FullStory, şirketlerin uygulamalarındaki ve web sitelerindeki sorunları tespit etmelerine yardımcı olmak için 25 milyon ABD dolarını güvence altına alıyor – Teknolojik Haberler


Tüm hikayeUygulamalar ve web siteleri için analitik araçları satan , bu hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan evraklarla birlikte 25 milyon dolarlık yeni sermaye finansmanı sağladı. gösteriler. Teknolojik Haberler, yatırımcıları bağımsız olarak doğrulayamadı ve şirket, basın zamanında bir yorum talebine yanıt vermedi. Fakat binaen Crunchbase’e göre, infüzyon FullStory’nin Ağustos 2021’den bu yana ilk ve şirketin toplamını yaklaşık 200 milyon dolara çıkardı.

Atlanta merkezli FullStory, markaların web ve mobilde daha iyi müşteri deneyimleri oluşturmasına yardımcı olan bir ürün oluşturmaya çalışan Bruce Johnson, Joel Webber ve Scott Voigt tarafından 2014 yılında kuruldu. FullStory’yi başlatmadan önce, kurucu ortaklar – tümü Georgia Teknoloji Enstitüsü mezunları – 2000’lerin başında, 2005 yılında Google tarafından açıklanmayan bir ücret karşılığında satın alınan Innuvo adlı bir DevOps şirketi kurmak için bir araya geldi.

Başlangıçta bir pazarlama aracı olarak tasarlanan FullStory, kurucu ortakların ilk fikirlerinin neden işe yaramadığını anlamak için yarattıkları araçların ticari potansiyele sahip olduğunu fark ettikten sonra analitik, müşteri başarısı ve mühendisliğe döndü.

Bugün FullStory, dijital deneyim verilerini toplayıp yapılandırıyor ve davranışlardan içgörüler elde etmek için yapay zekayı kullanıyor. Platform, vurgulamalar, kaydırma derinlikleri, yakınlaştırma sıklığı ve kopyala-yapıştır gibi sinyalleri izleyerek metrikleri gösterir ve vektör tabanlı grafiklerle bir kullanıcının yolculuğunu yeniden yapılandırır. FullStory ayrıca bir dizi olası “sürtünme olayı” arasında, bunların bir dönüşüm başarısızlığıyla (yani, satın alma yapmak gibi istenen bir hedefi tamamlama) ne sıklıkla ilişkili olduğunu görmek için arama yapabilir. Bu arada, kaydedilen raporlar ve otomatik uyarılar, ilerlemeyi izler ve bir JavaScript snippet’indeki bir işaret nedeniyle bir tıklamanın hiçbir yere gitmemesi gibi anormallikleri vurgular.

FullStory, yaklaşımının, bir müşterinin örneğin karşılaştırmalı alışveriş mi yaptığını yoksa sadece bir arama mı yaptığını anlamanın kolay bir yolunu sağladığını iddia ediyor. Önceki bir röportajda Voigt, bir ev geliştirme satıcısının pandemi sırasında garaj paspaslarının satışındaki ani artışı tespit etmek ve pazarlama materyallerini buna göre güncellemek için FullStory kullandığını söyledi.

Tüm hikaye

FullStory’nin dijital müşteri deneyimi izleme panosuna bir bakış.

Pandeminin teşvik ettiği dijital dönüşüm çabaları, şu anda Groupon, Automattic, Peloton, Fidelity ve JetBlue dahil olmak üzere 3.200’den fazla müşterisi olan FullStory için bir nimet oldu. 2021’de Permira dahil VC’lerden destek alan şirket, Kleiner PerkinsGV, Stripes, Dell Technologies Capital ve Salesforce Ventures — yıllık yinelenen geliri yıldan yıla %70’in üzerinde artırdığını iddia ediyor.

FullStory, 2021’de yaklaşık 1 trilyon tıklama, metin vurguları ve kaydırmalar dahil 15 milyardan fazla kullanıcı oturumunu analiz ettiğini iddia ediyor.

Voigt, “İnsanlar işlerini ve kişisel hayatlarını daha fazla çevrimiçi yönetirken, endüstrilerdeki şirketler, birinci sınıf dijital ürünler ve deneyimler sunmak için ihtiyaç duydukları içgörüler için FullStory’yi benimsedi” dedi. son basın bülteni. “FullStory’nin kapsamlı DXI platformu, gerçek kullanıcı davranışının benzersiz bir görünümünü sağlar ve ürün analitiğini, UX araştırmasını, dönüşüm optimizasyonunu ve daha fazlasını yönlendirmek için ‘bilinmeyen bilinmeyenleri’ ortaya çıkarır.”

Farklılaştırılmış dijital deneyimler oluşturmak açıkça zordur. Bir Gartner’a göre, müşterilerin yüzde elli sekizi, çoğu markanın deneyimlerinin satın aldıkları ürün üzerinde çok az etkisi olduğuna veya hiç etkisi olmadığına inanıyor ve neredeyse yarısının deneyimler arasındaki farkı anlayamadığına inanıyor. anket. Sorunun bir kısmı, kapsamlı hata testi yapmadan ve müşterilerini onları denemeye neyin motive edeceğini tam olarak anlamadan dijital deneyimler için zorlamaya devam eden C-suite’de yatıyor.

Ölü bağlantılar, aksaklıklar ve gönderilemeyen formlar, şirketlerin uygulamalarını ve web sitelerini kirletebilir. Bunlar sadece çalışma ve boş zamanların önündeki engelleri oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda bunalmış müşteri hizmetleri ekiplerine, personel sıkıntısına ve saatlerce süren bekleme sürelerine de yol açabilir. Müşteriler nadiren affeder — %64 Kabul et kötü bir müşteri deneyiminin ardından bir rakibe atlamak.

Daha dikkatli dağıtımlara yönelik talep, yalnızca FullStory’ye değil, Clootrack gibi dijital müşteri deneyimi analitiği alanındaki rakiplerine de fayda sağladı. cam kutu ve Desibel aralarında on milyonlarca risk sermayesi toplamış olan belki de en ürkütücü olanlardır.

Hızı belirlemeye (veya en azından bunu sürdürmeye) hevesli olan FullStory, 2021’de liderlik ekibini genişleterek Edelita Tichepco’yu CFO ve Google kıdemli Jim Miller’ı işe alımdan sorumlu başkan yardımcısı olarak işe aldı. Will Schnabel ayrıca şirkete ittifaklar ve ortaklıklardan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak katılarak, Accenture ve IBM Watson’daki zamanından itibaren ortaklıklar ve entegrasyonlar oluşturma konusunda deneyim kazandı.

FullStory ayrıca 2021’de çalışan sayısını iki katından fazla artırarak 500’den fazla çalışana çıkardı. San Francisco, Londra, Sidneyve Atlanta ötesinde Singapur.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/10/fullstory-secures-25m-to-help-companies-spot-issues-in-their-apps-and-websites/

Yorum yapın