Galley Solutions, mutfak kaosunu modern operasyonlar için reçeteye dönüştürüyor – Teknolojik Haberler


Gale ÇözümleriGıda operatörlerine mutfak operasyonları konusunda daha karlı kararlar almaları için teknoloji sağlayan bir gıda veri şirketi olan A Serisi finansmanda 14,2 milyon dolar topladı.

COO’su Ian Christopher, şirketi kayınbiraderi CEO Benji Koltai ile 2017 yılında kurdu. Gıda işletmesi kaynak planlama aracı, Koltai’nin CEO Gagan Biyani ve CEO Gagan Biyani tarafından başlatılan yalnızca teslimat yapan bir restoran olan Sprig’deki önceki çalışmasından geldi. eski Google yönetici şefi Nate Keller.

Christopher, ilk günlerde bir kayıt sistemi olmadığını, işin çoğunun düşük teknolojili bir ortamda – elektronik tablolar veya tükenmez kalem – yapıldığını açıkladı. Gıda hassasiyetleri olan Koltai, sürekli yanlış etiketlenmiş yemekler alıyor ve sağlık tepkileri yaşıyordu.

Christopher Teknolojik Haberler’a “Mutfak ekibine gitti ve ‘Bunu neden yanlış anlıyoruz?’ dedi. “Tariflerimiz için bu gerçeğin kaynağına sahibiz, öyleyse neden bu, etiketleme ve alerjen bilgileri de dahil olmak üzere bu operasyonun diğer her köşesine yayılmıyor. İşte o zaman sous şefi, mutfak operasyonları olan kargaşada ona nazikçe rehberlik etti.”

Keller ile birlikte çalışan Koltai, tarif odaklı bir yaklaşım benimsedi ve temiz tarif verileri, tahmine dayalı satın alma, akıllı envanter ve doğru gıda üretim planlaması sağlayan Galley’nin ilk sürümünü kodladı. Keller şimdi müşteri başarı programının bir parçası olarak Galley ile çalışıyor.

Gale Çözümleri

Gale Solutions web sitesi örneği. Resim Kredisi: Gale Çözümleri

Şirketin teknolojisi, temel reçete verilerine odaklanan bir mutfak üretkenlik aracıdır ve satın alma ve envanter yönleri bundan kaynaklanmaktadır. Örneğin, bir havuç çorbası için havuçlar, mutfağın daha iyi satın alma kararları ve daha doğru tarif marjları alabilmesi için gerçek zamanlı satıcı öğeleriyle eşleştirilir.

Gale, DoorDash, Aramark ve Chowbotics gibi şirketlerle çalışıyor. Christopher, şirketin abonelik gelirini geçen yıla göre %280 artırdığını ve 2022’nin ilk çeyreğinde %146 net dolar elde tutma gördüğünü söyledi.

Ayrıca büyümesinde kârlılığa ulaştığı noktadaydı ve liderlik konumundan agresif bir şekilde ölçeklendirmeye karar verdiğinde nakit akışı pozitife yakındı.

A Serisi burada devreye giriyor. Yatırım, Astanor Ventures tarafından yönetildi ve mevcut yatırımcı Zetta Venture Partners’ın katılımını içeriyor. Bu, şirkete bugüne kadar toplam 20 milyon dolar fon sağlıyor. Galley, fon almak için teknolojiyi mutfağa getiren en yeni girişimdir. Bu yılın başlarında, Meez’in tarif yazılımı için 6,5 milyon dolar artırdığını da gördük.

Bu arada, yeni finansman, şirketin satın alma kararını ve satın alma etkinliğini otomatikleştirmeye odaklanarak arz ve talebi birbirine bağlamak için ölçeklendirmesini ve ikincil pazarlara geçmesini sağlıyor.

Christopher, “Kuruluşumuzdaki iki satış elemanıyla milyonlarca dolar gelir elde edebildik, bu nedenle satış ekibimizi ölçeklendirmemiz gerekiyor” dedi. Yeni finansman aynı zamanda ürün ve mühendisliğe de gidecek.

Sırada, şirket, sürdürülebilirlik etkileri ve gıda israfıyla ilgili girişimler de dahil olmak üzere, Astanor ile ortaklığının bir parçası olarak sürdürülebilirliğe odaklanıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/galley-solutions-turns-kitchen-chaos-into-recipe-for-streamlined-operations/

Yorum yapın