Fireside Projesi, psychedelic sağlık alanındaki kariyerlere erişimi iyileştirmek için 200 bin dolarlık bir fon ortaya koyuyor – Teknolojik Haberler


Üç gerçeği aradan çıkaralım. 1. Uyuşturucular hassas bir konudur. 2. Dünyanın pek çok yerinde, rekreasyon amaçlı olarak kullanılabilecek birçok uyuşturucu – psychedelics dahil – yasa dışıdır. 3. Pek çok insan, rekreasyon amaçlı, ruhsal uygulamanın bir parçası olarak veya zihinsel sağlık sorunlarını araştırmak ve üzerinde çalışmak için bir araç olarak, psikedelik maddeleri kullanmak için yasaları çiğnemeye isteklidir.

Bu maddelerin yasal statüsü göz önüne alındığında, insanlar bir kriz yaşadıklarında 911’i aramaktan çekiniyor, birçoğunun destek sunabilecek akran gruplarına erişimi yok ve başka pek fazla destek de yok. Ocakbaşı Projesi dikkate değer bir istisnadır – kuruluş, duvarlar erirken biraz desteğe ihtiyacınız olduğunda arayabileceğiniz bir yardım hattı çalıştırır ve egonuz vücudunuzun yanında bir mantarın üzerinde oturuyor, en yakın lamba direğiyle tartışıyormuş gibi hisseder.

Yardım hattını başlatma sürecinde, Fireside kendisini gerçekten ilginç bir konuma yerleştiriyor. Akıl sağlığı şu anda çok fazla dikkat çekiyor ve uyuşturucunun suç olmaktan çıkarılması dünyasında birçok şey değişiyor. FDA, 2019’da ilaca dirençli depresyon için bir tedavi olarak ketamin’i onayladı ve Mindbloom gibi girişimler pazardaki bu boşluğu doldurmak için ortaya çıktı. MDMA (ecstasy) kesinlikle yasa dışıdır, (bu bir Program 1 ilaç ABD’de bu, “şu anda tıbbi kullanımı kabul edilmeyen ve kötüye kullanım potansiyeli yüksek ilaçlar” anlamına gelir. Bu, eroin ve LSD’yi ve aynı zamanda – merakla – bugün esrar olan esrarı da içerir. 37 eyalette tıbbi kullanım için yasal ve ABD’de 18 eyalette eğlence amaçlı kullanım için), fakat Araştırma gösteriyor ki MDMA’nın şiddetli TSSB’si olan insanlar için inanılmaz sonuçları olabileceğini. Sihirli mantarlar memleketim Oakland, California’da suç olmaktan çıkarıldıve bir grup başka şehir ve eyalet, LSD, mantar, peyote, ayahuasca ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli psychedelics’i yasallaştırmayı düşünüyor.

Güçlü bir saykodelik bir yerde yasal hale geldiğinde ilginç bir şey olur; a tasarı şimdi California yasama meclisinde çalışıyor psilosibin mantarları, LSD, ketamin, MDMA ve ibogain gibi psikoaktif maddeleri 21 yaş ve üstü kişiler için yasal hale getirebilir. Bu olursa, Kaliforniya’daki yaklaşık 23 milyon kadar 21 yaş ve üstü yetişkin yasal olarak iç hippilerini kucaklayabilecek. Bir bardak asitin bir veya iki bira içmekten farklı bir deneyim olduğunu ve insanların zaman zaman biraz desteğe ihtiyaç duyabileceğini belirtmekte fayda var. Özetle, Fireside’ın desteğe yardımcı olmak için hazırladığı şey bu – ağaçların sizinle birlikte nefes aldığını ve en derin şeytanlarınızla kafa kafaya yüzleşmek biraz korkutucu olduğu için 911’i aramak yerine, eğitimli bir gönüllüyle konuşmak olabilir. daha iyi bir seçenek.

“Bana göre, psychedelic çalışmam, hayatınızın diğer bölümlerinde yaptığınız iyileştirme çalışmasının ve büyüme çalışmasının bir devamıdır. Kendi kişisel deneyimime göre, kaygıyla kendi ilişkim ömür boyu süren bir mücadele oldu. Psikedelik çalışma bu işten ayrı değildir. Bu, kendi psişenize derin bir dalış yapmaktan ve içsel manzaranızı anlamaktan ve varlığınızın ve ruhunuzun farklı kısımlarını anlamaktan ayrı değildir. Sanırım benim için psychedelics bu süreci hızlandırmaya yardımcı oluyor” diye açıklıyor Fireside’ın kurucusu ve yönetici direktörü Joshua White. “Ancak psychedelic çalışma, kendinizi tanıma, keşfetme ve kendinizin farklı bölümlerine aşık olma çalışmasının dışında mevcut değildir. O işin sayısız kısmı var; psikoterapi olabilir, ormanda yürümek ve günlük tutmak olabilir, arkadaşlarla sohbetler olabilir – hepsi birbiriyle ilişkilidir. Psikedelik çalışma, kişinin içsel çalışmasının ve yaşamının diğer bölümlerinin bir parçasıdır ve onun için temel olabilir.”

Nisan 2021’deki lansmanından bu yana, Fireside Project yaklaşık 2.000 çağrı aldı ve yaklaşık 100 gönüllüye halktan gelen çağrıları yanıtlama becerisi konusunda eğitim verdi. Kuruluş ayrıca, insanları dünya gezegenine bağlı tutmaya yardımcı olmak ve şu anda bulundukları bir seyahatte yardıma ihtiyacı olan veya yakın zamanda bir yolculuğa “entegre etmek” için yardıma ihtiyaç duyan insanlara yardımcı olmak için bir uygulama geliştirdi.

İki kurucunun, hayatlarını psikedelik tıbba nasıl adadıkları konusunda ilginç bir arka planı ve bağlamı var.

“Profesyonel hayatımın ilk bölümünü San Francisco şehir avukatlık bürosunda çalışan ve çoğunlukla kamu yararına etki eden dava davaları yapan bir avukat olarak geçirdim. Kaynaklar ve etki arasındaki ilişki hakkında gerçekten düşünmemi sağladı” diyor White. “En az miktarda kaynak kullanarak mümkün olan en büyük etkiye nasıl sahip olabiliriz? Kendi psychedelic deneyimlerimi yıllar önce yaşamaya başladım, sanırım ilki 2002’deydi. Ama psychedelics 2010 civarında hayatımın daha büyük bir parçası oldu. Ve benim için inanılmaz derecede iyileşiyorlardı, kaygımla olan ilişkimi değiştirmeme ve gerçekten de her bir parçamla daha sevgi dolu bir ilişki geliştirmeme yardımcı oldular. Sanırım, sonunda MAPS ile bir psikedelik terapist olarak çalışma umuduyla terapist olmak için avukatlık kariyerimden ayrılmak isteyip istemediğime karar vermemin nedeni kendi deneyimlerimdi. Bu kariyer geçişini keşfetmek için, diğer insanlara duygusal destek vermeyi gerçekten sevip sevmediğimi görmek için birkaç gönüllü fırsatı elde etmeye çalışmam gerektiğini düşündüm. gönüllü oldum Zendo Projesi birkaç festivalde. Destek hatlarına aşık oldum ve gerçekten destek hatlarının yeterince takdir edilmediğini, ancak toplum ruh sağlığı ekosisteminin temel bir parçası olduğunu düşündüm. Salgının başlangıcına hızlı ileri saralım, çoğumuz dünyanın gidişatından habersiz olduğumuz için San Francisco’daki dairemde oturuyordum. Pandemiden, kopukluk ve yalnızlık salgınına, gerçekten ülkeye, sistemik baskının ve adaletsizliğin en başından beri toplumumuzu gerçekten etkilediği yollara uyanmaya kadar her şey. Ve düşündüm ki, şu anda işlerin gidişatını değiştirmeye yardımcı olmak için ne yapabilirim diye düşündüm. Psikedeliklerin dünya için inanılmaz iyileştirici potansiyele sahip olduğuna gerçekten inandım – hala inandığım gibi.”

White, Hanifa Nayo Washington’daki Fireside Projesi için kurucu ortağını buldu.

“Ben bir kültürel aktivist, müzisyen ve sanatçıyım. Ben aynı zamanda kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve topluluk örgütlenmesine öncülük eden kar amacı gütmeyen sektörde 20 yıl çalışmış biriyim. Dünyaya getirdiğim şey, şifa, sağlık ve bağlantı alanları yaratmayı gerçekten istemektir. Ben bu uygulamaya odaklandım. Herkesin tam potansiyeliyle yaşadığı, herkesin ilham aldığı ve desteklendiği ve tüm temel ihtiyaçlarının karşılandığı bir dünyada yaşamak istiyorum, herkesin tüm hediyelerini getirerek sofraya gelebileceği bir dünya. ”diyor Fireside Project’in kurucu ortağı ve strateji şefi Hanifa Nayo Washington. “Şu anda bunu yapmamızın yolu nedir? Bu benim için, benim özel türdeki şifa yolum ve yolculuğum için en eski psikedelik deneyimlerime getirdiğim bir soruydu. Bana göre hayat bir şifa yolculuğudur. Özellikle ilk ayahuasca deneyimlerimden sonra aldığım en eski indirmeler veya vizyonlardan bazıları, önce sizinle başlamakla ilgiliydi. Ve bunu yaptığınızda her şey yerine oturacaktır. Ve bu gerçekten bana yapıştı. New Haven, Connecticut’ta yaşıyorum ve meditasyon, yoga ve farkındalık uygulamaları ve şifa topluluğuyla çok ilgileniyorum. Mevcut tüm stüdyolar ve yerler – yoga stüdyoları, meditasyon salonları – çok az renkli insan vardı, çok az renkli kadın. LGBTQ+ topluluklarında çok az insan var. Bunu istedim ve düşündüm ki, eğer bunu istiyorsam, muhtemelen bunu yapan başka insanlar da vardır.”

Psikoaktif ilaçlar daha eğitimli ve daha beyaz olma eğilimindedir. renkli insanlar araştırma çalışmalarında yeterince temsil edilmemektedirve genellikle en çok ihtiyacı olan insanlara daha az fırsat sunar.

“Şifa toplulukları önemlidir ve bunun içinde yakınlık grupları vardır. Bana göre, ‘yakınlık’ benzerlik gibidir – ırksal yakınlık, cinsiyet yakınlığı veya sahip olabileceğiniz herhangi bir kariyerle bağlantı olabilir. Washington, onu ‘aynılık’ veya ‘benzerlik’ ve ‘kimlik’ olarak kullanıyoruz” diye açıklıyor. “BIPOC toplulukları, askeri gaziler ve trans bireyler dahil olmak üzere bazı belirli kimliklerle başlıyoruz. Bu kimlikleri paylaşan 40 gönüllüyü bünyemize katarak eğiteceğiz. Bu gönüllüler haftada üç vardiya nöbette olacak ve arayan ve kimliklerinin bu bölümünü paylaşan biriyle bütünleşmek isteyen kişilere destek sunabilecekler. Temsiliyetin önemli olduğunu biliyoruz ve bu güven inşa ediyor. Daha fazla güvenlik açığı ve güvenlik olasılığını açar. Odaklandığımız topluluklar, marjinalleştirilmek üzere yaratılmış ve mevcut psikedelik alanda yetersiz hizmet verilen topluluklardır.”

Fireside, marjinal gruplara daha kapsayıcı destek sunmak için gönüllüleri eğitmeye ek olarak, kısa süre önce bu kategorilere giren gönüllülerine sunulan 200 bin dolarlık bir fon başlattı. Fireside’da bir yıllık gönüllülük çalışmalarını tamamladıktan sonra, psychedelic tıbbı daha geniş bir grup insan için daha erişilebilir hale getiren girişimler için 10.000 $’a kadar başvuruda bulunabilecekler.

“Özsermaye girişimiyle, herhangi bir yakınlık gönüllümüzün hatta bir yıllık hizmeti tamamladıktan sonra erişebilecekleri öz sermaye fonumuzu başlattık. 10.000 dolara kadar başvurabilirler ve fonun ayrıca eğitim ve staj işbirlikçileri ve ortakları vardır. Gönüllüler bu kurumların öğrencisi olmak için başvuru yapma seçeneğine sahip olacaklar. Yani örneğin, biz çalışıyoruz Naropa Üniversitesibirlikte HARİTALAR, akıcılık ve diğerleri. Bu grupların çoğu indirimli veya ücretsiz eğitim sunuyor” diye açıklıyor Washington. “Ünlü araştırmacılar ve klinisyenler ile çalışan ücretli stajlar da sunabiliyoruz. Kariyerlerini psychedelic alanlarda geliştirmeye devam etmek istiyorlarsa onlara daha fazla yol, destek ve bağlantı sunmak istiyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/02/fireside-fund/

Yorum yapın