Giriş seviyesi M2 Mac mini, 2023 MacBook Pro, önceki modellere göre daha yavaş SSD’ye sahipAppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Apple’ın en yeni Mac mini ve 2023 MacBook Pro’nun temel modeli, önceki nesil modellere kıyasla mühendislik seçimleri nedeniyle önemli ölçüde daha düşük SSD okuma ve yazma hızlarına sahiptir.

Brandon Geekbit tarafından yapılan bir sökme işlemi, Mac mini’nin nedenini ortaya çıkardı: 256 GB Mac mini, tek bir 256 GB depolama yongasıyla geliyor. Son neslin M1 Mac mini’si paralel olarak iki adet 128 GB flash yongası ile donatılmış olarak geldi ve bu da daha yüksek hızlara olanak tanıyor.

Görünüşe göre 512 GB M2 Mac mini ayrıca tek bir NAND yongasına sahip, bu da iki 256 GB yonga içeren bir modele göre yine de daha yavaş okuma/yazma hızlarına sahip olacağı anlamına geliyor. Ancak, M1 Pro çipli 512 GB Mac mini olmadığı için karşılaştırma yapılmaz.

2023 MacBook Pro’da da durum benzer. tarafından keşfedildi 9to5 Mac. Daha düşük depolama kapasiteli modeller, önceki modele göre daha yüksek yoğunlukta daha az Flash yongasına sahiptir. Bu, hızı, birden fazla flaş yongasının paralelleştirilmesinden elde ettiğinize kıyasla düşürür.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/23/01/24/entry-level-m2-mac-mini-2023-macbook-pro-have-slower-ssd-than-predecessors?utm_medium=rss

Yorum yapın