G.Kore, eski Terra çalışanlarının soruşturma nedeniyle ülkeyi terk etmelerini engelliyor


Salı günü Seul’deki savcılık, Terraform Labs Pte’nin eski çalışanlarını yasakladığını söyledi. Ltd.’nin, yatırımcılara tahmini 40 milyar ABD Doları zarara mal olan şirketin LUNA kripto para birimi ve UST sabit para biriminin çöküşünü araştırırken ülkeyi terk etmesini engelledi.

Yerel basın, seyahat yasağını önce, Terraform Labs’ın en az iki kıdemli eski çalışanının dahil olduğunu söyleyerek bildirdi, ancak savcılık söyledi çatal çok daha fazla insanın dahil olduğunu.

“Terra-LUNA davası için araştırmamız gereken önemli sayıda kişiye çıkış yasağı koyduk” Seul Güney Bölge Savcılığında bir savcı olan Choi Sung-kook, şunları söyledi: çatal. Ayrıntıları vermeyi reddetti, ancak sayının 70’ten az olduğunu söyledi.

Choi, savcıların Terra’nın daha çok Do Kwon olarak bilinen CEO’su Kwon Do Hyung’u bulup onunla görüşmek istediğini söyledi.

Choi, “Gönüllü katılım ilk sırada” dedi. çatal. Çağrıya uyulmamasının ardından ne olacağını tam olarak açıklayamıyoruz” dedi. Ofis, Do Kwon’un Singapur’da olduğunun bildirildiğinin farkında olup olmadıkları veya şehir devletindeki yetkililerle temasa geçip geçmedikleri konusunda yorum yapmayı reddetti.

Yerel TV haber yayıncısı JTBC ve diğer yerel medya, Terraform Lab’ın merkezi olmayan finans Anchor Protocol’ünün tasarlanmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan eski bir çalışanın Do Kwon’a piyasa fiyatlarının manipülasyonu da dahil olmak üzere birçok suçlamada bulunduğunu bildirdi. Raporlar çalışanın adını vermedi.

çatal Do Kwon ile bağlantı kurmak için birkaç hafta boyunca defalarca girişimde bulundu, ancak kısa mesajlara ve telefon aramalarına cevap vermedi. Salı günü gönderilen bir kısa mesaja cevap vermedi.

savcı anlattı çatal ofisin Do Kwon ve Terraform Labs yöneticilerine karşı dolandırıcılık iddialarını araştırdığını söyledi. Terraform Labs’in kayıt dışı menkul kıymetler sattığı ve yatırımcıları yanlış yönlendirdiği iddiasıyla California’da bir toplu dava açıldı.

Geçen hafta, Güney Koreli savcılar, geçen Haziran ayında Kore Ulusal Vergi Servisi tarafından Terraform Labs’ın özel vergi denetiminin ayrıntılarını aldılar ve bunun şirketin 50 milyar Kore wonu (38.7 milyon ABD Doları) ödenmemiş vergi ödediği bildirildi.

Şirket o zamanlar vergi kaçakçılığı nedeniyle savcılığa bildirilmedi ve yerel basın bu tür suçlamaların şimdi savcılar tarafından değerlendirildiğini söylüyor.

Ancak, Seul Güney Bölge Savcılığı şunları söyledi: çatal vergi makamları kendisine ve Terraform Labs’a karşı suçlamada bulunmazsa, Kwon’u vergiyle ilgili konularda soruşturamayacağını söyledi.

Bu arada, Güney Koreli haber yayıncısı YTN bildirdi savcılar için başka bir seçeneğin de soruşturmada işbirliği yapmazsa Kwon’un pasaportunu geçersiz kılmak olacağını söyledi.Kaynak : https://forkast.news/skorea-blocks-ex-terra-employees-leaving-country/

Yorum yapın