GameStop, meme parasını çeşitlendirmek istiyor – Teknolojik Haberler


tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Geçen hafta, web2’nin kazananları olmadan web3’e baktık. Bu hafta, meme yatırımı için bir geçiş bölümüne bakıyoruz.

Bunu, Teknolojik Haberler’ın haber bülteni sayfasına abone olarak her Perşembe öğleden sonra gelen kutunuza alabilirsiniz.


pompacılara güç

Teknolojik Haberler kripto editörü masasından haftalık gönderi Lucas Matney:

Bir mem stoğu ve bir mem varlık sınıfı çarpıştığında ne olur? Eh, her iki yatırımcı da sonucun çok gerçek bir para gelgit dalgası olmasını umuyor.

Bu hafta GameStop bir NFT pazaryeri başlattı. Karşılama özellikle bunaltıcı değildi, pazaryerinin ilk gün 50 bin dolardan daha az işlem ücreti gelirine denk gelen yaklaşık 2 milyon dolarlık satış hacmi elde ettiği bildirildi. Günlük hacimler sonraki günlerde düşüş eğilimi gösterdi, ancak özellikle Coinbase NFT gibi rekabet eden yeni başlayan pazaryerlerinin katlandığı başarısızlıklar göz önüne alındığında, utanç verici bir lansman olmaktan çok uzak.

GameStop, gerçek zamanlı satışlara olan bağımlılığını azaltan, gelir getirici bir sektör bulmayı umuyor. Kripto fiyatları bir darbe aldığı için NFT dolar hacimleri düştüğü için zamanlama şirket için daha iyi olabilir, ancak bu açıkça hala şirketin çok benzersiz yatırımcı profili türüne kayıtlı bir vizyon. GameStop, Kasım ayının en yüksek seviyesinden %40’tan fazla düştü, ancak şirket hissesi %50 civarında arttığı için son birkaç ayda işler çok daha az kasvetli hale geldi.

Mevcut pazar lideri olan OpenSea’yı devirmek küçük bir iş olmayacak, ancak özellikle GameStop’un doğrudan özellik için bir taklitçiyi hedefliyor gibi görünmüyor ve bunun yerine ekosisteme farklı bir şey katkıda bulunmayı hedefliyor.

İkincil NFT satışlarının çoğu, Ethereum veya Solana blok zincirlerinde gerçekleşir, GameStop, hesaplamanın çoğunu işleyen ancak yine de ana ağ Ethereum’a dayanan ikincil bir ağ olan Ethereum’un 2. katmanı olarak adlandırılan şey üzerinde pazarını başlatıyor. bir blok zincirinde.

Bu, Ethereum yaratıcısı Vitalkik Buterin’in arkasında durduğu modüler blok zincirlerinin vizyonudur, ancak birçok katman-2 seçeneği olduğu için kripto yatırımcılarını yeni bir ağ arkasında toplanmaya zorladığı için işleri karmaşık hale getirir. GameStop şu anda işlemleri paketlemek için Loopring adlı bir toplama ağı kullanıyor, komplikasyon şu ki GameStop’ta yalnızca Loopring’de basılan NFT’lerle işlem yapabilirsiniz, yani CryptoPunks veya Bored Apes gibi popüler koleksiyonları GameStop’un vitrininden satın alamazsınız.

Bu, muhtemelen yolun aşağısındaki diğer zincirlere destek ekleyecek olan GameStop için riskli bir seçim olmaya devam ediyor, ancak şimdilik NFT dolarının çoğunluğunun bugün harcadığı farklı bir ray setinde bırakılıyor. Bu, seçeneğin beklediğinizden biraz daha geleceğe dönük olduğuna işaret ediyor gibi görünüyor, eğer bu saf bir nakit kapma olsaydı, düz oynayarak mevcut parayı daha etkili bir şekilde yakalayabilirlerdi.

Saf-ish niyetlere sahip olmak, sizi kripto dünyasında yalnızca bir yere kadar götürür ve GameStop’un burada başarıyı gerçekleştirmesi dikey bir yokuş yukarı tırmanma olarak kalır, ancak meme hisse senedi alıcıları yıllar içinde daha zorlu oranlar fark ettiler, bu nedenle risk iştahlarını doyurmak zor.


en son kapsül

Lucas ve Anita bu hafta tekrar iş başında ve manşetlere çıkmak için hiç vakit kaybetmediler. Bu haftanın haber programı, geçen mali yılda 381 milyon dolarlık bir kayıp bildirdikten sonra bile, herkesin en sevdiği meme stoğu GameStop ve NFT pazarına cesur girişi hakkında sohbet etmelerini sağladı. Ayrıca, milyarlarca dolar başkalarının parasını (yikes) kaybeden ve geçen hafta gördükleri sayısız kripto girişim fonu lansmanından bazılarını gerçekleştiren bir kripto firmasının kurucularının bir başka ortadan kaybolma eyleminden bahsettiler.

Ke$ha gibi ünlülerin Twitter biyografilerinde kullandıklarını gördüğünüz emoji tanımlayıcılarının arkasındaki şirket olan Yat’ın kurucusu ve CEO’su Naveen Jain, programda onlara katıldı. Jain onlarla hem web2 hem de web3’te kimlik kavramı hakkında konuştu ve Anita, Unicode’da uzun süredir gecikmiş bir biriyani emojisi için lobi yapmak amacıyla onu dahil etme fırsatını kullandı. Hepiniz hoş geldiniz.

Chain Reaction’a abone olun Elma, Spotify veya her hafta bize yetişmek için tercih ettiğiniz alternatif podcast platformunuz.


Parayı takip et

Başlangıç ​​parasının kripto dünyasında hareket ettiği yer:

  1. Kripto odaklı bağış API’si başlangıcı Değiştirmek Freestyle ve NEA tarafından ortaklaşa yönetilen 5 milyon dolarlık bir tohum turu topladı.
  2. haberci a16z liderliğinde merkezi olmayan sosyal ağ protokolü Merkle Manufactory için 30 milyon dolar topladı.
  3. Animoca Markaları Liberty City Ventures ve Kingsway Capital gibi yatırımcılardan, Ocak ayında artırdığı bir fonlama turunun bir uzantısı olarak açık metaverse inşa etmek için 75 milyon doların üzerinde bir gelir elde etti.
  4. Dijital varlık yönetimi platformu Güvenli Tiger Global ve Digital Currency Group gibi yatırımcıların katılımıyla 1kx liderliğinde 100 milyon dolarlık stratejik bir tur topladı.
  5. DeFi kredi platformu Morfo Laboratuvarları a16z ve Variant Fund tarafından ortaklaşa yönetilen bir tohum turunda 18 milyon dolar kaptı.
  6. DEX toplama protokolü LI.FI 1kx ve Dragonfly Capital dahil olmak üzere yatırımcılardan 5.5 milyon dolarlık stratejik bir tur aldı.
  7. Kripto türevleri ticaret platformu Thaleks Bitfinex, Bitstamp ve diğerlerinden 7,5 milyon Euro’luk bir A Serisi kapattı.
  8. Yumuşatmaklikit bir bahis platformu olan Eden Block Ventures liderliğindeki tohum turu için 3 milyon dolar topladı.
  9. Bravo Royale NFT tabanlı battle royale video oyunu için Solana Ventures, 6th Man Ventures ve diğerleri gibi şirketlerden 3 milyon dolarlık tohum fonu topladı.
  10. MetaOasis DAObir metaverse gayrimenkul geliştiricisi, KuCoin Ventures tarafından yönetilen tohum finansmanında 1,5 milyon dolar kazandı.

web3’te hafta

Web3 muhabirinin düşüncelerine haftalık bir pencere Anita Ramaswamy:

Çoğu kripto yatırımcısı aslında dijital para birimlerini işlemler için çok sık kullanmıyor. Zamanla değer kazanacağını umarak kriptolarını tutmayı tercih etme eğilimindedirler. Ancak çok sayıda ABD kripto para sahibini tokenleriyle yollarını ayırmaya motive eden dikkate değer bir istisna var – hayırsever bağış.

Araştırma gösteriyor ki Kripto bağışçılarının aslında nakit bağış yapanlardan daha cömert olduklarını. İçimdeki iyimser, bunun web3’ün güçlü topluluk duygusundan etkilenebileceğini söylüyor. İçimdeki alaycı, bunun aynı zamanda bu bağışçılar için akıllıca bir finansal hareket olduğunu biliyor çünkü kripto bağışının önemli vergi avantajları, ABD vergi kanunu uyarınca nakit yerine bir varlık gibi muamele gördüğü göz önüne alındığında. Arkasındaki motivasyondan bağımsız olarak, kripto bağışları, bağış toplamanın yeni yollarını arayan hayır kurumları için yararlı bir araç olabilir.

2021’in boğa piyasası, yıl boyunca platformlarında bağış hacimlerinin arttığını gören The Giving Block ve Endaoment dahil olmak üzere hayır kurumlarının bu kripto bağışlarını kolaylaştırmasına yardımcı olan yeni başlayanlar için bir nimetti. Ancak Startup Change, şirketlerin ve hayır kurumlarının bağışları işlemesine yardımcı olmak için API’ler geliştirerek farklı bir yaklaşım benimsiyor. Kurucular Sonia Nigam ve Amar Shah ile bu hafta kripto alanını ikiye katlamak için kapattıkları 5 milyon dolarlık tohum turu hakkında sohbet etmek için yakaladım (bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz) burada). Tarihsel olarak çevrimiçi fiat bağışlarına odaklandılar, ancak kripto bağışları için güçlü bir potansiyel görüyorlar çünkü blok zincirin bağışçıların istediği şeffaflığı sağlayabileceğine, ancak onlara her zaman garanti edilmediğine inanıyorlar.

Bu kripto kışında işlerin çirkinleştiğini zaten biliyoruz, bu yüzden bu zamanı frenleri pompalamak veya tepelere koşmak yerine web3 yeteneklerine daha derinden yatırım yapmak için kullanan bir girişimi görmek özellikle ilginç. Blok zincirinde hayırsever bağışların çok fazla potansiyeli var, ancak zor bir girişim olabilir, bu nedenle Change gibi yeni başlayanların kar amacı gütmeyen kuruluşların şeffaf dünyasına şeffaflık getirip getiremeyeceğini veya iyiliklerine rağmen zorlu zorluklarla karşılaşıp karşılaşmayacağını yalnızca zaman gösterecek. çevresel hedeflerine ulaşmak için verimsiz, kolayca yanlış kullanılan karbon denkleştirmelerine dayanan birçok web3 yerel rejeneratif finans (ReFi) projesi gibi. İkincisi, başka bir günün konusu, ancak uygulamanın gerçekliği çok daha zor olsa bile, kriptonun iyilik için nasıl bir güç olarak gelişebileceği konusunda her zaman biraz düşünmeye değer olduğunu düşünüyorum.


TC+ analizi

Kıdemli muhabirden abonelik hizmetimiz TC+’da bu haftanın bazı kripto analizlerini burada bulabilirsiniz. Jacquelyn Melinek:

ABD hükümeti NFT’lerin fikri mülkiyet üzerindeki etkisini araştırıyor
NFT’ler geçen yıl patladıktan sonra, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ve ABD Telif Hakkı Ofisi, dijital varlıkların fikri mülkiyet hakları üzerindeki etkisini araştırmak için ortak bir çalışma başlatıyor. Çalışma, Demokrat Vermont Senatörü Patrick Leahy ve Cumhuriyetçi Kuzey Carolina Senatörü Thom Tillis’in ofislere kısa sürede üstel büyümeleri göz önüne alındığında NFT’leri araştırmalarını istemelerinden yaklaşık bir ay sonra geldi.

Düşen NFT satış hacmine rağmen, pazarda düşündüğünüzden daha fazla güç var
Kripto piyasalarındaki düşüş hissi, NFT alt sektörüne kadar indi. NFT toplayıcı CryptoSlam’den alınan verilere göre, son 30 gün içinde ilk 10 blok zincirindeki NFT satış hacmi düştü. The Nifty’nin CEO’su ve kurucu ortağı Nick O’Neill, Teknolojik Haberler’a “NFT pazarı harika değildi, ancak hala büyük bir ivme var” dedi. O’Neill, bununla birlikte, aşağı yönlü makro rüzgarları görmezden gelmenin zor olduğunu kaydetti.


Harika bir hafta sonu geçirin ve bunu her hafta gelen kutunuza almak için Teknolojik Haberler’ın bülten sayfasına abone olabileceğinizi unutmayın.

Lucas ve Anita

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/17/gamestop-looks-to-diversify-its-meme-money/

Yorum yapın