Final Fantasy XVI yapımcısı Naoki Yoshida yeni girişte seriyi yeniliyorMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Final Fantasy serisi, türü on yıllardır tanımlayan kinayelerin standartlaşmasına yardımcı olan RPG kültürünün temel taşıdır. Anlatısal olarak bağlantısız olsa da, her oyunun sıra tabanlı dövüşü, fantastik dünyaları ve renkli, ilginç karakterleri benzer akorları vurdu. Bir Final Fantasy oyunu oynarken bunu her zaman anlayabilirdiniz.

Bu bizi “Final Fantasy XVI”ya getiriyor. iken Sony State of Play oyun fragmanı seride ikon haline gelen tanıdık çağrılar gösterdi, oyuncuların bir Final Fantasy oyununa girmek üzere olduğunu hissettiren çok az şey gösterdi. Daha yavaş, daha metodik sıra tabanlı dövüş sistemi, doğrudan Devil May Cry’den kopmuş görünen bir şeyin lehine gitti. Fantastik ortam da Souls oyununa benzer karanlık alt tonlara sahip daha gerçekçi bir ortaçağ ortamı lehine gitti.

Proje üzerinde çalışan Naoki Yoshida, geliştirici Square Enix’in MMORPG türü “Final Fantasy XIV”e eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşan girişimini kurtarmak için ilk kez getirilen ve genellikle sadece “FFXIV”ü değil, potansiyel olarak tüm franchise’ı kurtardığı söylenen Naoki Yoshida. . Bu son seri girişiyle, hayran beklentilerini yenilikle dengelemek zorunda olduğunu söyledi.

The Washington Post’a verdiği röportajda Yoshida, “Final Fantasy serisinin geleceğini düşündüğünüzde, daha önce bir Final Fantasy’ye hiç dokunmamış olan o nesil oyuncuları hedeflemelisiniz” dedi. “Belki de dizinin çok eski, çok klasik olduğunu düşünüyorlar. [So you] Onlara bunun heyecan verici bir oyun olabileceğini gösteren bir şey yaratın.

“Ama dizinin eski oyuncularını ve hayranlarını bıraktığımı düşünmenizi istemiyorum çünkü kesinlikle değiliz. Herkesin epik olduğunu düşündüğü bir şey yaratmak istiyoruz.”

‘Final Fantasy’nin yaratıcısı son oyununa, kariyerine ve eserlerinin kuklalığına yansıyor

Square Enix, on yıldan fazla bir süredir dizi ile bir kimlik krizi ile mücadele ediyor. A çalkantılı üretim döngüsü 2006’nın başını belaya sokan “Final Fantasy XII”, “Final Fantasy XIII”ün daha aksiyon tabanlı bir dövüş sistemine dönüşmesi, hayranları kutuplaştırdı ve sıra tabanlı dövüşten daha da uzaklaşan “Final Fantasy XV”, ortaya çıkan dolambaçlı bir anlatıya sahipti. birkaç DLC’de, bir spinoff beat-em-up tarzı oyunbir anime mini dizisi ve bir film.

“FFXIV” ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürüldüğünde, içerik eksikliği, çok sayıda hata ve sunucu arızası nedeniyle ağır bir şekilde eleştirildi. Kendisi de hevesli bir MMORPG hayranı olan Yoshida, oyunu tamamen yeniden inşa edecek bir ekibe liderlik etmek üzere görevlendirildi. Sonuç, 2013’te “FFXIV: A Realm Reborn” oldu; hataları gideren ve yalnızca yeni gelenlerle değil, aynı zamanda bir zamanlar bildikleri serinin işaretlerini umutsuzca arayan uzun zamandır hayranlarla da konuşan zengin içerik sağlayan çok daha akıcı bir deneyim.

2023’te piyasaya sürülecek olan “FFXVI”nın şimdi yapımcısı olan Yoshida, “FFXIV”ten aldığı dersleri “FFXVI’nın” tasarım felsefesine dahil ediyor. “FFXVI”nın savaş sistemi bunun en iyi örneğidir: Final Fantasy serisinin “FFXII”den beri trend olduğu, ancak uzun zamandır hayranlarını bir araya getirmeye çalıştığı, gösterişli kombinasyonları ve okuma-ve-tepki dövüşünü vurgulayan aksiyon odaklı. tanıyacaktır.

Fragmanda göründüğünün aksine, dövüş tek başına bir deneyim olmayacak. Ana karakter Clive’a, geçmiş Final Fantasy oyunlarına benzer şekilde oyun boyunca şakalaşacak ve bağlantı kuracak birkaç AI kontrollü parti üyesi eşlik edecek. Yoshida ayrıca, oyuncu kontrolünün çoğunluğu Clive’ye odaklanmış olsa da, Clive’nin savaş sırasında belirli komutlar verebileceği “sadık bir dost” olacağını da söylüyor.

Savaşın belirli detayları daha sonraki bir tarihte açıklanacak olsa da, Yoshida sistemin gittiği yöne güveniyor. Artık “Final Fantasy XV”, “Final Fantasy VII Remake” ve Kingdom Hearts serisi gibi başlıklara sahip olan Square Enix’in, nihayet, aşinalıklarından bağımsız olarak oyuncuların zorlayıcı bir aksiyon savaş sistemi yaratma uzmanlığına sahip olduğuna inanıyor. dizi keyfine varacak.

Yoshida, “Square Enix’teki Kingdom Hearts ekibi, bu gerçek zamanlı dövüş ve patron savaşlarına katkıda bulunma konusunda özellikle yardımcı oldu” dedi. “‘FFXVI’daki savaşların bir şekilde şirketin geçmiş deneyimlerinin bir sonucu olduğu söylenebilir.”

Yoshida’ya göre, “Marvel vs. Capcom 2”, “Devil May Cry 5” ve “Dragon’s Dogma”nın tasarımına yardım eden, eskiden Capcom’dan olan Savaş Direktörü Ryota Suzuki tarafından yönetilen ekip, benzer şekilde kendinden emin hissediyor. Serideki önceki oyunları rahatsız eden savaş animasyonları, mücadele akışkanlığı ve dağınık kullanıcı arayüzleri gibi sorunların tümü, Suzuki’nin rehberliği sayesinde kolaylaştırıldı.

İnceleme: ‘Yangın Amblemi Savaşçıları: Üç Umut’ hayranların keyif alacağı bir eziyet serisidir

Yoshida ayrıca, oyunun mutlu bir hikaye olmayacağını söylediği ve önceki girişlerden çok daha karanlık bir ortam olan Valisthea’yı içeren hikayenin, serinin hayranlarının beklediklerini anımsatan kapsayıcı temalara sahip olacağına inanıyor. .

“’Final Fantasy XVI’nın anlatısında keşfedilen ana temalardan biri, ideallerin çatışmasıyla ilgilidir. Doğru ve yanlış nedir? İnsanlar kendileri için seçilen hayatı mı yaşamalı, yoksa yürüdükleri yolu seçme hakkına sahip olmalılar mı?” dedi Yoshida.

Square Enix, “Final Fantasy XV” oynarken açılan ilk ekranlardan birinin, oyunun “Hayranlar ve İlk Kez Oynayanlar için Bir Final Fantasy” olduğunu söyleyen bir mesaj olmasını sağladı. Yoshida, “Final Fantasy XVI”nın da bu mesajdan yararlanacağına inanıyor.

“Kişisel olarak, tüm oyunların böyle olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. “Aynı şeyi ‘Final Fantasy XIV’te de görebilirsiniz. Yani bizim temelimiz [for ‘Final Fantasy XVI’] eski hayranlar ve yeni oyuncular için eğlenceli olacak bir şey inşa etmektir.”

Gene Park bu rapora katkıda bulunmuştur.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/21/final-fantasy-16-naoki-yoshida-square-enix/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın