odaklanmak istiyoruz. Bu yeni realitede “yerleşmiş” değiliz, bu da sayıların daha akıcı ve daha şaşırtıcı olduğu anlamına geliyor. Verilere!Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/venture-capital-slowed-in-q2-but-its-evolving/

Yorum yapın