Games for Change, 2022 video oyununu ve XR ödüllerini kazananları açıkladı


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Bugün kayıt Ol.


Nokta’nın Evi 2022 Games for Change Ödülleri’nde Yılın Oyunu ve En İyi Kurgu ödülünü kazandı.

Binlerce oyla, BeatNic Bulvarı yıllık Halkın Seçimi ödülüne layık görüldü (Facebook Gaming tarafından sunuldu). 13 ülkeyi temsil eden kazananlar, bu akşam 2022 Games for Change Sanal Festivali’nin Ödül Töreni sırasında açıklandı.

Etkinliğe ilk kez bu hafta New York’ta bizzat katıldım ve bu konuda söyleyecek daha çok şeyim olacak. Keyif aldım ve birkaç yuvarlak masa toplantısında metaverse hakkında bazı iyi tartışmaların yanı sıra Entertainment Software Association CEO’su Stanley Pierre-Louis ile ocak başı sohbeti yaptım.

İşte 2022 Games for Change Ödülü kazananları:

Yılın Oyunu, En İyi Anlatı — Dot’s Home (Weathered Sweater & Rise-Home Stories Projesi)
Dot’s Home, günümüz Detroit’inde yaşayan genç, Siyah bir kadın olan Dot’un, bireysel kararların – ne kadar önemsiz görünse de, doğru ya da yanlış bir yana – nasıl bireysel kararlarını görmek için zamanda yolculuk yaptığı, tek oyunculu, anlatı odaklı bir video oyunudur. uzun süreli kolektif etkiye sahiptir.

En YenilikçiVadi: Taç Gölgesi (Düşen Sincap)

Vale, oyuncu ve karakter arasındaki engeli aşan içgüdüsel bir oyun deneyimi sunmak için 3D sesin tüm potansiyelini kullanan bir aksiyon-macera oyunudur. Vale ayrıca orta çağ savaşlarına yeni bir soluk getirmek ve hem görme engelli hem de görme engelli oyuncular için gerçekten yeni bir deneyim sunmak için yola çıkıyor.

En Önemli EtkiSvoboda 1945: Kurtuluş (Charles Oyunları)

Svoboda 1945: Liberation, macera oyununun, gerçek oyuncularla tam hareketli video röportajlarının ve II. Profesyonel tarihçiler tarafından yapılmıştır.

En İyi Öğrenci Oyunuİşte buradasın (Korkak Dango)
There You Are, stop-motion tarzı grafik tasarımı ve oyuncuların seçimleri ve eylemlerinden iki son içeren keşif amaçlı bir anlatı oyunudur. Bu oyunda oyuncular, babasının ilişkisiyle başa çıkmak, geçmişten uzaklaşmak ve annesinin kaybını kabul etmek için kızı Su’yu oynayacaktır.

En İyi Öğrenme Oyunuava (Ekip Ava’sı)
Ava, uzay korsanlarıyla sosyal zorluklarla uğraşırken, kendinden şüphe duymayla savaşırken ve topluluk bulurken otistik bir yıldız haritacısını takip eden bir rol yapma platformu macera oyunu serisidir. Oyun temelli yaklaşımımız, nöroçeşitliliğe sahip gençlerin güvenli bir şekilde başarısız olmalarına ve ekranın ötesinde sosyal-duygusal başarı için kimliklerini benimsemelerine yardımcı olur.

En İyi XR4C DeneyimiSeçim (Joanne Popinska)

Kürtajla ilgili tartışmalar genellikle hararetlidir. Ancak her kararın arkasında bir insan hikayesi vardır. Hacimsel video ve yaratıcı tasarım kullanan bu XR etkileşimli belgesel, bir kadının Seçiminin ardındaki duygusal ve karmaşık doğayı farklı bir perspektiften görmemizi sağlıyor.

G4C Halkın Seçimi Ödülü, En İyi Sağlık Oyunu — BeatNic Bulvarı (beceri açığı)
Büyük tütün, çocukları vape ürünlerine bağımlı kılmak için büyük para harcıyor. İşte karşı koymanın yeri. Gönüllüleri kullanarak şehrinizin sağlık ve mutluluğunun kontrolü sizde. Daha sağlıklı ve daha mutlu, kimin neyi nerede içtiği üzerinde o kadar çok etkiniz olur… başka bir yerde olduğu gibi.

En İyi Yurttaşlık OyunuVOXPOP (Dev Mekanik)

VOXPOP, yüz yüze, medya açısından zengin, işbirlikçi rol oyunları aracılığıyla yurttaşlık ve tarihi hayata geçirir. Öğretmen, VOXPOP’un herhangi bir web özellikli cihazdan erişilebilen kullanımı kolay yazılımını kullanarak deneyime rehberlik eder. VOXPOP’un sürükleyici, canlı aksiyon rol oynamaları ile öğrenciler farklı bakış açılarını keşfeder ve Amerikan Tarihinde belirleyici anlarda gezinmek için birlikte çalışırlar.

En İyi OyunGözlerinin Önünde (ElvedaDünya Oyunları)

Gerçek hayattaki göz kırpmalarınızla hikayeyi kontrol ettiğiniz ve sonuçlarını etkilediğiniz, duygusal bir birinci şahıs anlatım macerasına atılın. Bu yenilikçi teknikle, tüm hayatınız gözlerinizin önünden geçerken, kendinizi hem neşeli hem de kalp kırıcı anılar dünyasına tamamen kaptıracaksınız.

Diğer Özel Tanımlar

Yukarıdaki tanıma ek olarak, Games for Change Ödül töreni Eve Crevoshay’ı 2022 Vanguard Ödülü sahibi olarak kabul etti, Schell Oyunları Endüstri Liderliği Ödülü, G4C Bağış Ödülü için Child’s Play ve Cırcır ve Clank: Rift Apartve Insomniac Games ilk Erişilebilirlik Ödülü sahibi oldu.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/07/15/games-for-change-unveils-2022-video-game-and-xr-award-winners/

Yorum yapın