Filipinler gelen merkez bankası başkanı


Filipinler merkez bankasının bir sonraki başkanı olacak bir ekonomist olan Felipe M. Medalla, “daha ​​büyük aptal teorisine” dayandığına inandığı kriptoyu düzenlemekle ilgilenmiyor.

İlgili makaleye bakın: Filipinler yeni hükümete kavuştu, yeni kripto vergileri takip edecek mi?

Hızlı gerçekler

  • “Bunu kullanmanın tek nedeni [cryptocurrencies] Başka birinin sizden daha yüksek bir fiyata satın alacağını mı düşünüyorsunuz? Geleceğin merkez bankası başkanı, bu çok korkutucu bir yatırım” dedi. söylenmiş İş dünyası.
  • Medalla, kripto para birimlerinin daha büyük aptal teorisine dayandığını ve bir tüccarın, satın almaya istekli “daha büyük bir aptal” varsa, satın alma fiyatından bağımsız olarak kar elde edebileceğini öne sürüyor.
  • Medalla ayrıca kripto para birimlerinin “paralarını hükümetten gizlemek” isteyenler için bir araç olarak hizmet ettiğini söyledi.
  • Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), kripto para biriminin kendisini düzenlemez, ancak faaliyet göstermek için merkez bankasından bir lisansa ihtiyaç duyan sanal varlık hizmeti sağlayıcıları için yönergeler belirlemiştir.
  • BSP şu anda CBDC’nin belirli kurumlar arasında büyük değerli işlemler için fizibilitesini test etmek için CBDCPH adlı bir pilot toptan merkez bankası dijital para birimi projesi üzerinde çalışıyor.

İlgili makaleye bakın: Filipinler merkez bankası toptan CBDC’yi deneyecekKaynak : https://forkast.news/headlines/crypto-greater-fool-theory-philippines/

Yorum yapın