Gıda teknolojisi smorgasbord, VC’ler kripto kurucularını sıkıştırıyor, işten çıkarmalar 101 – Teknolojik Haberler


Çoğumuzun mutfağında çeşitli fermente gıda ürünleri vardır: uygun ölçekte üretilebilecek uygun mikroorganizmalar olmadan tofu, çikolata, sirke veya ekmek yapamazsınız.

Bugün, gıda teknolojisi girişimleri yumurta, süt, et ve deniz ürünlerini “gerçek” gibi tadı olan ve benzer şekilde fiyatlandırılan biyoreaktörlerde demlemek için en iyi yöntemleri buldukça, hassas fermantasyon alternatif protein endüstrisine yenilik getiriyor.

Alternatif proteinleri inceleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Good Food Institute’a göre, fermantasyon girişimleri, 2022’nin ilk çeyreğinde alternatif protein şirketlerine düşen 911 milyon dolarlık yatırımcılardan 290 milyon dolar aldı.

Teknolojik Haberler+ sektörüne bu hafta daha yakından bakan Christine Hall, “GFI’nin 2010 yılında bu yatırımları izlemeye başlamasından bu yana fermantasyondan elde edilen et, deniz ürünleri, yumurta ve süt şirketleri bugüne kadar 3 milyar doları aştı” diyor.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Hikayesi, arısız bal ve kümes hayvanlarından gelmeyen yumurtalar gibi ürünler üreten gıda teknolojisi şirketlerinin bir smorgasbord’u. Alternatif protein pazarına bu kadar çok erken giren kişi süpermarket raflarında olduğu için, gıda teknolojisi yatırımcıları dudaklarını yalıyor.

ZX Ventures’ın genel ortağı David Kestenbaum, “Burada çok yer var ve kazananlar bugün bildiğimiz isimler olmayabilir” dedi. “Bence şimdi gelecek olan yeni nesil isimler olacak.”

Bu hafta Teknolojik Haberler+’ı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Mutlu bir Juneteenth’iniz olsun!

Walter Thompson
Kıdemli Editör, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

Startup işten çıkarmalar hakkında sorularınız mı var?

Kişisel Eşya Kutulu Hücre

Resim Kredisi: Bill Varie (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Lütfen 21 Haziran Salı günü 11:00 PT/2pm ET’de bana katılın M13’te ortak ve Yetenek Başkanı Matt Hoffman ile bir Twitter Alanı için.

Matt, şirketlerin işleriyle birlikte ölçeklenen yenilikçi kültürler oluşturmasına yardımcı olur. Bu sohbette, yöneticilerin ayrılmış çalışanlara etik olarak muamele edilmesini sağlamalarına yardımcı olabilecek süreçler oluşturmaya yönelik tavsiyeleri paylaşacak.

Bu yöneticilere açık ve işçiler, bu yüzden lütfen Uzay sırasında sorularınızı gönderin, elimizden geldiğince çok kişiye ulaşalım.

Tartışma başlamadan önce bir hatırlatma almak için, Twitter’da @techcrunch’ı takip edin.

Sevgili Sophie: Bir girişimi başlatmak için en iyi vize hangisidir?

merkezinde bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız figür

Resim Kredisi: Bryce Durbin/Teknolojik Haberler

Sevgili Sophie,

Almanya’dan bir kurucuyum. Ürünümüz zaten yarasadan yılda yaklaşık 200.000 $ üretiyor. Müşterilerimiz çoğunlukla ABD merkezlidir ve yatırımcılardan herhangi bir sermaye sağlamayı planlamıyoruz.

Yeni başlangıç ​​vizesi seçeneğini ve E-2 ve L-1B vizelerini araştırdım ve ürünü geliştirmeye odaklandım, bu yüzden ünlü değilim.

ABD’deki girişimimi başlatmak için en iyi seçeneğim nedir?

— Almanya’da Oyunu Değiştiriyor

Fearless Fund’dan Arian Simone, azınlık kurucuları için bir gerilemenin neden her zamanki gibi bir iş olduğuna dair

Korkusuz Fon kurucusu Arian Simone

Resim Kredisi: korkusuz fon

ABD’de Siyah kadınlar en girişimci demografidir, ancak aynı zamanda sermayeye erişmeleri gerektiğinde bir finansman boşluğuna düşme olasılıkları daha yüksektir.

Dominic-Madori Davis, startup’ların geçen yıl aldığı 330 milyar dolarlık VC fonundan “Beşten az Siyah kadın A Serisi aşamasını geçerek para topladı ve bunlardan biri Rihanna’ydı” diyor.

Girişimci Arian Simone, teknoloji ve ambalajlı tüketim mallarında çalışan azınlık kadınları için oyun alanını düzleştirmeye yardımcı olmak için 2019 yılında iş danışmanı Ayana Parsons ve aktris Keshia Knight Pulliam ile birlikte Fearless Fund’ı kurdu.

Fon bugüne kadar 31 şirketi destekledi ve piyasalardaki soğukluğa rağmen yavaşlama planı yok.

Simone, “Girişim destekli şirketler, korku hikayelerinden adil paylarını gördüler” dedi. “Genellikle mevcut makroekonomik iklim tarafından sarsılmazlar.”

Güneydoğu Asya’nın teknoloji endüstrisi için konsolidasyon ufukta mı?

Çözülmüş birkaç ipin ortasında birbirine bağlanmış iki ip;  güneydoğu asya'da başlangıç ​​birleşmeleri ve konsolidasyon

Resim Kredisi: jayk7 (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Süper uygulama iş modeli Güneydoğu Asya’da temettü ödüyor.

“Günlük her şey uygulaması” olan Grab’ın teklifleri, market teslimatından yatırım hizmetlerine kadar geniş bir yelpazeyi yönetiyor; Malezya merkezli AirAsia, hizmetlerini araç çağırma, yemek teslimatı ve çok daha fazlasını kapsayacak şekilde genişlettiği için kendisini Capital A olarak yeniden markalaştırdı.

Bu şirketler bu yeni iş birimlerini sıfırdan inşa etmiyorlar: yeni pazarlara girmek ve rekabeti dışlamak için stratejik satın almaları kullanıyorlar.

Jungle Ventures’ın kurucu ortağı Amit Anand, “Daha fazla teknoloji şirketi, kullanıcıları elde tutmak ve para kazanmayı artırmak için süper uygulama iş modeline baktıkça, önümüzdeki yıllarda daha fazla inorganik genişleme ve konsolidasyon bekleyebiliriz” diyor.

Pitch Deck Teardown: Ergeon’un 40 milyon dolarlık B Serisi güvertesi

Yeni bir çit veya araba yoluna mı ihtiyacınız var? Ergeon, tüketicilere, genel bir müteahhit için çok küçük olabilecek, ancak bir DIY işinden daha fazlası olan ısmarlama inşaat projelerini satın almaları için bir yol sunuyor.

40 milyon dolarlık B Serisi’nden yeni çıktı, kurucu ve CEO Jenny He, 2027 yılına kadar şirketin 10 milyar dolarlık gelir yolunu özetleyen düzeltilmiş bir büyüme yörüngesi slaytı da dahil olmak üzere Nisan 2022’deki 16 slaytın tümünü paylaştı.

Kripto kurucuları düşen değerlemelerle karşı karşıya, piyasa oynaklığı nedeniyle anlaşmaları çekti

bir dolar buldum

Resim Kredisi: dblight (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Kripto para piyasaları düşüş eğilimindeyken, üç ay önce tavan tablosunda yer almak için web3 kurucularına yakın olan yatırımcılar şimdi zor oynuyor ve bunun bedelini kurucular ödüyor.

Jacquelyn Melinek, VC’lerin şimdi anlaşmalardan geri çekilmesi veya daha önce üzerinde anlaşmaya varılan değerlemeleri yeniden müzakere etmesiyle birlikte, kripto kurucuları bir durgunluk yaklaşırken ve sermaye kururken yükseltmek için çabalıyorlar, diyor Jacquelyn Melinek.

Bir oyun kripto girişiminin kurucusu, “VC’lerin bu durumda insanlardan yararlanmaya ne kadar istekli olduğu şok edici” dedi.

3 iklim teknolojisi VC’si karbonu azaltan girişimleri nasıl bulduklarını, araştırdıklarını ve desteklediklerini paylaşıyor

Tim De Chant, TC Sessions: Climate 2022'de Christian Garcia, Kiersten Stead ve Pae Wu ile röportaj yapıyor

Resim Kredisi: Teknolojik Haberler

Bu hafta TC Oturumları: İklim 2022’de Tim De Chant, yeni fırsatları nasıl belirledikleri ve şu anda ne aradıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için üç aktif iklim teknolojisi yatırımcısıyla konuştu.

  • Kiersten Stead, yönetici ortak, DCVC Bio
  • Christian Garcia, ortak, Breakthrough Energy Ventures
  • Pae Wu, SOSV’nin genel ortağı, IndieBio’nun CTO’su

Stead, “Bizim işimiz bir dereceye kadar risk almak ve gerçekten yetenekli olduğunu düşündüğümüz takımlarda risk almaktır.” Dedi.

“Demek denklemin bir parçası bu,” diye ekledi. “Fakat denklemin diğer tarafı, ölçeklenmedikçe, finanse edilebilir olmadıkça, büyük bir pazar olmadıkça ve kârlı olmadıkça dünya hiçbir şeyden fayda görmez.”

İşler yakında değişmezse neden yazılım değerlemeleri daha fazla düşebilir?

Yatırımcılar geri adım atarken, teknoloji şirketlerinin (özel ve kamu) değeri önemli ölçüde düştü.

Ancak yazılım şirketleri için işler daha da kötüye gidiyor: Fed dün ABD faiz oranını 75 baz puan artırdı – 1994’ten bu yana en yüksek tek oranlı zam – ve bu startup’ların yakında doğrudan kendi değerlemeleri üzerindeki yansımalarını hissetmeleri muhtemel, Alex Wilhelm The dergisinde yazdı. Değiş tokuş.

“Yazılım katlarının bir Lazarus kurtuluş yayının zirvesinde olmadığı fikri, çoğu geçen yıl yeniden fiyatlandırılan ve yaşamak zorunda oldukları pahalı fiyat etiketlerine sahip olan tek boynuzlu atlar için iç karartıcı bir fikir. Yazılım katlarının daha fazla sıkıştırma olasılığı, bu grup için düpedüz ürkütücü.”

SaaS girişimleri için kurumsal büyüme: Doğru yapmak için 7 ders

Takım elbiseli, uçuş şapkalı ve gözlüklü genç bir iş çocuğu Utah çölündeki yayların üzerinde duruyor.  saas girişimleri için büyüyen kurumsal

Resim Kredisi: Andrew Zengin (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Battery Ventures’ın işletme ortağı Bill Binch, “Birçok kurucu, bir grup yüksek maaşlı hesap yöneticisini (satış görevlileri için süslü bir isim) işe almanın ‘girişim kurmakla aynı şey olduğunu düşünerek hata yapıyor” diyor.

“Değil.”

Binch, yeni kitabından bir alıntıda, SaaS kurucularının “kurumsal hazırlık” kavramıyla başa çıkmalarına yardımcı olacak senaryoları ve bu evrimden geçmiş “satış liderleri, pazarlama yöneticileri ve CEO’larla çalışmaktan topladığı yedi başarı faktörünü paylaşıyor. ”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/techcrunch-roundup-food-tech-smorgasbord-vcs-squeeze-crypto-founders-startup-layoffs-101/

Yorum yapın