Galaxy Digital, 1.2 milyar dolarlık BitGo – Teknolojik Haberler alımını iptal etti


Kripto sektörünün token fiyatlarındaki rekor artışın zirvesinde açıklanan ilk 1 milyar dolarlık anlaşması, piyasa kazançların çoğunu tersine çevirdikçe dağılıyor.

Galaxy Digital Pazartesi günü yaptığı açıklamada, San Francisco merkezli girişimin 2021 yılı için denetlenmiş mali tablolarını sağlayamamasının ardından geçen yıl Mayıs ayında açıkladıkları yüksek profilli bir anlaşma olan 1,2 milyar dolarlık kripto saklama kuruluşu BitGo’nun satın alınmasını sonlandırdığını söyledi.

BitGo’nun 31 Temmuz’a kadar mali tabloları sağlamadığı iddiası, iki firmanın geçen yıl üzerinde anlaşmaya vardığı şartları ihlal etti, Galaxy Digital bir kamu açıklamasında söyledi, anlaşmanın feshedilmesinin şirkete herhangi bir ücret ödemeyeceğini de sözlerine ekledi. Toronto’da işlem gören Galaxy Digital’in hisseleri haberlerle fırladı.

Galaxy Digital’in 33,8 milyon yeni hisse ve 265 milyon dolarlık nakit bileşenini içermesi önerilen satın alma işleminin, kripto sektörünün ilk 1 milyar dolarlık anlaşması olması gerekiyordu. BitGo satın alımı, Galaxy Digital’in yatırım bankacılığı, birincil kredi ve vergi hizmetleri gibi hizmetleri ekleyerek kurumsal yatırımcılara yönelik tekliflerini genişletmesine yardımcı olacak şekilde konumlandı. BitGo, destekçileri arasında Galaxy Digital, Goldman Sachs, Valor Equity Partners, Craft Ventures, DRW ve Redpoint Ventures’ı sayar.

“Bu satın alma sonucunda sahip olacağımız teknolojinin, çözümlerin ve insanların gücü, müşterilerimiz için benzersiz bir değerin kilidini açacak ve birleşik işimiz için uzun vadeli büyümeyi yönlendirecek. Galaxy Digital’in CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, o sırada Mike Belshe ve yetenekli BitGo ekibini Galaxy Digital’de ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.

Novogratz (yukarıda resmedilmiştir) Pazartesi günü şunları söyledi: “Galaxy, sürdürülebilir bir şekilde büyümek için başarı ve stratejik fırsatlardan yararlanmak için konumlanmış durumda. ABD’de listeleme sürecimizi sürdürmeye ve müşterilerimize Galaxy’yi gerçekten kurumlar için tek durak noktası yapan birinci sınıf bir çözüm sunmaya kararlıyız.”

Duyuru, Galaxy Digital’in bir yıl önce bu ayın başlarında 183 milyon dolar olan ikinci çeyrekte 554,7 milyon dolar zarar bildirdiğini takip ediyor. Şirketin kazanç çağrısında Novogratz, Galaxy Digital’in elinde yaklaşık 1 milyar dolar nakit olduğunu söyledi.

Galaxy Digital bugün, bir Nasdaq listesi için SEC’in incelemesini ve borsa onayını beklediğini söyledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/15/galaxy-digital-calls-off-its-1-2-billion-acquisition-of-bitgo/

Yorum yapın