Geçen yıl satın aldığı Kubernetes güvenlik platformu olan Red Hat açık kaynakları StackRox – Teknolojik Haberler


Geçen Ocak ayında Red Hat, kurulduğu 2014 yılından bu yana 65 milyon doları aşan bir şirket olan Kubernetes güvenlik girişimi StackRox’u satın aldığını duyurdu. Şirket, StackRox ile bulutta yerel uygulamalar için gelişmiş bir güvenlik çözümü satın aldı ve ardından bu çözümü yeniden markalaştırdı. ‘Kubernetes için Red Hat Gelişmiş Küme Güvenliği (ACS)’nin biraz daha sıradan adı altında. Şimdi, şirket Kubernetes için açık kaynaklı ACS daha iyi bir isim altında: StackRox.

Red Hat, “DevSecOps ilkelerinin benimsenmesini teşvik etmek için tasarlanan proje, görünürlük, güvenlik açığı yönetimi, yapılandırma yönetimi, ağ segmentasyonu, uyumluluk, tehdit algılama ve olay yanıtının yanı sıra risk profili oluşturma dahil olmak üzere ortak bulut yerel güvenlik sorunlarının ele alınmasına yardımcı oluyor.” bugünkü duyuruda açıklıyor.

StackRox ile geliştiriciler, DevSecOps’u otomatikleştirmek, Kubernetes güvenliğini iyileştirmek ve Kubernetes’te tam yaşam döngüsü uygulama güvenliğini operasyonel hale getirmek için çözümler oluşturabilecek. Bu, geliştiricilerin örneğin CI/CD ardışık düzenlerine sürekli görüntü taraması ve güvence sağlamak için StackRox’u kullanabilecekleri ve yüksek riskli iş yüklerinin ek politikalar olmadan bir üretim hizmetine dönüşmemesini sağlayacakları anlamına gelir.

Red Hat’in ACS’si kendi OpenShift konteyner platformu için güvenliğe odaklanmaya devam ederken, Red Hat şaşırtıcı olmayan bir şekilde toplulukta aktif bir katılımcı olmaya devam etmeyi planlasa da, StackRox açık kaynak projesi çoğunlukla satıcıdan bağımsız olacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/red-hat-open-sources-stackrox-the-kubernetes-security-platform-it-acquired-last-year/

Yorum yapın