Getsafe, ev sigortasıyla başlayarak Fransa’ya açılıyor • Teknolojik Haberler


Alman sigorta teknolojisi girişimi Güvende ol bugünkü ürün lansmanı ile dördüncü bir pazar ekliyor. Getsafe, Almanya, Avusturya ve İngiltere’nin yanı sıra artık Fransa’da da sigorta ürünleri sunacak. Şirket, öncelikle konut sigortası ürünü sunacak.

Getsafe, dijital öncelikli sigorta ürünlerine odaklanarak sigorta pazarını alt üst etmeye çalışıyor. Alman rakibi Wefox’tan farklı olarak ürünlerini web sitesi ve uygulaması aracılığıyla doğrudan nihai müşterilere satmaktadır.

Getsafe kendi iç pazarında başlangıçta bir ev içeriği sigortası ürünüyle başladı. Ancak özel sağlık sigortası, drone sorumluluk sigortası, evcil hayvan sağlık sigortası ve hatta bireysel emeklilik planları gibi bazı finansal ürünlerin eklenmesiyle ürün yelpazesini büyük ölçüde çeşitlendirdi.

Ekim 2021’de şirket, 63 milyon dolarlık bir B Serisi uzatma duyurusunda Getsafe’in 250.000 müşterisi vardı. Fransa’da yeni müşteriler kabul etmek üzereyken şu anda 400.000 müşterisi var. Getsafe, Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin’den kendi sigorta lisansına sahiptir.

Şirket, Fransa pazarında hepsi bir arada bir ev sigortası ürünü sunacak. Bu tür sigorta ürünleri, ev sahibi olsanız da kiralıyor olsanız da, ev sigortası yasal bir gereklilik olduğundan, özellikle Fransa’da popülerdir. Genellikle evi veya daireyi, evinizin içindekilerin yanı sıra yangınlara veya su hasarlarına karşı korur. Aynı zamanda ev sorumluluk sigortasını da içerir.

Kalabalık bir pazar olduğu için Getsafe’in bir miktar pazar payı yakalayıp yakalayamayacağını görmek ilginç olacak. Tüm eski sigorta şirketleri, ev sigortası ürünleri sunar ve hala sözleşmelerin çoğunu temsil eder. Yeni gelenler söz konusu olduğunda, Fransız girişimi Luko ayrıca ev sigortası ile başladı ve şu anda 400.000 müşterisi var. Geçen yıl Luko, bir Alman rakibi olan Coya’yı satın aldı. Başka bir deyişle, Getsafe ve Luko artık hem Almanya’da hem de Fransa’da faaliyet gösteriyor.

Halka açık Amerikan sigorta teknolojisi şirketi Lemonade, Fransa’da kiracı sigortasını da başlattı. Limonata halka arzından sonra borsada oldukça iyi performans gösterirken, hisseleri düştü 2021’in sonlarında ve 2022’de oldukça dramatik bir şekilde. Şirketin piyasa değeri şu anda 1 milyar doların biraz üzerinde.

Limonata’nın performansı, insurtech başlangıç ​​​​pazarında caydırıcı bir etkiye sahip olabilir. Ancak bu, Getsafe’i durduracak gibi görünmüyor çünkü şirket, dijitale öncelik veren yaklaşımı ve doğrudan tüketiciye dağıtım stratejisi sayesinde Fransa pazarında daha fazla ürün piyasaya sürmeyi planlıyor. 2023’ün sonuna kadar özel bir sağlık sigortası ürünü, bazı seyahat sigortası teklifleri veya evcil hayvan sağlık sigortası planları bekleyebilirsiniz.

Görsel Kaynakları: Güvende olKaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/getsafe-expands-to-france-starting-with-home-insurance/

Yorum yapın