Fitbit’in PC müzik dosyası aktarımları için desteği sona eriyor


Bir Fitbit Versa, Versa 2 veya Ionic sahibiyseniz, yakında bilgisayarınızdan Fitbit cihazınıza müzik aktaramayacaksınız. İçinde bir destek sayfası benekli ile 9to5GoogleFitbit, Fitbit Connect uygulamasını sonlandırdığını ve size cihazınıza müzik indirmenin yalnızca iki yolunu bıraktığını söylüyor: Pandora veya Deezer’a ücretli abonelik.

Fitbit Connect, cihazlar arasında fitness verilerini senkronize etmenize ve eski Fitbit cihazlarına müzik aktarmanıza olanak tanıyan, Mac ve Windows bilgisayarlar için tamamlayıcı bir uygulamadır. Fitbit, artık kullanıcıların kurulum sayfasında indirmelerini önermediğinden, yazılımı mobil uygulaması lehine yavaş yavaş kullanımdan kaldırıyor.

Ancak Connect’e erişiminiz olmadan, her ikisine de ücretli bir abonelik olmadan Fitbit’inize müzik indirmenin bir yolu yoktur. pandora veya Deezer. Fitbit, destek sayfasında, her iki hizmetin de “90 günlük deneme süresine hak kazanabilirsiniz” diyor ve deneme süresi sona erdiğinde Deezer Premium için ayda 9,99 ABD doları veya Pandora Plus için ayda 4,99 ABD doları olacak.

Ancak bu değişiklik, daha yeni Fitbit modellerini etkilemez, çünkü PC’niz ve Fitbit cihazınız arasında dosya aktarma seçeneği ile birlikte gelmezler (Versa 3 ve Sense gibi cihazlar zaten yalnızca Deezer veya Pandora üzerinden müzik indirmenize izin verir). Müzik depolama özelliğine sahip daha eski bir Fitbit’e sahipseniz, şu anda Fitbit cihazınızda bulunan müzik dosyalarına erişmeye devam edeceksiniz – Pandora veya Deezer geçmişi olmadan herhangi bir ek şarkı indiremeyeceksiniz Ekim son tarihi.

Pek çok kullanıcı, ister Spotify üzerinden müzik akışı yapıyor, ister telefonlarına önceden indirilmiş şarkıları dinliyor olsun, akıllı telefonlarında çaldıkları müziği kontrol etmek için Fitbit cihazlarını kullanır. Ancak yine de, çevrimdışı müzik dinliyorsanız veya Fitbit’inizi akıllı telefonunuz olmadan kullanmak istiyorsanız, yerel müzik dosyalarına erişim kullanışlı olabilir.

Fitbit, Fitbit Connect’ten neden kurtulduğunu açıklamasa da, hizmeti çalışır durumda tutmak için yeterli talep olmaması mümkündür. Google (Fitbit’in ana şirketi) hemen yanıt vermedi Sınıryorum isteği.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/6/23294990/fitbit-ending-support-music-transfers-pcs-and-macs-connect-versa-ionic

Yorum yapın