Fetcher, iş adayı kaynak bulmanın özelliklerini otomatikleştirmek için 27 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


İK teknolojisi girişimlerine artan yatırımcı ilgisini yansıtan, alıcı, eskiden Scout olarak bilinen yetenek edinme platformu, bugün G20 Ventures, KFund ve Accomplice’ın katılımıyla Tola Capital liderliğindeki 27 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu kapattı. Yeni para – 7 milyon dolarlık borç ve 20 milyon dolarlık öz sermaye – girişimin toplam sermayesini 40 milyon dolara çıkardı; bunun kurucu ortağı ve CEO’su Andres Blank, uluslararası genişlemeye ve yeni başvuru sahibi izleme sistemi ile Fetcher platformunu oluşturmaya başladığını söylüyor. (ATS) entegrasyonları ve müşteri ilişkileri yönetimi yetenekleri.

Getirici, 2014 yılında Blank, Chris Calmeyn, Javier Castiarena ve Santi Aimetta tarafından Calibre adlı profesyonel bir ağ uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Birkaç yıl sonra, kurucu Fetcher ekibi, Calibre’ye yerleştirdikleri otomasyon teknolojisinin bir kısmından yararlanarak işe alım sürecine dönmeye karar verdi.

“Yüksek kaliteli, çeşitliliğe sahip adayları işe almak benim için her zaman bir acı noktası olmuştur. Daha önceki girişimlerimden birinde bu sorunu bizzat yaşadım ve işe alım çabalarını ölçeklendirmeye yardımcı olacak bir işe alım ekibini kurduktan sonra, zamanlarının da kaynak bulma adaylarıyla birlikte gelen manuel, tekrarlayan görevlere harcanamayacak kadar değerli olduğunu gördüm. Blank, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​​​söyledi. “Pahalı personel ücretlerine güvenmek yerine, yetenek edinme ekipleri ve işe alım yöneticileri için çok fazla zaman ve enerji harcamadan şirket içinde kaynak sağlamaya devam etmenin daha iyi bir yolu olması gerektiğini düşündüm.”

Bir Chrome uzantısı aracılığıyla, Fetcher’ın platformu, işe alım görevlilerinin adayları doğrudan LinkedIn’den tedarik etmesine olanak tanımak için ATS ürünleriyle ve Gmail ve Outlook ile bağlantı kurar. Getirici, iş arayanları önceden oluşturulmuş e-posta iş akışlarına filtreleyerek birey, ekip, konum ve şirket düzeylerinde çeşitlilik hedeflerine yönelik ilerleme dahil analitikler sunar.

alıcı

Getirici aday dizini.

Fetcher ayrıca, iş adaylarının yanıtlarından ilgisini otomatik olarak ölçen tahmine dayalı modelleme ve başvuru sahiplerini otomatik e-postalar aracılığıyla inceleme süreçlerine zorlamak için arka planda çalışan “otomatik kaynak bulma” gerçekleştirir.

“Herhangi bir şirket için harika bir aday deneyimi şarttır ve bu deneyimin bir kısmı, zaman içinde adaylarla uzun vadeli ilişkiler kurmaktan gelir. Fetcher’ın aday dizini, şirketlerin nitelikli adaylara yeniden pazarlama yapmasına, gelecekteki bağlantılar için hatırlatıcılar oluşturmasına ve otomatik dizilere ek sosyal yardım e-postaları eklemesine olanak tanır, “dedi Blank. “Genel olarak amaç, şirketlerin zaman içinde büyük adayları depolamasını, güncellemesini ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştırmak, onlara gelecekteki iş fırsatları, şirketteki kilometre taşları ve daha fazlası hakkında mesaj göndermesini sağlamaktır.”

Önyargı potansiyeli göz önüne alındığında, algoritmalara güvenmek biraz endişe verici – Amazon kötü bir şekilde hurdaya ayrılmış erkek mühendisleri tercih eden bir işe alım algoritması ve yakın zamanda New York City kısıtlamalar işe alımda yapay zeka kullanımı hakkında. Bu konu hakkında soru sorulduğunda Blank, platformun otomasyon teknolojilerinin “daha ​​çeşitli bir potansiyel müşteri grubunun” işe alım hunisinden geçmesine izin verdiğini ileri sürdü. Ayrıca, Fetcher aracılığıyla fırsatlar hakkında iletişime geçilmesini istemeyen kişilerin veri silme istekleri gönderebileceğini belirterek, Fetcher’ın sosyal yardım politikasını vurguladı.

“[O]Burada, Fetcher’daki gizli sosunuz, her iki tarafta da var olan önyargıları en aza indirgemek için hem makine hem de insan zekasını birleştiriyor” dedi. “Bunun ötesinde, her aramada (platformumuzda müşteri tarafından da görülebilen) çeşitlilik metriklerine sahibiz ve bu da bizi kontrol altında tutuyor. Cinsiyet veya demografi cephesinde herhangi bir yerde aşırı veya düşük endeksleme yapıyorsak, platform rotayı düzeltebilir. Son olarak, istemciden seçim önyargılarını kaldırıyoruz. Bunu yapma şeklimiz, bir müşteri aramanın doğru yöne gittiğine güvendiğinde (bir avuç adayı önceden inceledikten sonra), aramayı tam otomasyona yerleştirir. Bu, ileriye dönük olarak, artık her adayı incelemeyecekleri, sadece bulunan tüm nitelikli adaylara ulaşacakları anlamına gelir. [a given] açık rol.”

Blank, yakın zamanda Fetcher’ı çoğunlukla yeterince temsil edilmeyen gruplardan çalışanları işe almak için kullanan Frame.io gibi müşterilerden alınan örnek olay incelemeleriyle bağlantılı. Ancak önyargılar, boru hattının birçok farklı, genellikle öngörülemeyen aşamalarına girebilir. Harvard Business Review’dan Miranda Bogen olarak yazar: “Örneğin, eğer [a] sistem işe alım görevlilerinin beyaz erkeklerle daha sık etkileşime girdiğini fark ederse, bu özellikler için (Jared olarak adlandırılmak veya lise lakros oynamak gibi) vekiller bulabilir ve bu kalıbı kopyalayabilir. Bu tür olumsuz etkiler, açık bir talimat olmadan ve daha da kötüsü, kimsenin farkına varmadan gerçekleşebilir.”

alıcı

Resim Kredisi: alıcı

Risk, işe alım görevlilerini caydırıyor gibi görünmüyor. Fetcher’ın şu anda Behr Paint, Albertson’s, Foursquare ve Shutterstock dahil 350’den fazla müşterisi (aydan aya %10 artıyor) var ve son 12 ayda yıllık düzenli geliri üç katına çıktı.

Güçlü üst sıra rakamlarının ötesinde, Fetcher, son birkaç ayda yüksek risk sermayesi faaliyeti gören İK teknolojisi segmentindeki daha geniş patlamadan yararlanıyor. Binaen Pitchbook’a göre, İK teknolojisi girişimleri, Ocak 2021’den Ekim 2021’e kadar küresel olarak 9,2 milyar dolardan fazla risk sermayesi fonu topladı – 2020’nin toplamından %130’luk bir artış.

Blank, “Fetcher, hem aday kaynak bulma hem de e-posta erişimini verimli bir şekilde otomatikleştirmek için hizmet olarak yazılım işe alım platformlarından biri olarak benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır” dedi. “Düz bir veritabanı modeli kullanmak yerine, Fetcher, benzersiz ‘makine öğrenimi ve insan zekası’ kombinasyonuna dayalı olarak, şirketler için kaynak bulma sürecini gerçekten otomatikleştirebilen tek kaynak bulma çözümüdür. Bu model, her müşteri için arka planda 7/24 çalışan bir kaynak sağlayıcının çalışmasına izin verir. Fetcher, işe almanın hem kaynak bulma hem de sosyal yardım taraflarını otomatikleştirerek, bir şirketin ihtiyaç duyduğu iç kaynak sağlayıcıların ve işe alım görevlilerinin sayısını azaltabilir ve ayrıca şirket dışından işe alım firmaları, ajanslar veya danışmanlar için harcanan bütçeyi önemli ölçüde azaltabilir.”

Fetcher şu anda 45 kişiyi istihdam ediyor ve yıl sonuna kadar bu sayıyı ikiye katlamayı planlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/fetcher-raises-27m-to-automate-aspects-of-job-candidate-sourcing/

Yorum yapın