FTX mini dizisi Amazon’da yayınlanmak üzere yola çıktı • The Register


Kripto borsası FTX’in çöküşü şimdiden bir televizyon dizisine çevrildi.

Üretim evi AGBO, instagram hesabı “FTX kripto skandalıyla ilgili sekiz bölümlük sınırlı bir dizi için David Weil ve Amazon Studios ile birlikte çalıştığını ve bu baharda prodüksiyona girmesi bekleniyor.”

Weil, Amazon Prime programı “Hunters”ı ve Apple TV+ sunumu “Invasion”ı yaratırken AGBO, çok sayıda Marvel Sinematik Evren projesinde birlikte çalışan yönetmenler Anthony ve Joe Russo’nun aracıdır.

Şov, görünüşe göre kısa süre önce çöken FTX’in yükselişini ve düşüşünü ele alacak. likidite krizi olanların getirdiği tarif karışıklığı temizlemek için atanan yönetici tarafından “kurumsal kontrollerin tamamen başarısızlığı ve güvenilir finansal bilgilerin böylesine tamamen yokluğu” olarak.

Bu da harika bir televizyon olmalı – özellikle FTX’e yatırımları buharlaşmış görünenler için.

Bu yazının yazıldığı sırada FTX’in yükümlülüklerinin toplamının en az 9 milyar dolar olduğu, varlıkların ise yalnızca 1,24 milyar dolar olduğu bildirildi. gibi mahkeme dosyaları bu slayt destesi [PDF] yaklaşık 450 milyon $ nakit detayı, ancak FTX ve ilişkili kuruluşlarının önümüzdeki birkaç hafta boyunca faaliyet göstermesini sağlamak için yaklaşık 400 milyon $’a ihtiyaç duyulacağını tahmin ediyoruz.

Yatırımcıların nakitlerini geri alma olasılıkları bu nedenle zayıf. Japonya’da bile – kripto borsalarını güçlü bir şekilde düzenleyen ve yatırımcıların fonlarını ayırmalarını zorunlu kılan birkaç yargı alanından biri – FTX bildirildiğine göre müşterilerin paralarını görmeden önce bir yıl geçmesini bekliyor.

Diğer birçok ülke bu tür korumalara ihtiyaç duymaz. Örneğin, Singapur Para Otoritesi (MAS), ellerini yıkadı durumun. Singapurlu müşterileri talep ettiği için rakip kripto borsası Binance’i izlediğini, ancak yerel müşteri aramadığı için FTX’i görmezden geldiğini belirtti.

MSA bildirisinde, “FTX fiyaskosundan çıkarılacak en önemli ders, herhangi bir platformda herhangi bir kripto para biriminde işlem yapmanın tehlikeli olduğudur.” “Kripto para birimleriyle uğraşan müşteriler için bir koruma yok. Tüm paralarını kaybedebilirler.”

MAS bunu aylardır söylüyor, ancak dünya çapında pek çok kişi dinlemiyordu. Alternatif olarak, içsel değeri olmayan ve herhangi bir üretken girişimle ilişkili olmayan jetonların yine de mantıklı bir yatırımı temsil ettiğine karar verdiler.

Amazon Studios, skandalla ilgili bir şov düzenleyerek kendi yöntemiyle benzer bir iddiaya girdi. ®

Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/11/24/amazon_ftx_mini_series/

Yorum yapın