Gerileme stratejisi, geri dönüşüm başlangıç ​​patlaması, daha iyi yönetim kurulu toplantıları – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler+ konuk gönderileri için gönderim yönergelerimizi en son Haziran 2021’de güncelledik, ancak o zamandan beri dünya çok değişti.

Bunlar belirsiz zamanlar, ancak deneyim en iyi öğretmendir, bu yüzden başkalarının bu gerilemeyi yönetmesine yardımcı olabilecek konuk makaleler arıyoruz.

Bahisler çok yüksek olduğu için, teknoloji endüstrisindeki insanların şu anda karşı karşıya olduğu genel zorluklar hakkında “düşünce liderliğini” paylaşan makaleler aramıyoruz.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Yalnızca olumsuz ekonomik koşullar altında çalışma deneyimine sahip yazarlar tarafından yazılan, uygulanabilir tavsiyeler sunan gönderilerle ilgileniyoruz.

Bir fikriniz varsa, lütfen yeni gönderim yönergelerimizi inceleyin ve iletişime geçin.

Kesinlikle açık olmak gerekirse: Okuyucuların, ilham değil, kaçınılmaz bir iklimde şirketler kurarken ve ölçeklendirirken deneyebilecekleri stratejiler ve taktikler arıyoruz.

Bu hafta Teknolojik Haberler+’ı okuduğunuz için çok teşekkürler!

Walter Thompson
Kıdemli Editör, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

Etkili bir yönetim kurulu toplantısı yürütmek için 10 ipucu

Bir avuç eller kaldırdı ve bir başparmak vererek

Resim Kredisi: alvarez (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Ridge Ventures’ın ortağı Yousuf Khan, yönetim kurulu toplantılarının yatırımcı içgörüleri ve tavsiyeleri almak için harika bir fırsat olduğunu, ancak her oturumun ilgili verileri sunan tutarlı bir formatı olmadıkça fazla değer yaratmayacağını söylüyor.

Bir TC+ gönderisinde, birçok kurucunun gözden kaçırdığı bir öneri de dahil olmak üzere, daha etkili yönetim kurulu toplantıları yürütmek için birkaç ipucu paylaşıyor: En çok katkıda bulunanlarınızı ön plana çıkarın.

Khan, “Yönetim kurulu ile düzenli olarak etkileşim kurma fırsatları olmayan birçok çalışan, önemli bir başarı için doğrudan, yüz yüze kredi almanın büyük bir kariyer artışı olduğunu düşünüyor” diye yazıyor.

“Başarı hikayesini anlatmak için en donanımlı kişiyi getirin ve gündemde onlara yer açın.”

Siyah kurucular, ekonomik gerileme ortasında fonlamada bir düşüş görüyor

Aşağı oklarla tepesinde bloklar bulunan üç madeni para destesinin görüntüsü

Resim Kredisi: patpitchaya (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Anlaşma hacmi daralmaya devam ederken, yeterince temsil edilmeyen kurucular orantısız bir şekilde etkileniyor.

Dominic-Madori Davis, 2022’nin ikinci çeyreğinde, risk sermayesi fonlarının Siyahi girişimlere 324 milyon dolar yönlendirdiğini, bunun ilk çeyrekte 1,2 milyar dolar olduğunu ve “kurucu grubun geçen yıl ikinci çeyrekte topladığı 866 milyon doların önemli ölçüde altında” olduğunu bildiriyor.

Black Founders Matter ve 25’e 25 Pledge’in kurucusu Marceau Michel, “Girişimin kemerini sıktığı zaman, ilk sıkışan bizim olmamız şaşırtıcı değil” dedi.

Geri dönüşüm girişimlerinin kurucuları, pandeminin yatırım oyununu değiştirdiğini söylüyor

Kurucular, TC Sessions: Climate 2022'de geri dönüşüm girişimlerini tartışıyorlar.

Resim Kredisi: Teknolojik Haberler

Pandeminin tedarik zinciri kesintileri, temiz teknoloji şirketleri için oyunun durumunu değiştirdi mi?

Geçen hafta Berkeley’deki TC Sessions: Climate 2022’de geri dönüşümle ilgili girişimlerin üç kurucusu Tim De Chant ile birkaç yalın yıldan sonra yeni yatırımcıların ilgisini çeken faktörler hakkında konuştu.

  • Megan O’Connor, Nth Cycle’ın kurucu ortağı ve CEO’su
  • Matanya Horowitz, AMP Robotics’in kurucusu ve CEO’su
  • Miranda Wang, Novoloop’un kurucu ortağı ve CEO’su

İngiltere’deki ölçeklendirmeler, yavaş ve sıcak bir yazdan önce iş planlarını HMRC’ye karşı korumalıdır

balon ve kaktüs bitkisinden yapılmış kaniş;  HMRC için iş planı hazırlamak

Resim Kredisi: Thomas Vogel (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Birleşik Krallık’ta, HM Revenue & Customs, erken aşamadaki girişimlere yatırımı destekleyen çok sayıda risk sermayesi programı işletmektedir.

SeedLegals’in kurucu ortağı ve CEO’su Anthony Rose, bazı şirketler Kurumsal Yatırım ve Tohum Kurumsal Yatırım Planları (SEIS ve EIS) kapsamında 150.000 sterline kadar hak kazanabilir, ancak bir başvuruda bulunmak “basit bir iş değil” diye yazıyor.

Girişimcilerin zorlu başvuru sürecine hazırlanmalarına yardımcı olmak için, vergi dairesine “başarı için bir stratejiniz” olduğunu göstererek “iş planınızı HMRC’den geçirmenize” yardımcı olacak birkaç tavsiye paylaşıyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/techcrunch-roundup-downturn-strategy-recycling-startup-boom-better-board-meetings/

Yorum yapın