Fintech Slice, PhonePe ve Google Pay’e meydan okumak için UPI yarışına katıldı – Teknolojik Haberler


Hint fintech, tekliflerini genişletmeye çalışırken ve dünyanın en büyük ikinci internet pazarındaki tüketiciler için tek noktadan ödeme uygulaması olmaya çalışırken, Slice kendi adını taşıyan uygulamasına popüler demiryolu UPI’sini ekliyor.

Geçen yılın sonlarında tek boynuzlu at haline gelen Bengaluru merkezli girişim, UPI özelliğini mevcut tüm kullanıcılarına ve bekleme listesinde bulunan 10 milyondan fazla kişiye sunduğunu söyledi.

Slice, müşterilere kredi kartı benzeri özellikler sunar ve uygulaması aracılığıyla popüler tüccarlarla yapılan bir dizi anlaşmaya erişmelerini sağlar. UPI özelliği, kullanıcılara girişimin teklifleriyle etkileşim kurmak için daha fazla neden sağladığı için etkileşimi artırmayı amaçlayan Slice uygulamasına yapılan en son eklemedir.

Slice’ın kurucusu ve CEO’su Rajan Bajaj, bir röportajda, UPI’den yararlanarak ödeme uygulamasının uygulamayı ülkedeki her akıllı telefon kullanıcısına açtığını söyledi.

Slice’daki UPI kullanıcıları, diğer UPI destekli uygulamalarda popüler olduğu gibi, arkadaşlarını telefon numaraları yerine adlarıyla aramalarına olanak tanıyan benzersiz kimlikler oluşturabilecek. Bu benzersiz kimlikler, Slice’ın geçen yıldan beri üzerinde çalıştığı bir web3 projesi olan Andy tarafından desteklenmektedir.

“UPI ürünümüzü oluştururken tüm sürtüşmeleri ortadan kaldırdığımızdan emin olduk – reklam yok, çapraz satış yok ve 100’den fazla CTA yok. Sürekli kendimize sorduğumuz soru, ‘kullanıcı bunu bir saniye veya daha kısa sürede nasıl yapabilir?’ Ve şimdi bunu gerçekleştirmek istedik” dedi.

Teknolojik Haberler, Mart ayının sonlarında Slice’ın UPI için destek başlatmak için çalıştığını ve uygulamayı yenilediğini bildirdi.

UPI desteği ile Slice kalabalık bir pazara giriyor. Google’ın Gpay ve Flipkart destekli PhonePe’si şu anda pazar payının %80’inden fazlası ile UPI tablosunda lider durumda. Paytm ve Tata Neu dahil olmak üzere diğer oyuncuların puanları da UPI ödemeleri için destek sunuyor.

Perakende bankalardan oluşan bir koalisyon tarafından oluşturulan beş yıllık bir ödeme protokolü olan UPI, Hintlilerin çevrimiçi para işlemleri için en popüler yoludur. Nisan ayında UPI ağı, dört yıl önceki aynı dönemde 7,2 milyon olan işlemden 5,5 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi.

300’den fazla banka tarafından desteklenen ödeme ağı, bir uygulamadaki kullanıcıların diğer herhangi bir UPI uygulamasındaki diğer herhangi bir kullanıcıya para göndermesine olanak tanır.

Bajaj, “Hindistan’daki ödeme ağı birlikte çalışabilirliğe çok açık” dedi. “En iyi tüketici deneyimine sahip bir ürünün sonunda insanların kalbini kazanacağına inanıyorum. Son birkaç yılda dilim süper kartımızda gördüğümüz önemli büyüme, tüketicilerimizle kültürel olarak gerçekten bir bağ kurduğumuzu ve tüm ödeme ihtiyaçları için bizi kullanmayı seveceklerini kanıtlıyor.”

Insight Partners ve Tiger Global tarafından desteklenen Slice, önümüzdeki aylarda kredi işini karlı hale getirmeyi hedeflediğini söyledi. “Slice, temel üründe kârlı hale geldikçe, şirket, Slice’ın tüketicileri için ne anlama geldiğinin kapsamını artırmak için oradan serbest nakit akışlarını giderek daha fazla kullanacak” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/fintech-slice-joins-upi-race-to-challenge-phonepe-and-google-pay/

Yorum yapın