FTX CEO’su Sam Bankman-Fried – Teknolojik Haberler, “Bitcoin ağı bir ödeme ağı değil” diyor


Teknolojik Haberler’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini her gün PT 3’te gelen kutunuza almak için buradan abone olun.

16 Mayıs Pazartesi ve bir dönek usta gibi bir kez daha geri döndüm. Bugün fevkalade aşırı kafeinliyim ve ayakta masadayım, bu yüzden bu vesileyle, bu bir dans masası. Çünkü, demek istediğim, sen dinlerken hareketsiz oturmaya çalışın bu gümbür gümbür vuruş.

Bu hafta Teknolojik Haberler Sessions: San Mateo’da Mobilite’ye giderek hangi arabaların kendilerini süreceğine ve hangi şirketlerin kalplerimize ya da en yakın uçurumdan aşağı indiğine dair tüm hikayeyi öğrenmek için heyecanlıyım. Biletlerinizi şimdi alın – hala elimizde birkaç tane var.

Diğer haberlerde(yayınlar), özellikle keyif aldık Lucas ve anita‘s Zincirleme tepki podcast, kripto VC’lerin sadakat yolunda harcamaya nasıl güvenemeyeceklerine bir göz atıyorlar.

Diğer yandan, gereksiz müstehcenliğe izin verilmediğini belirten Teknolojik Haberler sözleşmemi yeniden okudum, bu nedenle bu bültenin yalnızca kesinlikle gerekli küfürleri içerdiğinden emin olabilirsiniz. Çok sevgi ve güneş ışınları ve benzeri! – hac

Teknolojik Haberler İlk 3

 • Ack – moar işten çıkarmalar: Nataşa ve Amanda Bölüm4, Carvana, Latch, DataRobot’ta olanların bir analizi ve Meta, Twitter ve Uber dahil olmak üzere bazı teknoloji devlerinde işe alımların dondurulması da dahil olmak üzere, geçtiğimiz hafta boyunca bir dizi işten çıkarma ile yeni şirketlerdeki mevcut daralmayı yıkın. Onu da kaçırmış olabilirsin diye geçen hafta bir toplama yaptılar. bu arada Alex işten çıkarma izleyici Layoffs.FYI’den gelen genel verileri analiz eder.
 • Unicorn Kasabasında Sorun: TC+ üzerinde, Alex SaaS değerleme katlarının nasıl daha ileri bir dalış yaptığını ve şimdi tek haneli rakamlara ulaştığını düşünüyor. Özetle: “Geçen yıl 50x ARR çarpanıyla hisse senedi satan bir girişimin, mevcut kamu piyasası standardına benzer bir çarpana sahip olabilmesi için önce ikiye, sonra tekrar ikiye katlaması gerekir.”
 • Kripto? Daha çok kripto-hayır gibi: anita 30 yaşındaki kripto milyarderi Sam Bankman-Fried’in bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığını söyleyerek Bitcoin’de nasıl bir tokat attığını bildiriyor.

Startup’lar ve VC

Yeni başlayanlar, içinde bulunduğumuz zaman çizelgesi hakkında beni endişelendiren görevler için ara sıra para topluyor. Bu temanın bugünkü bölümü aşağıdaki masadan geliyor: Bay Kasap, MBE, WeAre8’in, kullanıcılara uygulamaları izlemeleri için ödeme yapılan bir sosyal medya uygulaması için kitle fonlaması kampanyasını kapsar. Elbette, zamanınız için biraz nakit almak mantıklı, ama aynı zamanda… sadece, ugh.

bu röportajı sevdim Arya yüksek uçan (geddit…) startup Astra ile yaptı. Kuruluşundan altı yıl sonra, Kasım ayında yörüngeye ulaşan tarihteki en hızlı şirket oldu ve CEO’su, er ya da geç günlük lansmanları hedeflediğini söylüyor.

Geliştiriciler, geliştiriciler, geliştiriciler:

 • O vesileyle yükseldi: Kevin Rose, VC firması True Ventures’ın ortağıdır, ancak son projesi Proof Collective adlı bir NFT girişimidir ve yakın zamanda 10.000 NFT pikselli baykuş koleksiyonunu piyasaya sürmüştür. Lucas‘ startup emektarı ile röportaj büyüleyici.
 • Beş boynuzlu bakkal tek boynuzlu at: Alman Flink, Fransız Cajoo’yu 5 milyar dolar değerinde önemli bir anlaşmayla yaklaşık 93 milyon dolara satın aldı; bu, Flink’in en son 2,85 milyar dolarlık değerlemesinde büyük bir artış.
 • Azgın otobüs dönemi: Toplu taşıma, COVID 19 sonrası şehir hayatına geri dönüşle birlikte bir toparlanma kaydetti ve Optibus, daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak teknolojiler geliştiriyor. 1.3 milyar dolarlık bir değerlemeyle D Serisi yükseltti. Vay canına.
 • Yiyeceklerin serbestçe aktığı yer: Twiga anlattı Annie 650 hektarlık arazisinde soğan, domates ve karpuz gibi bahçe ürünleri üretimine başlamış olup, tahmini yıllık 150.000 ton taze ürün üretimine başlamıştır.
 • Çin’de Üretilen Bağımsız Markalar: 404, “sayfa bulunamadı” için HTTP hata kodudur, bu yüzden Body404’ün vücutlarını tam olarak bulamayan insanlar için bir platform olduğunu tahmin edebilirim. Her durumda, Rita Çinli bağımsız markaların çeşitliliğini kutladığını bildirdi.
 • İleri şarj et: Paypal mezun üçlüsü Jeremy Jonker, Jay Ganatra ve Mario Ruiz 158 milyon dolarlık bir fon topladı ve şimdiden kendi fonundan 11 şirkete yatırım yaptı, Mary Ann raporlar.
 • Gerileme boyunca harcama: Geçen hafta, şüphesiz çok uzun bir süre içinde kripto varlık performansı için en kötü hafta olsa da, bu eFounders’ı durduracak gibi görünmüyor. Hizmet olarak yazılım başlangıç ​​stüdyosu, 3founders adlı yeni bir alt stüdyo başlatıyor. Romain raporlar.

Startup yöneticilerinin stratejilerini ve taktiklerini değiştirebilecek ‘Yıldız Savaşları’ndan 5 ders

Resim Kredisi: Natalia_80 / Getty Images

“Yıldız Savaşları” destanı, “kahramanın yolculuğunu” tasarlayan yazar ve edebiyat profesörü Joseph Campbell tarafından geliştirilen bir hikaye anlatımı yapısına dayanmaktadır.

12 aşamadan oluşan arketipi, macera çağrısını duyduktan sonra sıradan hayatı geride bırakan bir kahramanı çağırıyor – bunun teknoloji yatırımcıları arasında neden popüler bir metafor olduğunu hayal edebilirsiniz.

Touchdown Ventures Başkanı Scott Lenet’e göre, Jedi Knight Obi-Wan Kenobi, kurucular ve yatırımcılar için beş ayrı ders verdi.

Örneğin, “’Bununla ilgili içimde kötü bir his var’ seride tekrar eden bir şakadır – neredeyse her büyük karakter bir noktada bu cümleyi kurar” diye yazıyor Lenet.

“Bunlar aynı zamanda kurumsal ve yeni kurulan liderler için yaşaması gereken sözler çünkü bunlar bir farkındalık ve proaktiflik amblemi.”

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin öne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. Buradan kaydolabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Hulu’yu duyduğunuzda aklınıza “oyunlar” gelmiyor olabilir, ancak Xbox ile olan en yeni ortaklığı bunu değiştiriyor – Lauren ABD Hulu abonelerine, Faydaları Olan Arkadaşları girişimi olarak üç aylık bir PC Game Pass veren yeni bir anlaşma imzaladığını bildirdi. Harika bir isim bir yana, belki de oyun sistemimi bir kenara bırakmanın zamanı gelmiştir (şaka yapıyorum; oyun oynayacak zamanım yok. Kahve ve yavaş yavaş boşalan zihinsel sağlığım hakkında tweet atmakla çok meşgulüm).

AB baskısından sonra Apple, USB-C bağlantı noktasına sahip Apple iPhone modellerini tanıtmaya biraz daha yaklaşıyor gibi görünüyor. Evimin her yüzeyine, odasına, kuytusuna ve kuytu köşesine USB-C kabloları saçan biri olarak, bu benim için çok güzel olurdu – ancak Apple uzun süredir baskıya direndi, bu yüzden bu cephede gerçekte ne olacağını göreceğiz. eminim Darrell bizi iPhone’un yarıklarının şeklinden haberdar etmeye devam edecek.

 • Pardon Robot, sen benim Uber’im misin? Uber Eats, Serve ve Motional ile otonom teslimatlara pilotluk yapıyor. Umarım robotlar da vitaminlerini yerler, aşkı bulur ve aşk için biraz zaman bulurlar. ormanda yürür.
 • Bunu yazdım, bunu beğendim: Twitter, bir tweet’in yaratıcısı yanıtınızı beğendiğinde görünen yeni bir “Yazar Tarafından Beğenildi” etiketini test ediyor. Ayşe raporlar.
 • Da, da, da, verilerinize veda edin: İrlanda Sivil Özgürlükler Konseyi’nden yeni bir rapor, gerçek zamanlı bir ihale sisteminin “şimdiye kadar kaydedilen en büyük veri ihlali” olduğunu savunuyor.
 • Her şey, her yer, her zaman, sana yakın bir sokakta: Uber, küresel ürün etkinliği sırasında bir dizi yeni platform ve özelliği açıkladı. Yeni ürünler, Uber’in doluluk ve teslimat hizmetlerini kapsıyor ve yolcu sayısını artırmayı, yeni iş alanları açmayı, sürücüleri elektrikle çalışmaya teşvik etmeyi ve daha fazlasını hedefliyor. Rebeka raporlar.





Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/daily-crunch-the-bitcoin-network-is-not-a-payments-network-says-ftx-ceo-sam-bankman-fried/

Yorum yapın