Fort, insanları endüstriyel robotlardan korumak için çalışıyor – Teknolojik Haberler


Endüstriyel robotlar büyük, hantal şeyler. Aynı anda, insanlarla birlikte çalışmak üzere tasarlanmışlardır ve aynı zamanda yumuşak, etli dış görünüşümüz için potansiyel bedensel risk oluştururlar. Tam da bu nedenle, endüstride insan-robot etkileşiminin canlı dünyası ortaya çıktı. İnsan işçiler robotik işyerinin ayrılmaz bir parçası olarak kalırken, yaralanma riski olmadan işbirliğine nasıl devam edebiliriz.

Philly merkezli robotik firması Fort’u yönlendiren sorulardan biri de bu. Şirketin temel teklifi, robotları potansiyel siber güvenlik açıklarından korurken insanların etrafında daha güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir yazılımdır. Platformun, Agility, Hexagon ve Moog (synth değil robot şirketi) dahil olmak üzere bir dizi robotik üreticisi tarafından zaten benimsendiğini belirtiyor.

Fort, teklifini şu şekilde açıklıyor:

FORT Platformu, herhangi bir ağ üzerinden makineler arasında ve makineler arasında son derece güvenilir iletişim sağlamak için işlevsel güvenlik ve siber güvenlik ilkelerini birleştirir. FORT teknolojisi ile gönderilen mesajlar zamanında, doğru ve güvenlidir. Bu ek güven katmanı, akıllı makinelerin otomatikleştirilmiş görevleri insanlar ve çevreleri için daha az riskle gerçekleştirmesini mümkün kılar.

Bugün şirket, Tiger Global tarafından yönetilen 25 milyon dolarlık bir B Serisini duyuruyor. Tur, Fort’un Mart 2021’de topladığı 13 milyon dolar da dahil olmak üzere toplam 41.5 milyon dolarlık artışını, Prime Movers Lab, Quiet Capital, Lemnos Labs, Creative Ventures, Ahoy Capital, Compound, FundersClub ve Mark Cuban’ın izniyle getiriyor. Daha geniş VC trendlerine rağmen, para arayan bir robot şirketi olmak için verimli bir zaman olmaya devam ediyor.

İnsanlar, süregelen bir işgücü sıkıntısının ortasında robotlara hala tonlarca para harcıyor, bu nedenle yazılım güvenlik katmanlarının birçok kişinin aklında ilk sırada olduğunu izliyor.

Kurucu/CEO Samuel Reeves yaptığı açıklamada, “Akıllı makineler dünyayı dönüştürüyor, ancak benzeri görülmemiş güvenlik ve güvenlik riskleriyle geliyorlar” dedi. “Bu makinelerin güvenilir bir şekilde iletişim kurması için büyük bir ihtiyaç var ve bu, sektörde henüz ele alınmamış bir konu. Bu yatırım, yeni nesil akıllı makinelerin taleplerini karşılamak için büyümemizi sağlayacak.”

Şirket, ek fonların güvenlik sistemlerinin daha da yaygınlaştırılmasına harcanacağını söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/fort-is-working-to-keep-humans-safe-from-industrial-robots/

Yorum yapın