FTX, Uniswap ve Visa Disrupt’ta blockchain ekonomisi ve fırsatı hakkında konuşuyor • Teknolojik Haberler


İster boğa ister düşüş eğiliminde olun, web3’te yerel veya web3’te saf olun, büyüyen blok zinciri, kripto, NFT ve web3 evreninde hiçbir şeyin uzun süre aynı kalmadığını kabul etmelisiniz. Ve hızla gelişen uzayın tamamı altında artan inceleme – hem kamu hem de düzenleyici.

Pek çok tartışmayla birleşen bu sürekli değişiklik, FTX ABD başkanı Brett Harrison’ı heyecanlandırmamızın sadece iki nedeni; Uniswap Laboratuvarları COO’su Mary-Catherine Lader; ve Visa’nın Başkan Yardımcısı ve küresel kripto başkanı Cuy Sheffield, 18-20 Ekim’de San Francisco’da Teknolojik Haberler Disrupt’ta bir panel tartışması için bize katılacak.

“Yapı, Düzenleme ve Piyasalar: Kripto Girişimleri için Önünüzdeki Yol” adlı bir konuşma sırasında, bu liderlerin sürekli ürün evriminde nasıl gezindiklerini, blok zinciri ekonomisinin sunduğu yeni fırsatlara nasıl baktıklarını ve kendi geleceklerini nasıl ele aldıklarını inceleyeceğiz. pazarlar.

Web3 alanındaki tüm oyuncuların üzerinde beliren büyük, kilit düzenleyici sorunları merak ediyoruz – ticaret yerleri (FTX), ayakları yere basan geleneksel şirketler (Visa) ve kripto-yerli şirketler (Uniswap). Şu anda neyle karşı karşıyalar ve hangi noktalarda anlaşıyorlar – ya da katılmıyorlar? Bakış açıları ne olursa olsun, oldukça canlı bir tartışma için yapılmalıdır.

Brett Harrison’ın görev süresi boyunca, FTX US, değerleme ile ABD’deki üçüncü en büyük kripto para borsası haline geldi. Harrison, FTX US’e katılmadan önce Citadel Securities’de yarı sistematik teknoloji başkanı olarak görev yaptı ve burada firmanın opsiyonları, ETF, OTC ve ADR ticareti için global olarak teknolojiyi yönetti.

Harrison, kariyerinin çoğunu, firmanın algoritmik ticaret sistemi geliştirmesine liderlik ettiği Jane Street Capital’de geçirdi. Daha önce Headlands Technologies’de kıdemli yazılım geliştiricisi olarak çalıştı. Harrison, Harvard’dan bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans ve lisans derecesi aldı.

Mary-Catherine Lader, Uniswap Labs’de büyüme, girişimler, strateji ve operasyonlardan sorumludur. Daha önce, BlackRock’ta genel müdür olarak, firmanın dijital servet işinin COO’su ve iklim teknolojisi işi Aladdin Sustainability’nin başkanı olarak görev yaptı. Lader, BlackRock’un blok zinciri faaliyetleri de dahil olmak üzere stratejik fintech yatırımlarına da öncülük etti.

Lader on yıldan fazla bir süredir fintech yatırımcısı, kurucusu ve operatörüdür ve kariyerine Goldman Sachs’ın özel durumlar grubunda yatırım analisti olarak başlamıştır. Harvard Hukuk Okulu ve Harvard Business School’dan JD ve MBA derecesine ve Brown Üniversitesi’nden BA derecesine sahiptir.

Cuy Sheffield, Visa’nın ürün organizasyonu içindeki küresel kripto ürün ekibine liderlik ediyor. Ayrıca, Dünya Ekonomik Forumu’nun Kripto Para Birimleri Küresel Gelecek Konseyi’nin eş başkanı ve Dijital Dolar Projesi danışma grubunun bir üyesi olan Visa Ekonomik Güçlendirme Enstitüsü’nde bir arkadaştır. Sheffield, Visa’ya katılmadan önce 2015 yılında Visa tarafından satın alınan bir fintech girişimi olan TrialPay için iş geliştirme ve ortaklıklar üzerinde çalıştı.

Mary-Catherine (MC) Lader ile yaptığımız bu röportaja mutlaka göz atın. Zincirleme Tepki podcast’i.

Teknolojik Haberler Disrupt, 18-20 Ekim tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek. Geçiş kartınızı bugün satın alın ve neden Disrupt’ın startup’ların büyüdüğü yer olduğunu öğrenin.

Şirketiniz Teknolojik Haberler Disrupt 2022’ye sponsor olmak veya katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle iletişime geçerek bu formu doldurmak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/ftx-uniswap-and-visa-talk-blockchain-economy-and-opportunity-at-disrupt/

Yorum yapın