Geçen yıl 1 milyar dolar değerinde olan Fintech Tutarı, personelin %18’ini işten çıkardı – Teknolojik Haberler


Tutar, bir fintech tek boynuzlu at statüsüne ulaştı geçen yıl, işgücünün %18’ini işten çıkardı.

Kaç kişinin etkilendiği tam olarak bilinmiyor, ancak Teknolojik Haberler 2021 yılının Mayıs ayında son zamını bildirdiğinde, şirket 400 çalışanı olduğunu söyledi. Bugün hala durum böyleyse, o zaman yaklaşık 72 kişi serbest bırakıldı. İletişime geçildiğinde şirket, %18 rakamının doğru olduğunu teyit etti ancak kesin rakamı belirtmedi. Yazılı bir açıklamada, CEO Adam Hughes şunları söyledi:

Mevcut makro-ekonomik ortam nedeniyle, Amount’un gelecek yıllarda başarılı olmasını sağlamak için bazı proaktif ayarlamalar yapmaya karar verdik. Bu eylemlerin şirketin uzun vadeli sağlığı için yapılması gereken ihtiyatlı bir şey olduğuna inanıyoruz ve gelecek için son derece heyecanlıyız.

Tutar dışarı fırladı avant — Ocak 2020’de, bankacılık sektörü için özel olarak oluşturulmuş kurumsal yazılım sağlamak üzere 600 milyon doların üzerinde öz sermaye toplayan çevrimiçi bir borç veren. CEO Adam Hughes, Teknolojik Haberler’a geçen yıl şirketin açıkladığını söylediğinde “finansal altyapılarını hızlı bir şekilde dijitalleştirmek ve perakende kredilerde rekabet etmek ve şimdi satın al, sonra öde sektörleri” için bankalar ve finans kurumlarıyla ortaklık kurdu. D Serisi finansman turunda 99 milyon dolar topladı 1 milyar doların biraz üzerinde bir değerleme ile. Toplamda, Tutar bugüne kadar 243 milyon dolara yükseldi. Yatırımcılar arasında WestCap ve Goldman Sachs sayılabilir.

Basit bir ifadeyle, Amount’un misyonu, finansal kurumların “yıllarca değil aylar içinde dijitalleşmesine” ve böylece fintech rakipleriyle daha iyi rekabet etmesine yardımcı olmaktır. Şirket, pandemi vuruşundan hemen önce kurulduğunu, ardından gelişen teknoloji Tutarının türüne olan talebin katlanarak arttığını söyledi.

Bu son zam sırasında Hughes, Teknolojik Haberler’a Amount’un müşterilerinin toplamda yaklaşık 2 trilyon ABD doları değerindeki varlıkları yöneten ve 50 milyondan fazla ABD müşterisine hizmet veren finansal kurumları içerdiğini söyledi.

Hughes, yalnızca Tutar’ın 2020’de bağımsız bir şirket olarak “iyi performans gösterdiğini” ve şirketin 2021’de yıldan yıla “önemli” bir gelir artışı beklediğini söyleyerek şirketin mali durumu hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyi reddetmişti. TD Bank, Regions, Banco Popular ve Avant (elbette) Amount teknolojisini dijital finansal hizmetlere geçişlerini kolaylaştırmak için kullanan 10 banka arasındaydı.

Bu makale, şirketten bir açıklama içerecek şekilde yayınlandıktan sonra güncellendi.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/fintech-amount-which-was-valued-at-1b-last-year-lays-off-18-of-staff/

Yorum yapın