Five to Nine, DEI girişimlerinin verimliliğini artırmaya yardımcı olmak için 4.25 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu artırdı – Teknolojik Haberler


Beşten dokuzaEtkinlik yönetimi yazılımı yapan , liderliğindeki 4.25 milyon dolarlık bir tohum turunu kapattı. Kara Operasyon Girişimleri.

2018’de piyasaya sürülen şirketin yazılımı, kuruluşların çalışan kaynak grupları (ERG’ler) için, özellikleri veya deneyimleri paylaşan çalışanların bir araya gelmesini, kaynakları paylaşmasını ve bağlantı kurmasını sağlayan programlar planlamasına olanak tanır.

Five to Nine, şirketlerin ERG programlarının etkinliğini ölçebilmeleri için ERG etkinliklerine katılım ve geri bildirim analitiği de sağlar.

Five to Nine kurucu ortağı ve CEO’su Yasemin Kabukları Teknolojik Haberler’a, bir ERG’yi yönetmenin acısını yaşadıktan sonra şirketi kurmak için ilham aldığını söyledi. Shells, “Etkinlik programlarını bir araya getirmek için e-postadan Survey Monkey’e ve sohbetlerimize kadar her şeyi kullanıyorduk, işi yapmak için dört ila beş aracı bir araya getiriyorduk” dedi.

O, yanında Denise Umubyeyi, şirket içi etkinlikleri yürütmek için gereken araçları tek bir platformda toplamak için Five to Nine’ı yarattı. Şirket halihazırda Yahoo, UpWork ve Expedia’yı müşteri olarak sayıyor ve ürün Okta, Workday ve Slack ile entegre oluyor.

Turdaki diğer yatırımcılar arasında Slack Fund ve Cleveland Avenue yer alıyor. Mike Gamson, Sterlin Yoluve Beton Gül Başkenti tekrarlayan yatırımcılar olarak.

Five to Nine, yeni finansmanla mühendislik ekiplerini genişletmeyi, yeni ürünler yaratmayı ve işe alımları artırmayı planlıyor. Ayrıca, Shells’in AirBnB’yi rüya gibi bir müşteri olarak adlandırmasıyla müşterisini ikiye katlamayı umuyor.

Shells, “Fortune 100 şirketlerinin %90’ından fazlasının ERG’leri var, ancak şirketlerin %10’undan daha azının ERG’lerinin nasıl çalıştığına dair herhangi bir verisi var” dedi. “Yaptığımız şeye piyasada çok ihtiyaç var.”

‘Mükemmel bir zamanlamaydı’

100’den fazla yatırımcıya seslenen Shells, başlangıç ​​turunu kapatmanın yaklaşık dört ay sürdüğünü söylüyor. Artış, Shells ve Umubyeyi’yi yetiştiren 250’den az Siyah kadından ikisi yapıyor. 1 milyon dolardan fazla risk sermayesinde.

Geçen yıl, tahmin edilenden daha az %0.5 kaydın 330 milyar dolar Girişim sermayesinde Siyah kadın kuruculara gitti – genel olarak Siyah girişimcilere giden tahmini %1.3’ün bir dilimi, Crunchbase veri. Five to Nine molası sonra geldi James Norman Bir gün Shells’i aradı ve Black Ops Girişim Fonu olacak şeyi başlatma planını ona tanıttı.

“Fortune 100 şirketlerinin %90’ından fazlasının ERG’leri var, ancak şirketlerin %10’undan daha azının ERG’lerinin nasıl çalıştığına dair herhangi bir verisi var.” Jasmine Shells, Five to Nine’ın kurucu ortağı ve CEO’su

Teknolojik Haberler’a konuşan Black Ops Ventures Yönetici Ortağı Heather Hiles Shells ve Umubyeyi ekibin inanılmaz derecede akıllı, anlayışlı ve deneyimli olduğunu söyledi. Bir bonus, şirketin adil bir işyerini teşvik etmeye yardımcı olma taahhüdüydü. Five to Nine’ın özelliklerinden biri, ilgili ERG girişimlerinin başarısı hakkında analitik sağlama yeteneğidir.

Veriler ayrıca, azınlık çalışanlarının çeşitlilik girişimlerine katılmak için işyeri ortamlarında hissettikleri baskı olarak da bilinen, genellikle çeşitlilik vergisi ile yüklenen ERG liderlerinin vurgulanmasına yardımcı olur. Shells, bu başkanların ekstra ücret ödemeden ve çok az tanınmayla ERG topluluklarını yönetmek için yorulmadan çalıştığını ve verilerin şirketlere ERG liderlerinin çalışmaları aracılığıyla sahip oldukları etkiyi göstermeyi umduğunu söyledi.

“İş dünyası değişirken ve gelişirken tüm işverenler öğrenmeye çalışıyor. Hiles, “Çalışanların kendilerini ait hissetmeleri için neye ihtiyaç duyduklarını anlamaya çalışıyorlar” dedi. “[Shells and Umubyeyi] bir ihtiyaca hizmet ediyor.”

Aile mirası devam ediyor

Büyümek, Shells, babasının bir şirket kurmak için kurumsal bir işten ayrılmasını izledi.

Shells, bunun bir eziyet olduğunu söylüyor ve Noel hediyelerinin sayısının her yıl nasıl dalgalandığını hatırlıyor. Yine de, bir iş kurma yolculuğu onu heyecanlandırdı ve muhasebe ve maaş bordrosunda yardımcı oldu. Daha sonra Umubyeyi ile tanıştığı Notre Dame Üniversitesi’nde muhasebe ve işletme okudu. Kısa bir süre sonra kurumsal işinden ayrılıp Five to Nine’a başlayacaktı.

Ruanda’da doğan Umubyeyi, çocukken Tanzanya ve Zambiya’yı dolaştı ve ebeveynlerinin kendilerini ve içinde yaşadıkları toplulukları sürdürmek için girişimciliği nasıl kullandığını gözlemledi.

2005 yılında ABD’ye taşındıktan sonra, Umubyeyi, Notre Dame Üniversitesi’nde siyaset bilimi okudu ve bunun olumlu bir değişim yaratmanın yolu olduğuna inandı. Sonunda, bir iş yaratmanın da aynı etkiye sahip olabileceğini fark etti.

Umubyeyi, “Girişimciliği sadece kendiniz ve aileniz için bir miras yaratmanın değil, aynı zamanda topluma yardım etmenin ve diğer insanları sizinle birlikte yetiştirmenin bir yolu olarak gördüm” dedi.

DEI girişimleri şirketlerden daha fazla destek aldıkça Five to Nine gibi yazılımların artan talep görmesini bekliyor. Five to Nine’ın hedefinin bu konuda ön planda olmak olduğunu söyledi.

Umubyeyi, “Babam ticaret okuluna gitmesen bile bunu yapabilirsin dedi” dedi. “Jasmine ve ben geçen yıl içinde bunun mümkün olduğunu gösterdik.”

Düzeltme: Bu hikayenin daha önceki bir versiyonu, tohum turunun miktarını ve onu kapatmak için geçen uzunluğu yanlış ifade etti. 4.5 milyon dolar değil, 4.25 milyon dolar ve kapanması altı değil aylar sürdü.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/five-to-nine-raises-4-25m-seed-round-to-help-improve-the-efficiency-of-dei-initiatives/

Yorum yapın