Geri kataloglar akış savaşlarını kazanacak mı?


Bir masanın üzerine eğilmiş, oyun oynayan arkadaşlar - akış savaşları

Netflix, orijinal şovları yayınlama konusunda pazarı görünüşte köşeye sıkıştırdı. Stranger Things, The Witcher, Orange Is the New Black, Grace ve Frankie, Big Mouth ve çok daha fazlası gibi büyük oyunlarla, bazı popüler dizilere ve aynı zamanda diğer orijinal başlıklardan oluşan devasa bir kütüphaneye sahiptir. Zaman geçtikçe, yayıncı eski şovların arka kataloğunun azaldığını görüyor.

Ödeme: Her büyük platformda en iyi orijinal akış şovları

Bu, aboneler arasında giderek daha düşük bir konumda olmasını çok iyi açıklayabilir. Whip Media tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, abone sayısındaki düşüşün ortasında Netflix, tüm büyük yayıncılar arasında en düşük “değer memnuniyetine” sahip olduğu gerçeğiyle de karşı karşıya. Bu, insanların artık Netflix’in rekabete kıyasla giriş fiyatına değdiğini düşünmediği anlamına geliyor.

Açıkçası, arka kataloğundan birçok sevilen başlığın kaybının tüm suçunu üstlenemeyiz, ancak yardımcı olamaz. Netflix, bir zamanlar çevrimiçi olan tek akış hedeflerinden biriydi. Bu nedenle, neredeyse herkesten tonlarca şov ve film lisansladı. Ancak WarnerMedia (şimdi Warner Bros. Discovery), NBCUniversal, Disney ve Paramount gibi şirketler kendi abonelik hizmetlerini başlattıkça, doğal olarak ödüllü kütüphanelerine karşı daha koruyucu hale geldiler.

HBO Max, akış savaşlarında Netflix’i yakalıyor.

Bunlar arasında öne çıkanlardan biri HBO Max oldu. The Flight Attendant, Hacks, Raised By Wolves, Station Eleven ve Minx gibi orijinal dizilerle karıştırılan Warner Bros. Discovery yan kuruluşu ayrıca HBO, Warner Bros., Cartoon Network, CW, New Line Cinema’dan oyunlara erişim sunuyor. , ve daha fazlası. HBO Max, Netflix’in kamuoyunun güvenini kaybettiğini gösteren aynı ankette “değer memnuniyeti” için ilk sırada yer aldı ve bunu geniş arka şov kataloğuna borçlu olduğunu düşünüyoruz.

HBO Max logosu

HBO Maks.

HBO Max, Yüzüklerin Efendisi, DC Comics süper kahramanları ve daha fazlası gibi Warner Bros yapımı filmler ve TV şovları için evinizdir. Aynı zamanda başka hiçbir yerde bulunmayan yeni ve orijinal filmlerin ve şovların evidir.

Klasikleri keşfetmek, favorileri tekrar ziyaret etmek

Bir restoranda akşam yemeği yiyen Sopranolar - HBO kütüphanesi

Geçen yılın en sevdiğim yayın “keşiflerinden” biri The Sopranos’du. (Evet, bir eğlence yazarı olarak, izleme geçmişimde büyük bir boşluktu, ancak gün içinde yalnızca bu kadar saat ve bundan çok daha fazla TV şovu var.)

Kesinlikle yalnız değildim. COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana klasik HBO serisi, büyük diriliş, özellikle yeni, genç izleyiciler arasında. Yirmi yıldan fazla bir süredir akıllı, sürükleyici ve hatta zamanında bir şov olmaya devam ediyor ve son birkaç yılın en iyi şovlarından bazılarının önünü açan prestij TV’nin prototip bir örneği.

Genç izleyiciler son birkaç yılda The Sopranos’u toplu halde keşfettiler.

HBO Max’in güzelliği bu. The Sopranos’a ve diğer HBO klasiklerine, ayrıca Sex and the City, Six Feet Under, The Wire, Girls, Game of Thrones ve çok daha fazlasına kolayca erişebiliyorum. Onları ilk seferinde kaçırdıysam, ya tek başıma ya da kültürel zamanın bir parçası olarak geri dönebilir ve yakalanabilirim. Bu klasikler, sürekli yeni içerik akışından (kelime oyunu amaçlı) ayrılmış yeni bir izleyici tarafından her zaman yeniden keşfedilebilir.

Ayrıca bakınız: HBO Max’teki en iyi şovlar

Favorileri tekrar ziyaret etmek için benzer ve belki daha da güçlü bir durum yapılabilir. Warner Bros. Discovery, NBC klasiği Friends’i 2019’da çıkardığında interneti kırdı. Netflix’ten kaldırıldı, ancak daha sonra şirketin kendi gelişmekte olan flama HBO Max’e doğru yol almak için. NBCUniversal benzer şekilde manşetlere taşındı geri aldı hayranlarının en sevdiği sitcom The Office, artık yalnızca Peacock’da barındırılıyor.

Günü Frasier veya The Golden Girls’ün eski bölümleriyle bitirmekten daha rahatlatıcı ne olabilir?

Yeniden izleme, akışta büyük para anlamına gelir. Günü Frasier, The Golden Girls, Law & Order veya Batman: The Animated Series’in eski bölümleriyle bitirmekten daha rahatlatıcı ne olabilir? 2017’de, tuhaf bir şekilde belirli bir alt dizin bile sızlandı Futurama’nın kaldırılması Netflix’ten sadece üyeleri diziyi sevdikleri için değil, daha çok rahatça uyumak için oynamaları gerektiği için. Şahsen, The Sopranos’u bitirdikten sonra HBO’nun şaşırtıcı derecede iyi The Leftovers’ını yeniden izlemek için hazırlanıyorum.

HBO Max, akış savaşlarında büyük ilerleme kaydetti

HBO Max arayüzü - Bel-Air'in Yeni Prensi - HBO Max kütüphanesi

Yıllar geçtikçe, Netflix’in fiyatları, kendi üçüncü taraf geri katalog başlıkları ortadan kalkmasına rağmen yükselmeye devam etti. Bu nedenle, değerinin azalan algısı.

Öte yandan daha ucuz HBO Max, ilk günden itibaren bir değer yarışmacısı oldu. Halihazırda popüler olan kitapların arka kataloğu kesinlikle bunun küçük bir parçası değil. Sağlıklı bir film ve TV şovu dengesi içerir ve bunların arasında Max orijinallerini desteklemek için eski başlıkların bir hazinesidir. Ancak HBO Max bu konuda yalnız değil: Hulu, Disney Plus, Peacock ve Paramount Plus, Netflix’in hatırı sayılır üstünlüğü ile rekabet etmek için kurumsal derebelerinin kütüphanelerinden de yararlanıyor.

İlişkili: En iyi Netflix orijinal şovları

Zaman geçtikçe, Netflix orijinalleri yaşlanacak ve bazıları kesinlikle favori olarak kalacak. BoJack Horseman’ın sesiyle uyuyan insanlar olmalı. Ve The OA ve Sense8 gibi kült oyunların kesinlikle tekrar izleyicileri var. Ancak bu “klasik” statüye ulaşmak zaman alacak ve Netflix orijinalleri yayınlamaya şimdi önde başlasa da, arka kataloğunda hala onlarca yıl geride kalıyor.

Bu, HBO Max’in akış savaşlarında yetiştiği ve hızla yetiştiği anlamına geliyor.

Şimdi, izin verirseniz, bitirmem gereken birkaç The Sopranos sezonu var.Kaynak : https://www.androidauthority.com/netflix-vs-hbo-max-library-back-catalog-streaming-wars-3185319/

Yorum yapın