Geri ödeme ve harcama yönetimi platformu PayEm, 220 milyon dolarlık hisse senedi ve borç güvencesi aldı • Teknolojik Haberler


Mesleği yazılım geliştirici olan Itamar Jobani, bir sağlık şirketinde çalışırken, işvereninin tercih ettiği geri ödeme aracını kullanarak her ay gider raporları hazırlamaktan korkuyordu. Jobani bir alternatif aradı, ancak bir tane bulamadı – ve bu yüzden onu kendisi yaptı.

PayEm, bilindiği üzere 2019’da piyasaya sürüldü — Jobani, fikri sıfırdan hayata geçirmek için geliştirici arkadaşı Omer Rimoch ile ortaklık kurdu. Sıfırdan bir harcama ve satın alma platformu oluşturmak büyük bir risk olabilirdi, ancak PayEm’in şu anda “yüzlerce” müşterisi olduğunu ve hızla artan geliri olduğunu (geçen yıla göre %550 artış) iddia eden Jobani için bunun karşılığını almış görünüyor. ).

PayEm, daha fazla büyümeye zemin hazırlamak için 20 milyon dolarlık A serisi öz sermaye turunu kapattı ve şirketin bugün yaptığı duyuruya göre 200 milyon dolarlık bir kredi limiti çıkardı. Viola Credit, Mitsubishi Financial Group, Collaborative Fund, Pitango First, NFX, LocalGlobe ve Glilot+, Jobani’nin PayEm’in kart operasyonlarını genişletmek, daha büyük müşterilere hizmet vermek ve çalışan deneyimini iyileştirmek için kullanılacağını söylediği 220 milyon dolarlık fona katkıda bulunanlar arasında yer alıyor. temel dijital ürün.

Neden öz sermayeye karşı borcu artırma kararı? Jobani, bunun bir zamanlama ve esneklik meselesi olduğunu söylüyor. PayEm, borç verenin PayEm’in erişebileceği ve kendi kredi oluşumunu başlatmak için kullanabileceği bir tesis kurduğu depo kredisini seçti. Daha fazla müşteri PayEm’den borç aldıkça, hem PayEm hem de borç veren borç verme işleminden kâr elde eder.

Depo kredisi, fintech’te nispeten yaygındır. Şimdi satın al, sonra öde girişimi Afterpay, 2022’nin sonunda beş depo tesisine sahipti.

Jobani e-posta yoluyla Teknolojik Haberler’a “Müşterilerimizin genişlemesini sürdürmek ve desteklemek için müşterilerimizin kısa vadeli ödemelerini finanse etmek için bir kredi tesisi kullanıyoruz” dedi. “Kredi deposu tesisi, müşterilerimizin ödeme faaliyetlerini desteklemek ve bizim işimiz büyümeye devam ederken işlerini devam ettirmeleri için onlara aylık ödeme koşulları sağlamak için mükemmel şekilde yapılandırılmış bir araçtır. Bu kredi toplamanın boyutu, PayEm platformunda artan aylık işlem hacmini yansıtıyor.”

PayEm

Görsel Kaynakları: PayEm

PayEm, gider onayı otomasyonu, borç hesapları otomasyonu, satınalma siparişi oluşturma, gider geri ödemesi ve kredi kartı yönetimi için satın alma araçları ve iş akışları sunar. “Kayıttan rapora” platformu, çalışanların harcama taleplerini yakalar, toplanan verilere dayalı olarak ilgili paydaşları onay için dahil eder ve bütçe gözetmenleri için bütçeleme yetenekleri sağlar.

“[With PayEm,] CEO’lar ve CFO’lar, 360 derecelik verimlilik sağlamak için iştirak, departman ve hatta çalışan düzeyinde gerçek zamanlı harcamalara ilişkin tam kontrol ve görünürlük elde ediyor” dedi. “Bu arada, satın alma başkan yardımcıları talepten mutabakata kadar her şeyi tek bir yerden alıyor ve çalışanlar bütçe harcamalarının her yönü üzerinde gerçek zamanlı görünürlük ve kontrol elde ediyor. PayEm, harcamaları ve bütçeyi kontrol altında tutarken fon talep etmeyi, geri ödemeleri dosyalamayı ve çalışanlara özel kurumsal kartlar vermeyi kolaylaştırıyor.”

Elbette bunu sunan tek satıcı PayEm değil ve alanın ne kadar kazançlı olduğu göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil. Binaen Verified Market Research’e göre, toplam harcama yönetimi yazılımı pazarı 2019’da 1,08 milyar dolar değerindeydi ve 2027’de 3,97 milyar dolara ulaşabilir. Geçen yılın başlarında Amex ile bir kurumsal kart pilot çalışmasında iş birliği yapan Startup Airbase’in değeri 600 milyon dolar. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için borç hesaplarını otomatikleştiren Tipaltı, kısa süre önce 270 milyon dolar güvence altına aldı. Ayrıca halka açık Bill.com, Brex (kısa süre önce 300 milyon doları kaptı), Ramp (En son finansman turunda 200 milyon dolar) ve Zip (son değeri 1,2 milyar dolar).

Ancak Jobani, PayEm’in rekabeti başarıyla geri çektiğinin kanıtı olarak devam eden genişlemesine işaret ediyor. Platform artık faturalar oluşturuyor ve 200’den fazla bölgeye ve 130 para birimine ödeme gönderiyor ve geçen yıl müşteri tabanı %300’e yakın büyüdü.

San Francisco, New York ve Tel Aviv’deki ofislere yayılmış olan PayEm’in iş gücü de genişliyor ve şu anda yaklaşık 100 tam zamanlı çalışana ulaşıyor. C-suite’e yakın zamanda eklenenler arasında Tipalti’nin daha önce CRO’su olan baş gelir sorumlusu Steve Sovik ve daha önce Hibob ve Lighsticks’te ürün başkan yardımcısı Gilad Bonjack yer alıyor.

“Mevcut makroekonomik koşullarda, şirketlerin finansal sağlıkları konusunda verimli ve net bir mercek sahibi olmaları hiç bu kadar önemli olmamıştı. Jobani, çalkantılı zamanları atlatabilecekleri, tedarik zinciri sorunlarında yol alabilecekleri ve sadece daha azıyla daha fazlasını yapmaları gerekebileceği için onlar için tek gerçek kaynağı olduğumuz için mutluyuz” dedi. “Hizmet olarak yazılım endüstrisi genel ruh halinden etkilense de, gördüğümüz şey, böyle zamanlarda ürün değerimizin arttığı, harcamaların görselleştirilmesine, maliyetlerin düşürülmesine ve tedarikten ödemeye kadar olan tüm sürecin tamamlanmasına yardımcı oluyor. süreç kolay ve şeffaf.”Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/reimbursement-and-spend-management-platform-payem-secures-220m-in-equity-and-debt/

Yorum yapın