FOIA istek puanları EA Sports College Football ayrıntılarıMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

EA Sports College Football’un merakla beklenen bir sonraki bölümüyle ilgili ayrıntılar, Cuma günü alışılmadık bir kaynaktan ortaya çıktı: bir FOIA talebi.

Matt Brown, bir gazeteci ve haber bülteninin yazarı “Ekstra puanlar”, FOIA veya Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası’nı düzinelerce üniversiteye, EA Sports’un 2013’ten beri uykuda olan kolej futbolu video oyunu serisinin 22. bölümü hakkında bilgi toplaması için talepler gönderiyor. geliştirme “tüm hızıyla” devam ediyor ve başlık önümüzdeki yaz piyasaya sürülmek üzere, e-postalara göre Collegiate Licensing Company ve birden fazla üniversite arasında.

Brown’ın bulgularına göre, EA Sports, oyun günü deneyimini yeniden yaratmak için gruplardan şarkılar ve tribünlerden imzalı tezahüratlar da dahil olmak üzere, katılan her Bölüm 1 kolej futbol programı için fotoğraf ve ses dosyaları toplama zahmetli bir süreçten geçiyor. Şirket, örneğin bir sezon boyunca aynı detayı yeniden oluşturmak için okullardan takımların oyuncuların kasklarındaki çıkartmaları haftadan haftaya nasıl kullandığını ve dağıttığını açıklamalarını bile istiyor.

EA Sports, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Brown’ın topladığı e-postalara göre, Collegiate Licensing Company üniversitelere yaklaşık 120 okulun video oyununa katılımı kavramsal olarak onayladığını söyledi. (Bölüm 1 NCAA futbolunda 131 okul vardır.) Ve katılan okulların, kurumlarının AP ilk 25’teki tarihsel sıralamasına bağlı olarak 10.000 ila 100.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde kazanmaları bekleniyor.

35 yaşındaki Brown, “Bana kalan okulların hala varlık tedarik ettiği ve hala oyunda olmayı planlıyormuş gibi iletişim kurdukları söylendi” dedi. Northwestern, Tulane ve Notre Dame gibi bazı kurumlar, oyunculara ödeme yapmadıkça oyunda olmayacağımızı söylediler.”

Oyuna gerçek oyuncuları dahil etmek ve isimlerini ve benzerliklerini kullanmak, EA ve NCAA’nın oyuncu benzerliklerinin ücretsiz kullanımı nedeniyle mahkemeye çıkarılmasından sonra dizinin durdurulmasının ana nedeniydi. Daha önce, NCAA kolej sporcularına ödeme yapılmasını yasakladı, ancak yakın tarihli bir Yüksek Mahkeme kararı, bu yasağı bozarak oyuncuların oyuna dahil olmaları için tazmin edilmelerinin yolunu açtı. Geçen yıl, NCAA aleyhindeki bir davada sporcuları temsil eden baş avukat, The Post’a EA Sports’un bunu yapmak için sporculara ödeme yapmaya istekli olduğunu söyledi.

Brown, “Lisans dünyasında çalışan kuruluşlarda, sporculara ödeme yapılacağı ve oyunda görünecekleri konusunda yüksek düzeyde bir beklenti olduğu söylendi” dedi. “Bunun çözülmemesi benim için gerçekten şaşırtıcı olurdu.”

Brown, The Post’a, tüm bu bilgileri kolej futbol programları olan okullara 60-70 kamu kaydı talebinde bulunduktan sonra topladığını söyledi. 2021 yılının Şubat ayında, EA Sports, kolej futbol serisini geri getireceğini ilk kez açıkladıktan sonra, Brown bir elektronik tablo oluşturdu ve futbol programları olan üniversitelere kamu kayıtları talepleri göndermeye başladı. Brown, işi bir iş yürüttüğü için yaptığını ve izleyicilerinin “bu konuyu derinden umursadığını” söyledi.

Brown, “Bunun en güzel yanı, çok sayıda kamu kurumuyla çalışıyor olmanız, Madden veya 2K’da erişilemeyen bir şekilde erişilebilen bir kağıt izi bulunmasıdır,” dedi. “Pek çok insan video oyunları oynuyor, bu yüzden birçok insan bu hikayelerle ilgileniyor.”

İşte FIFA’nın EA Sports ile boşanmasının video oyunu hayranları için anlamı

Nisan 2020’den bu yana Brown, haber bülteni ve podcast’i için üniversite spor finansmanı ve lisanslama konusunda tam zamanlı yazıyor. Bütün bir bölüm onun web sitesi finansal raporlar ve belirli okullardaki koçluk sözleşmeleri de dahil olmak üzere, raporlarında elde ettiği kamu kayıtlarına adanmıştır. Bazı okullar ve kurumlar, kayıt talepleri için işlem ücreti alıyor ve Brown, kurumlardan kayıt satın almak için “düşük üç haneli” bir yerde harcadığını tahmin ediyor. Brown’a göre, EA Sports’un oyunu – ve oyuncuların içinde bulunup bulunmayacağı – oyuncuların uzun süredir devam eden NCAA politikalarındaki değişimden finansal olarak nasıl yararlanabileceğinin açık ve pratik bir örneğidir.

Brown, “Bu video oyununu forma satın almaktan ve kesinlikle ticaret kartı satın almaktan daha fazla insan oynuyor” dedi. “Bu, açık ara en popüleri. Dolayısıyla, bu konular hakkında yazmak istersem, bunu yapmak için iyi bir araç.”Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/17/college-football-game-ea-sports/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın