Foxconn isyan çıkaran işçilerden özür diliyor, ikramiye ödüyor gibi görünüyorAppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Foxconn, Zhengzhou’daki iPhone fabrikasında çıkan isyanların ardından özür diledi ve ödeme sorunlarının “teknik bir hata” olduğunu söyledi.

Zhengzhou’dan yüzlerce işçi Çarşamba günü ayaklandı, gıda ve COVID tecrit önlemlerindeki koşulları ve ayrıca maaşları protesto etti. Foxconn’un daha önce ikramiye sözü vermesine rağmen isyancılar, şirketin işçilerin hak kazanmasını önlemek için sözleşmeleri revize ettiğini iddia etti.

Göre BBC haberlerişirket şimdi bir açıklama yaptı bunu söylemek “yerleştirme işlemi sırasında teknik bir hata oluştu.” Foxconn, yeni işe alınanların alacağı maaşın artık “anlaşılanla aynı” olduğunu söyledi. [in the] resmi işe alım afişleri.”

Foxconn ayrıca, etkilenen çalışanlarla iletişim halinde olduğunu ve “çalışanların endişelerini ve makul taleplerini aktif olarak çözmek için” elinden geleni yaptığını söyledi.

Ayrı ayrı, bir işçi söyledi BBC haberleri şirketin özür açıklamasından bu yana 1.120 dolar aldığını ve 280 dolar daha alacağını söyledi. İşçi ayrıca protestoların artık sona erdiğini söyledi.

Bununla birlikte, aynı zamanda Çinli yetkililer, Zhengzhou kentine tekrar tecrit uygulanması emrini verdi. İnsanlar bölgeyi terk etmeden önce negatif bir COVID testi isteyeceklerdir.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/11/24/foxconn-apologizes-to-rioting-workers-appears-to-be-paying-bonuses?utm_medium=rss

Yorum yapın