FloorFound, büyük boyutlu yeniden ticaret işini büyütmek için daha fazla sermayeye sahip – Teknolojik Haberler


Son birkaç yılda evde daha fazla kalma şansımız olsa da, bir ev ofisini süslemiş veya bir kanepeyi değiştirmiş olabilirsiniz. Ancak, yeni ürün evinize girdikten sonra, alıcının vicdan azabı duymuş veya ürün web sitesindeki fotoğrafa uymamış olabilir.

Her durumda, bu büyük boy eşyanın yeni bir eve ihtiyacı var ve Zemin Bulundu o kanepeyi sevecek birine vermek için markalar ve perakendecilerle birlikte çalışıyor ve çöplükten kaçınıyor.

Austin merkezli şirket ve kurucusu ve CEO’su Chris Richter ile ilk kez 2020’de FloorFound’un başladığı zaman yakaladık. Şirket yükselmeye devam etti 4 milyon dolarlık tohum finansmanı 2021’de ve şimdi 10.5 milyon dolarlık A Serisi finansman turuyla geri döndü.

Tur, mevcut yatırımcılar Flybridge Capital Partners ve Schematic Ventures ve yeni yatırımcı Data Point Capital’in katılımıyla Next Coast Ventures ve LiveOak Venture Partners tarafından ortaklaşa yönetildi.

Richter, Teknolojik Haberler’a, daha fazla insanın perakende satın almakla ilgilenmesiyle finansmanın geldiğini söyledi. 2021’de yapılan şirket sponsorluğunda yapılan ankette şu sonuca varıldı: ABD’li tüketicilerin yüzde 90’ı yeniden satış ürünleri satın aldığını bildirdiFirst Insight ve Wharton School’dan yapılan araştırmalar, tüketicilerin %83’ünün satın alınan ikinci el ürünler bunu tekrar yapmayı planlıyor2019’da %17’ye yükseldi.

“2020 ve 2021’de işimizi destekleyen arka rüzgarlar ve sürdürülebilirlik konusundaki tüketici duyarlılığı daha iyi hale geldi, bu yüzden buna göre büyüdük” diye ekledi.

Tersine lojistik, bu daha büyük ürünlerin iadesi ve yeniden satışının nasıl ele alınacağına dair bir plan olmadan çalışmaz ve FloorFound, iade edilen ürünlerin hem geri kazanılmasını hem de yeniden satışını kolaylaştıran uçtan uca teknoloji platformu aracılığıyla bu süreci daha basit hale getiriyor. az kullanılmış ve kutusu açık ürünler.

Şubat 2021’de şirket çözümünü piyasaya sürdü ve o zamandan beri her çeyrekte yeniden ticaret satışlarını ortalama iki katından fazla artırdı. Ayrıca Inside Weather, Floyd ve Burrow gibi mobilya markalarını içeren müşteri tabanını beş kat büyüttü. Richter, FloorFound’un şimdiye kadar yaklaşık 450.000 pound mobilyayı dolaşımda ve çöplüklerden uzak tutmak için müşterileriyle birlikte çalıştığını kaydetti.

FloorFound, belirli bir süre içinde fon toplayan en son kuruluştur. ABD yeniden satış endüstrisi Mercari ve GlobalData’nın araştırmalarına göre, önümüzdeki on yılda %150’nin üzerinde büyümeye ve 330 milyar dolar değerinde olmaya hazırlanıyor. Yine Austin’de bulunan Loveseat’e katıldı ve Mart ayında ev eşyası pazarı için 7 milyon dolarlık A Serisi fon topladı. Moda cephesinde, şirketler tekrarla Bu hafta 17.5 milyon $ A Serisi fon açıkladı.

Bu arada FloorFound, ABD’deki pazar varlığını genişletmek ve beyaz eşya, yatak ve egzersiz ekipmanı gibi ek perakende sektörlerine geçmek için yeni finansmanı kullanmayı planlıyor. Şirketin şu anda dört büyük üçüncü taraf lojistik ortaklığı ve 40’tan fazla depo merkezi var, Richter bu yıl bu sayıyı üçe katlamayı planlıyor.

FloorFound’u rakiplerinden ayıran şey, Richter’e göre, genellikle iadelerin nasıl etkin bir şekilde yapılacağı konusunda mücadele eden perakendecileri yeniden ticaretin merkezine koyma yaklaşımıdır.

“Perakendeciler yeniden ticarete katılmazlarsa bir gelir fırsatını kaçıracaklar, ancak takas ve geri satın alma birçoğu için bir sıçrama” diye ekledi. “Aşırı büyüklükteki iadeler sorununa odaklanarak, bu envanteri yeni satış kanalları başlatmak için kullanmalarına yardımcı olabiliriz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/floorfound-grabs-more-capital-to-grow-its-oversized-recommerce-business/

Yorum yapın