FTX, Robinhood’u satın almak için aktif görüşme olmadığını söyledi – Teknolojik Haberler


CEO’su Sam Bankman-Fried, Teknolojik Haberler ile paylaşılan bir açıklamada, kripto borsası FTX’in Robinhood Markets ile ortaklığa açık olduğunu söyledi.

Bloomberg Haberleri daha önce rapor edildi Konuya aşina olan kişilerin FTX’in Robinhood’u satın alma fırsatlarını araştırdığını söylediğini, ancak Bankman-Fried’in bu iddiaları reddettiğini söyledi.

Bankman-Fried, “Robinhood’un iş beklentileri ve onlarla ortak olabileceğimiz potansiyel yollar konusunda heyecanlıyız ve Vlad ve ekibinin yaptığı işten her zaman etkilendim” dedi. “Robinhood ile aktif bir birleşme ve satın alma görüşmesi olmadığı söyleniyor.”

Bir Robinhood sözcüsü Teknolojik Haberler’a yaptığı bir yorumda, şirketin kurucularının oy gücünün yarısından fazlasını kontrol ettiği çift sınıflı hissedar kurulumuna dikkat çekti. Bu nedenle, açık onayları olmadan şirketi satın almak için hiçbir anlaşma yapılamaz. Notun amacı göz önüne alındığında, Teknolojik Haberler, Robinhood’un kurucu ikilisinin işlerini satma şansına salya akıttığından şüphe ediyor.

Bugün erken saatlerde bir satın alma olasılığına ilişkin haberler çıktıktan sonra Robinhood hisseleri, mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %3 düşmeden önce %14 yükseldi. Geçen ay Bankman-Fried, Robinhood Markets’ta %7,6 hisse satın aldığını paylaştı.

Robinhood kripto odaklı bir şirket olmamasına rağmen, hisse senetleri ve borsada işlem gören fonlar için komisyonsuz alım satımın yanı sıra mobil uygulaması aracılığıyla bir avuç kripto para birimi alım satımı sunuyor. Kripto ile ilgili ticaret gelirleri, Robinhood’un kamu piyasalarına giden yolundaki gelir artışında önemli bir itici güçtü, ancak beri var reddedildi.

Kripto borsasını genişletmek amacıyla FTX, daha önce Bloomberg gibi diğer şirketlerdeki satın almalar ve hisseler için harcamak üzere 2 milyar dolardan fazla para topladı. rapor edildi. Şirket ayrıca bu yılın başlarında web3’te kurulan ekipleri desteklemek için 2 milyar dolarlık bir risk sermayesi fonu başlattı.

Bu gelişmekte olan bir hikayedir ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda güncellenecektir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/ftx-says-no-active-talks-to-buy-robinhood/

Yorum yapın