G.Kore borsaları başka bir Terra-LUNA fiyaskosunu önlemek için çalışıyor


Güney Kore’nin ilk beş kripto borsası, ülkenin yatırımcılarını korumak için kripto para birimlerinin listelenmesini ve listeden çıkarılmasını izlemek için ortak bir konsey oluşturuyor.

İlgili makaleye bakın: G. Kore finans düzenleyicisi, Terra ve ilgili borsaları denetleyecek

Hızlı gerçekler

  • Kore’de nakitten kriptoya hizmet sağlamaya yetkili beş borsa olan Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax, token listeleme standartları oluşturacak ve “öngörülemeyen durumlarda” birbirleriyle iletişim kuracak ortak bir konsey oluşturacak.
  • Pazartesi günü Ulusal Meclis toplantısında duyurulan bir anlaşma, Eylül ayından itibaren konseyin token listeden çıkarma standartları, muhtemelen güvenli olmayan varlıklar için bir uyarı sistemi hazırlamayı ve beyaz kağıtlar ve değerlendirme raporları hazırlamayı hedeflediğini söyledi.
  • Borsalar, Ekim ayında konseyin kripto para birimlerini listelemek ve herhangi bir Ponzi planı belirtisi için belirteçleri gözden geçirmek için bir kılavuz hazırlayacağını söyledi.
  • Borsalar ayrıca Terra-LUNA gibi herhangi bir krize 24 saat içinde birlikte yanıt verme sözü verdi.
  • Ocak 2023’ten itibaren gönüllü konsey, yeni kripto yatırımcılarının ticaret yapmasına izin verilmeden önce dijital varlıklar hakkında bir eğitim videosu izlemesini zorunlu kılmayı planlıyor.
  • Göre yerel medya raporlarıAnlaşma, borsalardan Terra-LUNA çöküşüne değişen tepkilerin yatırımcılar arasında kafa karışıklığını artırdığı yönündeki eleştirilerden kaynaklandı.

İlgili makaleye bakın: Dunamu, LUNA’dan 100 milyon ABD doları kazandığını yalanladıKaynak : https://forkast.news/headlines/skorean-exchanges-prevent-terra-luna-debacle/

Yorum yapın