Geri dönüşüm girişimlerinin kurucuları, pandeminin yatırım oyununu değiştirdiğini söylüyor – Teknolojik Haberler


Yıllardır yeni başlayanlar geri dönüşüm krizini ele almak görece bir anonimlik içinde çalıştı. Ancak üç kurucu, bu hafta Berkeley’deki TC Sessions: Climate 2022’de bana, buna bağlı kalanlar – ya da zayıf zamanlardan kurtulanlar için – yatırımcıların onları artan destekle ödüllendirdiğini söyledi.

“Geleneksel olarak uzayda yükselmek çok zordu. Geçen yıl bu değişikliği çok gördüm” dedi. Miranda Wangkurucu ortağı ve CEO’su Novoloopplastik bir ileri dönüşüm başlangıcı.

Bu değişikliğin arkasında, çoğu COVID’e kadar izlenebilen birkaç farklı katalizör vardı.

Hatırlayan var mı bilmiyorum ama orada bir süre tuvalet kağıdı bulmak biraz zor oldu” dedi. Matanya Horowitzkurucusu ve CEO’su AMP Robotikgeri dönüştürülebilir malzemeleri ayırmada uzmanlaşmış bir robotik ve AI vizyon başlangıcı.

“Tuvalet kağıdı talebinin geri dönüştürülmüş içerik talebine dönüştüğünü, insanları işe almanın gerçekten zor olduğu ve insanların, evlerden gelmiş olabilecek ambalajlara dokunmaktan korktukları bir zamanda sistemlerimiz için talebe dönüştüğünü gördük. COVID vardı. Bu bizim işimiz için bir hızlandırıcı oldu.”

Panelistler, yeni iş modelleriyle birleşen COVID tedarik zinciri kıtlıklarının yatırımcı ilgisinde bir artışa yol açtığını söyledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/18/founders-of-recycling-startups-say-the-pandemic-changed-the-investment-game/

Yorum yapın