Fiyatlandırma stratejisi, teknik durum tespiti, satış konuşması eki ateşi – Teknolojik Haberler


ABD’de enflasyon 40 yılın zirvesinde, ancak 23 onsluk bir AriZona buzlu çay kutusu hala 99 sente mal oluyor. Kurucu ve CEO Don Vultaggio, 30 yıl önce şirketi kurduğundan beri fiyatı olduğu yerde tutmayı planladığını söyledi.

Kendi kendini yetiştirmiş milyarder Los Angeles Times’a “Tüketicilerin benim gibi bir adamdan başka bir fiyat artışına ihtiyacı yok” dedi.

Alkolsüz içeceklerin aksine, yeni başlayanlar hacimli bir iş değildir ve erken aşamadaki şirketler fiyatlandırma modellerini düzenli olarak gözden geçirmelidir. Rekabet ortamı sürekli bir değişim halindedir ve her yeni ürün veya hizmeti piyasaya sürdüklerinde gelir akışlarının yeniden ayarlanması gerekir.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir.
İndirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 indirimden tasarruf etmek için.


VC firması M13’te büyüme ve veri direktörü Michael Perez, en son TC+ gönderisinde, fiyatlandırma stratejisi çerçeveleri tasarlamak için kullandığı beş soruyu, üç değer metriğini ve GTM stratejisi için ayrıntılı bir ölçüm planını paylaşıyor.

“Değerle orantılı olarak ölçeklenen fiyatlandırma modelleri, gelir ve katkı payı olarak daha fazla değer yakalama eğilimindedir” diye yazıyor. “Katkı marjı daha sonra daha fazla değer yaratmak için satış ve pazarlamaya veya operasyonlara yeniden yatırılabilir.”

Kullanıcılarınız ve rakipleriniz hakkında kapsamlı bir araştırma yapana kadar, hizmetlerinizin uygun olmayan şekilde fiyatlandırılıp fiyatlanmadığını bilmenin bir yolu yoktur. Kullanım alışkanlıkları, bir müşterinin ödemeye istekli olduğunun yalnızca bir işaretidir, bu nedenle Martinez, ölçeklenebilir modeller oluşturmak için birden çok strateji ve hedef metriği paylaşır.

“İlkeler temeldir, ancak kurucu ekiplerin önemli olan ayrıntıları kaçırması kolaydır” diyor.

Okuduğunuz için çok teşekkürler,

Walter Thompson
Kıdemli Editör, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

M13’ten Karl Alomar: Bir gerileme döneminde yeni başlayanlara liderlik etmek için 6 strateji

Kendi kendine yapılan bir yolcu gemisinin minyatür modeliyle çakmaktaşı

Resim Kredisi: horstgerlach (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Temel en iyi uygulamalar, şirketinizin bu kışa dayanmasına yardımcı olmayacak, bu nedenle M13 yönetici ortağı Karl Alomar’ı aşağıdakileri tartışmak üzere bir Twitter Alanında bana katılmaya davet ettim:

  1. Kanıt noktaları bulmak için “acımasız önceliklendirme” kullanmak.
  2. Yatırımcılar hala “sağlıklı büyüme” bekliyor.
  3. Kurucuların neden 24+ aylık pisti güvence altına almaları gerekiyor?
  4. Yatırımcılarınızla pivot hakkında nasıl konuşulur.
  5. Masada para bırakmak uygun olduğunda.
  6. Bir gerileme sırasında para toplamak için farklı yapmanız gerekenler.

2000’deki dot.com patlaması ve 2008’deki Büyük Durgunluk yoluyla startup’lara liderlik etme deneyiminden yola çıkan Alomar, kurucuların reaktif değil stratejik olmaları gerektiğini söyledi.

İster bir lider gibi hissedin, “işinizde vereceğiniz kararlar sizin için çalışan tüm insanları etkileyecek, bu nedenle tüm bu paydaşları çok etkili bir şekilde yönetebilmeniz ve iletişim kurabilmeniz gerekir” dedi.

Şirketiniz AWS gibi kullanıma dayalı bir iş modelini nasıl benimseyebilir?

Eskiden AWS’de genel müdür olan Amberflo.io CEO’su ve kurucu ortak Puneet Gupta, kullanıma dayalı fiyatlandırma modelleri geliştirmeye yönelik yedi adımlı planını paylaştı.

Gupta’nın kılavuzu, birçok bulut tabanlı girişimi tetikleyen bariz bir nokta ile başlar: Kullanım ölçümünü ürünlerinize ve hizmetlerinize entegre edin önceki fırlatırsın.

Gupta, “Kimin neyi, ne zaman, nerede ve ne kadar kullandığını bilmek, tüm işlevsel gruplar ve ekipler arasında değerli içgörüleri ortaya çıkarmanıza ve fiyatlandırmayı belirlemeyi çok daha kolay hale getirmenize yardımcı olacak” diyor.

Bağış toplama sunumunuzun eklere ihtiyacı var. İşte neden

İnsan vücudunda apendiks, kalın ve ince bağırsağın birleştiği yerde bulunan küçük bir tüptür. Yıllarca, geleneksel bilgelik bunun işe yaramaz bir evrimsel kalıntı olduğunu söyledi, ancak o zamandan beri bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğunu öğrendik.

Benzer şekilde, slayt sayısını azaltmak için bir bağış toplama platformunda apendektomi yapmak cazip gelebilir, ancak bunu yapmak potansiyel yatırımcıları karar vermek için ihtiyaç duydukları ayrıntılardan mahrum edebilir.

Haje Jan Kamps, “Planlı toplantılarda aldığınız sorularda kalıplar görmeye başlarsanız, bu, yatırımcılara bazı ek bilgilerin yardımcı olacağına dair bir ipucu olabilir” diye yazıyor.

Teknik durum tespiti yaparken yatırımcıların netlik kazanmalarının 7 yolu

Güneş Işığını Turkuaz Renkli Arka Plan Üzerinde Bir Nokta Tekrarına Odaklayan Büyüteç Yüksek Açılı Görünüm;  teknik durum tespiti

Resim Kredisi: MirageC (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Yeterli miktarda finansmana sahip bir girişim, saf yetenek sayesinde bir dereceye kadar ölçeklenebilir, ancak teknolojisi de ölçeklenemiyorsa, su alan bir gemiye bakıyorsunuz demektir.

Volition Capital’in kurucu ortağı Roger Hurwitz’e göre, yatırımcılar ürünü anlamak, ekibi inşa etmek ve girişimlere öncelik vermek için teknik durum tespiti üzerinde zaman harcamalı.

“Zamanla, teknoloji yatırımcılar için daha az kara kutu haline gelmeli.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/techcrunch-roundup-pricing-strategy-technical-due-diligence-pitch-deck-appendix-fever/

Yorum yapın