Ford’un F-150 Lightning’i, mahsur kalan Tesla’ları şarj etmek için bir adaptör içeriyor


Kısaca: Samsung’un Galaxy serisindekiler gibi akıllı telefonlar, uzun süredir meyve suyunu diğer el cihazları, saatler veya kulaklıklarla anında paylaşmanıza olanak tanıyan bir güç paylaşım özelliğiyle birlikte geliyor. Ford’un yeni tamamen elektrikli F-150 Lightning’i de, yeni bir sahibinin yakın zamanda öğrendiği gibi benzer işlevsellik sağlıyor.

Kullanıcı, araca dahil olan aksesuarları incelerken bir mobil güç kablosu, 14-30 ila 14-50 arası adaptör ve bir J1772 Tesla adaptörü ile karşılaştı. Diğer forum üyelerinin bir tarla günü mahsur kalan Tesla’ların imdadına yetişme umuduyla.

Orijinal poster, “Bütün bu zavallı ölü Tesla’lara yardım edebiliriz” dedi. Başka bir kullanıcı, “Tesla Rescue Squad” şeklinde bir tampon çıkartması ekleyeceğim.

Yorum için ping atıldığında, bir Ford temsilcisi The Verge’e F-150 Lightning’in iki yönlü şarj kapasitesini kullanarak diğer EV’leri şarj edebileceğini söyledi. Sözcü, “İlk Lightning’lerimizi adaptörlerle birlikte gönderiyoruz, böylece F-150 Lightning müşterileri gerekirse yardım edebilir” dedi. katma.

Bağlı olarak trim modeliF-150 Lightning, kabin, yatak ve ön bagajdaki çeşitli konektörlerden 2,4 kilovat veya 9,6 kilovat dışarı çıkarabilir.

Tesla satıyor J1772 şarj adaptörü kendi sitesinde 50 dolara. Listeye göre, çoğu 2. Seviye halka açık şarj istasyonuyla uyumludur ve 19.2kW’a kadar şarj hızlarını destekler. Adaptör, herhangi bir Tesla’nın satın alınmasıyla standart olarak gelir, bize söylendi.

Elektrek olarak öne çıkanlarLightning truck’lı adaptör de dahil olmak üzere, muhtemelen Ford’un bir pazarlama taktiği ve rakip Tesla’ya yapılan bir baskıdır. Yine de, nadir durumlarda kullanışlı olabilir.Kaynak : https://www.techspot.com/news/94873-ford-f-150-lightning-includes-adapter-recharge-stranded.html

Yorum yapın