Firstpost’un kurucusu Carl Pei- Technology News, “Hiçbir Şey Phone (1) Lite hakkındaki raporlar sahte” diyor


Carl Pei liderliğindeki Nothing Company ilk mobil cihazlarını piyasaya sürdü, hiçbir şey telefon (1). Akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden aylar önce, cihazı çevreleyen çok fazla yutturmaca vardı.

Kurucu Carl Pei, “Hiçbir Telefon (1) Lite hakkındaki raporlar sahte” diyor

Cihaz, 32.999 Rs’den başlayarak Hindistan’da piyasaya sürüldü. Cihazın teslimi ve Nothing Phone’un (1) kendisiyle ilgili bazı sorunlar olsa da, genel olarak çoğu teknoloji meraklısı tarafından iyi karşılandığını söylemek doğru olur. O kadar ki, insanlar Nothing Phone’un daha hafif ve daha ucuz bir versiyonunu istiyorlar (1).

Sonuç olarak, Nothing Phone’un (1) barebone versiyonu olan Nothing Phone (1) Lite’ı yakında, glif ışıklarına sahip olmayacak ve piyasaya sürülmeye hazır olacağına dair bir söylenti dolaşmaya başladı. Hindistan bu yıl Diwali tarafından.

Söylentiye göre, çalışmalardaki “Lite” telefonun 24.999 Yen’den başlayan fiyatlarla uygun bir fiyatla satışa sunulacağı iddia edildi. Kaldırıldığı bildirilen bir diğer özellik ise kablosuz şarj oldu.

Glyph arayüzü ve kablosuz şarj, en önemli iki özellikti. Hiçbir Şey Telefonu için en popüler (1) ve cihazı alanın geri kalanından ayırdı.

Söylenti ayrıca “Lite” versiyonunun ekran, işlemci ve kameralar gibi geri kalan özellikleri koruyacağını da ekledi. Pilin bir güncelleme aldığı bildirildi. 5.000 mAh pil ile çalışması bekleniyordu.

Carl Pei, tüm spekülasyonları sona erdirmek için Twitter’a gitti ve Nothing Phone (1) Lite hakkındaki tüm söylentilerin aslında sahte haberler olduğunu ve bir tane tasarlamayı veya üretmeyi planlamadıklarını açıkladı.

Normalde teknoloji şirketleri, özellikle akıllı telefon üreticileri, doğru ya da yanlış olmasına bakılmaksızın sosyal medyadaki söylentilere veya önerilere yanıt vermiyor. Ancak Carl Pei bu duyuruyu yapmak zorunda kaldı ve Nothing Phone (1) Lite’ın varlığını kategorik olarak reddetmek zorunda kaldı.

Bu kadar büyük fiyat farkı olan bir cihaz, Nothing Phone’un (1) mevcut satışlarını ciddi şekilde düşürme potansiyeline sahip olduğu için Pei’nin çıkıp söylentileri reddetmesi mantıklı.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/reports-about-nothing-phone-1-lite-are-fake-says-founder-carl-pei-11009501.html

Yorum yapın