Fintech altyapı girişimi Prime Trust, IRA’ları ve kripto para birimini eklemek için 100 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Fintech şirketlerinin rakiplerinden daha hızlı yeni ürünler geliştirmek için rekabet ettiği son birkaç yılda fintech hizmetlerinde muazzam bir artış oldu. Günümüzde, fintech’ler arasındaki yarış, konsolidasyonla ve hangi şirketlerin bu farklı ürünleri tek bir platformda bir araya getirerek bütünsel, “tek durak noktası” oluşturabileceği ile ilgili.

Kripto gözetimi ve fintech altyapısının başlatılması Başbakan Güven Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, şirketin CFO’su Rodrigo Vicuna Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, kendisini tam da bunu yapmak için konumlandırıyor ve şirket mevcut paketine yeni ürünler eklemek için 100 milyon doların üzerinde yeni fon topladı. Las Vegas, Nevada merkezli şirketin son turu, FIS, Fin Capital, Mercato Partners, Kraken Ventures, Commerce Ventures, William Blair & Company, Decasonic, Üniversite Büyüme Fonu, Gaingels dahil olmak üzere mevcut ve yeni yatırımcıların bir karışımını içeren bir B Serisidir. Şirket, GateCap Ventures ve Seven Peaks Ventures olduğunu söyledi.

Prime Trust, kuruluşundan beş yıl sonra geçen yılın yazında yatırımcılardan 64 milyon dolar topladı. Vicuna, bu son bağış toplamadan bu yana, Prime Trust’ın ekibini Ar-Ge, ürün ve mühendislik, satış ve uyumluluk dahil olmak üzere çeşitli alanlarda genişleterek bugün toplam çalışan sayısını 400’e çıkardığını söyledi.

Vicuna’ya göre firma, kripto borsaları, rampalar, cüzdan uygulamaları, ATS’ler, RIA’lar, broker-bayiler ve bankalardan oluşan yaklaşık 700 müşteriye hizmet veriyor. Prime Trust, yeni fonları kripto odaklı bir IRA emeklilik hesabının yanı sıra servet yönetimi ve kripto staking ürünleri başlatmak için kullanmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Vicuna, Prime Trust’ın mevcut teklif paketinin üç ana yığına bölünebileceğini açıkladı – uyumluluk ve rayları içeren “yerleştirme”, ticaret ve saklama gibi işlevleri içeren “para kazanma” ve içerdiği “likidite”. IRA’lar ve ticaretle ilgili ürünler.

“Çoğu insan ilk önce işe başlama parçasına atlar, çünkü bu gerekli, değil mi? AML, KYC BSA uyumluluğu yapmanız ve platformunuzun içine ve dışına raylar sağlayabilmeniz gerekir. Bunun iş için mızrağın geleneksel ucu olduğunu söyleyebilirim ve şimdi birçok insan, hey, havalı, bu masa bahisleri, bu diğer şeyleri istiyoruz, ”dedi Rodrigo.

Şirket, yeni ürünleri piyasaya sürmenin yanı sıra, NFT’ler gibi tokenize ürünlere desteğini artırmanın yanı sıra yeni bir bulut mimarisi de dahil olmak üzere güvenlik ve ölçeklenebilirlik iyileştirmelerine yatırım yapmayı planlıyor.

“Tahmini olmayandan değiştirilebilirliğe kadar tüm spektrum için desteğe sahip olmak, genel alan için temel bir arka uç sağlayıcı olarak yaptığımız işin çok temel bir parçasıdır ve daha geniş kullanım durumlarını destekleyebilir. [of blockchain] herhangi bir varlık sınıfının ötesinde,” dedi Vicuna.

Kripto altyapı alanı, Blockdaemon ve Cryptio gibi tüm aşamaların start-up’larının paylaşım için rekabet etmesiyle nispeten meşgul. Vicuna’nın görüşüne göre Prime Trust, ürün grubu “çok daha geniş” olduğu için öne çıkıyor, şirketin kurumsal müşterileri için platformun hangi yönlerinden yararlanmak istediklerini seçip seçebilen bir avantaj.

Geçtiğimiz birkaç ayda kripto girişimleri için zorlu bir kaynak yaratma ortamı olsa da Vicuna, Prime Trust’ın son turuna fazla talep geldiğini söyledi. Yatırımcı ilgisinin, şirketin birçok fintech ve kripto şirketinin büyümek için güvendiği temel teknolojiyi sağlayan bir “al ve kürek” oyuncusu statüsünün bir yansıması olarak gördüğünü söyledi.

Vicuna, “Hem erken planlamanın hem de doğru zamanda doğru yerde olmanın avantajına sahip olduk” dedi.

“Gerçekten evlat edinme konusunda iddialıyız. Geri adım atmak, bence, makro piyasa yatırım dünyasını etkiledi mi? Evet. Yetiştirmek bizim için zor oldu mu? Pek değil… İnsanlar, pazarın temel arka uç altyapısı konusunda gerçekten heyecanlıydı. Bu bahsi evlat edinme üzerine yapmak istiyorlar ve oynaklığa rağmen doğru olacağına inanıyorlar.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/crypto-fintech-infrastructure-custody-startup-prime-trust-series-b-iras-retirement-staking/

Yorum yapın