Gerilemede hayatta kalmak için seyreltici olmayan sermaye arayan biyoteknoloji girişimleri için 3 ipucu – Teknolojik Haberler


Finansı geleceğe hazırlamak Bir pazar çöküşü yoluyla biyoteknoloji girişiminizin başlangıcı, sadece sermaye artırmaktan veya turunuzu kapatmak için acele etmekten daha fazlası anlamına gelir.

Her hafta, teknolojileri dünyayı bir sonraki biyolojik tehdide, pandemi veya başka bir şeye karşı geleceğe hazır hale getirmeye yardımcı olabilecek düzinelerce yaşam bilimi şirketinde durum tespiti yapıyorum. Klinik deneyler için nöral problar ve yapay zekadan sentetik biyoloji ve kuantum sensörlerine kadar her şeyi görüyorum. Masama gelen her startup iyi bir şekilde büyük harfle yazılmıştı, ancak ufukta sorun olabilir.

Enflasyonist piyasa dinamikleri artık sağlam bir şekilde burada ve mali sıkılaştırma devam ederken, biyoteknoloji – özellikle derin bilimler gibi – daha yüksek nakit yakımına sahip daha spekülatif girişimlerin en çok acı çekmesi ve ilk önce acı çekmesi doğaldır.

Ancak devlet yatırım döngüleri özel yatırım dinamiklerine karşıdır. Ekonomi daha iyiye gittiğinde, daha az müdahale ve destek gerektirir. Kriz zamanlarında para ve maliye politikaları ekonomik yükleri hızla çözmeyi amaçlar. Bu, 2000’lerin başında veya 2008’den sonra olduğu kadar bugün de geçerlidir.

Biyoteknoloji girişimlerinin kurucuları bu koşullarda en savunmasızdır ve hayatta kalabilmek için klasik bağış toplamanın ötesine bakmaları gerekir. Bir gerileme döneminde, hükümetten gelen sulandırıcı olmayan hibeler veya sözleşmeler her zamankinden daha çekici görülmelidir, çünkü bunlar seyreltmeden pist sağlarlar ve büyük manşetlere girerler.

Bir girişim olarak, makro iklim bunun için en iyisi olmasa bile, seyreltici sermaye artışlarına odaklanmak kolaydır.

Ekibimiz risk sermayesi şirketimizi danışmanlık çalışmalarıyla kurdu. 2019’dan bu yana, ülke genelindeki her sektörde 100’ün üzerinde girişimle çalıştık ve gelişmekte olan teknolojilere yenilik getirmeleri için 350 milyon doların üzerinde bir güvence sağladık.

Ulusal savunmaya geniş bir açıdan bakıyoruz ve yaşam bilimleri de dahil olmak üzere yaşam tarzımızı geleceğe hazırlamaya yardımcı olabilecek her türlü teknolojiyi değerlendiriyoruz. Çoğu kurucu, bizimle bağlantı kurmadan önce bunu bilmiyor, ancak %100 başarı oranlarına sahip uygulamalı yaşam bilimi araştırmaları için ayrılmış büyük kaplarda seyreltici olmayan sermaye var. Sadece nereye bakacağını bilmelisin.

Peki, biyoteknoloji girişiminiz için hükümetten seyreltici olmayan sermaye tedarik etme konusunda nasıl bir yol izlemelisiniz?

DOD’u görmezden gelme

ABD Savunma Bakanlığı’nın ne kadar yaşam bilimleri araştırma ve geliştirme fonuna sahip olduğunun farkında olmayan sağlık girişimlerini her zaman destekliyoruz; hatta bazıları küçük işletmelere ayrılmış.

Ordu, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri’nin her birinin kendi stratejik sağlık ve yaşam bilimi öncelikleri vardır, ancak Savunma Sağlık Ajansı, Savunma İnovasyon Birimi, Kongre Tarafından Yönlendirilen Tıbbi Araştırma Programı, Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı ve NASA, sadece birkaçını saymak gerekirse. .Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/3-tips-for-biotech-startups-seeking-non-dilutive-capital-to-survive-the-downturn/

Yorum yapın