Finch, İK sistemleri için bir API oluşturmak için 15 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


İspinozKurumsal bordro, İK ve sosyal yardım sistemlerini birbirine bağlamak için API’ler oluşturan , bugün Menlo Ventures tarafından yönetilen ve General Catalyst, Bedrock, Sempervirens ve Y Combinator’ın katılımıyla düzenlenen A Serisi finansman turunda 15 milyon dolar topladığını duyurdu. Kurucu ortak ve CEO Jeremy Zhang, yeni paranın, özellikle mühendislik, satış ve geliştirici taraflarında, girişimin 36 kişilik işgücünü büyütmek için kullanılacağını söyledi.

Zhang ve Finch’in ikinci kurucu ortağı Ansel Parikh, başlangıçta şirketlerin müşterilerine kredi ürünleri sunmalarına olanak tanıyacak bir platform oluşturmaya başladı. Ancak entegrasyonları görüşmek üzere bordro ve İK sağlayıcıları ile iletişime geçtikten sonra, çoğu yanıt vermedi, dedi Zhang veya Zhang ve Parikh’in uzun bir satın alma sürecinden geçmesini istedi.

“Geliştiriciler olarak Segment, Plaid veya Stripe benzeri bir geliştirici deneyimi arıyorduk. İstihdam sektöründe böyle bir API altyapısının olmadığını keşfettik, ”diyor Zhang, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında. “Pek çok geliştirici başvurmak zorunda kaldı CSV yüklemeler ve FTPveya üçüncü taraf yöneticiler olarak eklenebilir. Diğer şirketler bunun yerine geliştirme maliyetlerine milyonlarca harcamayı seçtiler… tek seferlik entegrasyonlar oluşturmak için. Sektördeki bu bağlantı eksikliği, işverenler için yüksek idari maliyetler, eski sağlayıcılar tarafından artan kilitlenme ve yenilikçiler için engelleyici derecede yüksek engellerle sonuçlanıyor.”

Zhang, bağlantılı araçlar için bir API platformu olan Smartcar için lider üründen önce şirketin robotik Ar-Ge bölümü altında daha önce Amazon’da çalıştı. Paradigm Capital’de analist ve Bond ve Kleiner Perkins’de yatırımcı olarak çalışan Parikh, girişim yatırımı sektöründen geldi.

Finch ile birlikte Zhang ve Parikh, Zhang’ın “istihdam sistemleri için API” olarak tanımladığı şeyi oluşturmaya başladılar. Platform, 140’tan fazla istihdam sistemi için bir bağlantı katmanı görevi görerek Gusto, Justworks, Zenefits ve ADP gibi uygulamaların ve hizmetlerin farklı sistemlerde depolanan istihdam verilerine erişmesine izin veriyor.

İspinoz

Resim Kredisi: İspinoz

“Doğrudan rakibimiz, üç ana modelde faaliyet gösteren sektördeki mevcut statükodur: CSV yüklemeleri, SFPT sunucular ve dahili operasyonlar,” diye açıkladı Zhang. “Uygulamalar, İK yöneticilerinin çalışan bilgilerini, kayıtlarını ve ödeme bildirimlerini yüklemesini gerektiriyor. Sektörün çoğu, çalışan verilerini e-posta yoluyla göndermekten daha güvenli olan SFTP sunucuları aracılığıyla dosya aktarmayı benimsemiştir. Ancak, SFTP sunucularının kurulmasını gerektirir ve şirketler arasında standardizasyondan yoksundur. Sonuç olarak, birçok şirket manuel olarak oturum açmak ve çalışan raporlarını almak veya kesintiler ve katkılar belirlemek için dahili bir operasyon ekibine güveniyor.”

Finch, belirli İK sorunlu noktalarını ele almak için, fayda planları oluşturma, çalışanları sosyal haklara kaydettirme ve fayda kesintisi ve katkı güncellemelerini ele alma sürecini basitleştirmek için tasarlanmış Finch Benefits gibi özel hizmetler de sunar. Bir çalışan, bir sosyal yardım uygulamasında katkı payını değiştirdiğinde, Finch Benefits bunu maaş çeklerinde doğru vergi kategorisinde otomatik olarak günceller.

Bazı şirketler, çalışan verilerini Finch gibi üçüncü taraf bir platform aracılığıyla aktarma fikrine karşı çıkabilir. Ama Zhang, Finch’in öyle olmadığını söyledi. şu anda sistemlerinden geçen veriler üzerinde bir analiz yürütür ve müşterilerin istedikleri zaman Finch’ten veri silebilir veya Finch bağlantılı bireysel bir uygulamayla veri paylaşımını durdurabilir.

“Finch’i istihdam sisteminizle bir uygulama arasındaki bağlantıyı kolaylaştırmak için kullandığınızı varsayalım. Bu durumda, Finch istihdam verilerini o uygulamayla paylaşacaktır. Finch’in uygulamalarınızla paylaştığı veri türleri, yetkilendirme süreci aracılığıyla verilen izinlere ve istihdam sistemi tarafından sağlanan bilgilere bağlıdır” dedi. “Verileri, iznimiz olmadan hiçbir uygulamayla paylaşmıyoruz. Toplanan kişisel bilgileri satmıyoruz veya kiralamıyoruz.”

Talep, açıkçası, güçlü. Gelir açıklamayı reddeden Zhang, Finch’in yeni kurulan şirketlerden halka açık şirketlere kadar 10.000’den fazla işverene hizmet verdiğini söyledi. Müşterileri arasında Pave, Vanta ve Teampay bulunmaktadır.

“Çalışan verileri, tek bir gerçek kaynağı olmadan birden çok sisteme dağılmış durumda. Zhang, sektör ek oyuncularla daha karmaşık hale geldikçe durum böyle olmaya devam ediyor” dedi. “Sektörde bağlantı kurmak ve yenilik ve işbirliği yaratmak için güçlü bir ortaklık ve mühendislik ekibi kurduk.”

Zhang, önümüzdeki aylardaki hedefin, Finch’in sosyal yardımlar, işe alma ve personel alımı, zaman ve katılım ve çalışan kimliğini yönetenlerin ötesinde sistemlere verdiği desteği genişletmek olduğunu söyledi. Finch’in süreç geri ödemeleri, maaş bordrosu ve “para hareketlerini doğrudan etkileyen diğer alanlar” gibi görevlerde yardımcı olmasını umuyor.

İspinoz

Finch’in bağlantı akışı.

“Salgın işlerimizi hızlandırdı ve istihdam sektöründe birkaç kaymaya neden oldu. 12,3 milyar dolardan fazla yatırım 2021’de küresel İK teknolojisine geçiş,” dedi Zhang. “İspinoz işverenlerin alternatif emeklilik planları, zihinsel sağlık yardımları, banliyö geri ödemeleri, finansal sağlık programları ve hatta iklim değişikliği faydaları sunmalarına yardımcı olan sosyal yardım sağlayıcılarına güç veriyor. [We’ve] işverenlerin çalışanları için daha esnek çalışma ortamları oluşturmasına yardımcı olan hibrit iş gücü yönetimi platformları, işletme kayıt hizmetleri ve satın alma ve harcama araçlarıyla birlikte çalıştı. [And we] İşverenlerin işgücüne uzun vadede yatırım yapmalarına yardımcı olmak için öğrenme yönetim sistemleri, işe alım ve profesyonel eğitim platformlarıyla birlikte çalışın.”

Finch’in büyüme stratejisi, son zamanlarda çok ilgi gören bir pazarda rekabetçi kalmasının anahtarı olacak. Andreessen Horowitz, konuyla ilgili bütün bir araştırma raporunu yayınladı. söz vermek Plaid kısa süre önce gelir doğrulaması için bir bordro API sistemi yayınladı. Ekose Gelir.

Finch, mevcut İK, muhasebe ve biletleme platformlarıyla tek bir gösterge panosunda bütünleşen bir platform olan Merge ile rekabet ediyor. Bir diğer rakip Flexspring de farklı İK sistemlerini birbirine bağlayarak aralarında veri paylaşımını sağlayan bir ürün sunuyor.

En son finansmanla, Finch’in toplam sermayesi 18.6 milyon dolar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/finch-raises-15m-to-build-an-api-for-hr-systems/

Yorum yapın