Garmin, Venu 2 Plus için FDA onaylı yeni bir EKG uygulamasını piyasaya sürdü • Teknolojik Haberler


Garmin, kullanıcılarına bileklerinden EKG okuması alma olanağı veren en son şirkettir. Şirket yeni bir lansman yapıyor EKG uygulaması Şirket, kullanıcıların kalp ritmini kaydetmesine ve atriyal fibrilasyon (AFib) belirtilerini kontrol etmesine olanak tanıyor. ilan edildi Salı günü.

Şirketin ilk FDA onaylı akıllı saat özelliği olan uygulama, Amerika Birleşik Devletleri’nde Venu 2 Plus için kullanıma sunuldu. Garmin, gelecekte daha fazla cihaz ve bölge için destek eklemeyi planlıyor ve bu planların daha fazla yasal onay gerektirdiğini belirtiyor.

Kullanıcılar, uygulamayı kullanarak 30 saniyelik bir EKG kaydedebilir ve kalp ritmi sonuçlarını hemen saatte veya daha sonra Garmin Connect uygulamasında görüntüleyebilir. Kullanıcılar bir EKG çektiğinde, yeni uygulama, kalp atışlarını kontrol eden elektrik sinyallerini kaydetmek için Venu 2 Plus’taki sensörleri kullanır. EKG Uygulaması daha sonra AFib belirtilerini saptamak için bu kaydı analiz eder. Bağlam için, AFib ritimleri, kalbinizin üst ve alt odaları senkronize olarak atmadığı zaman meydana gelir.

Garmin EKG uygulaması

Görsel Kaynakları: Garmin

Kullanıcılar ayrıca sonuçlarını, EKG sonuçları geçmişlerini görüntülemelerine ve bir sağlık hizmeti sağlayıcısıyla paylaşılabilecek raporlar oluşturmalarına olanak tanıyan Garmin Connect ile senkronize edebilir.

Garmin’in küresel tüketici satışlarından sorumlu başkan yardımcısı Dan Bartel, “ECG Uygulaması, Garmin’in FDA onaylı ilk akıllı saat özelliğidir ve bu devrim niteliğindeki aracı, sağlıklarının zirvesinde kalmanın başka bir yolu olarak müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. basın bülteni. “AFib’in erken evrelerinde, semptomların seyrek olması yaygın bir durumdur, bu da klinik bir ortamda tespit edilmesini zorlaştırır. Yeni EKG Uygulaması ile, Venu 2 Plus müşterileri istedikleri zaman kolayca EKG kaydı alabilir ve isteğe bağlı olarak sonuçlarının bir raporunu oluşturarak daha sonra doktorlarıyla paylaşabilir.”

Diğer benzer uygulamalarda olduğu gibi, Garmin’in EKG uygulaması bir teşhis aracı değildir ve bunun yerine sağlığınızla ilgili biraz daha fazla fikir edinmenin bir yolu olarak görülür. Google, Fitbit, Apple, Samsung ve Withings akıllı saatleri bir süredir EKG özellikleri sunuyor, bu nedenle Garmin’in yeni EKG uygulaması, Venu 2 Plus’a hoş bir ek.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/garmin-new-fda-cleared-ecg-app-venu-2-plus/

Yorum yapın