Fermyon, programcıların mikro hizmetler geliştirme şeklini yeniden icat etmek istiyor – Teknolojik Haberler


Ne zaman Fermyon’un kurucular Microsoft’ta çalışıyorlardı, birçok yerel bulut teknolojisinin oluşturulmasına yardımcı oldular. Özellikle Kubernetes çevresinde geliştirme sürecinin karmaşık olduğunu ve geliştiricilerin, kullanımın arttığı ve genellikle kullanılmayan kaynakların olduğu zamanlar için genellikle aşırı bulut altyapısı kaynakları sağladığını belirttiler.

Bu, şirketler ve geliştiriciler için maliyetli bir riskten korunmaydı ve sunucuları hala parasını ödedikleri kullanılmadan bırakırdı. Kurucular Microsoft’taki müşterileri dinlerken, geliştiricilerin aradığı bir ürün için bir plan duyduklarını fark ettiler ve geçen yıl onu inşa etmeye başlamak için şirketten ayrıldılar.

Bugün o şirket, Fermyon platformunun lansmanını ve 6 milyon dolarlık bir tohum yatırımını duyurdu.

Çözümün kulağa sunucusuz gibi geldiğini düşünüyorsanız, yanılmıyorsunuz, ancak Fermyon’un kurucu ortağı ve CEO’su Matt Butcher, girişimin işlev tabanlı bir programlama paradigmasını zorlamak yerine WebAssembly kullanmaya karar verdiğini söylüyor. orijinal olarak tarayıcı için oluşturulmuş çok daha sağlam bir programlama ortamı.

Web Assembly’yi kullanmak, şirket için kaynaklar açısından güvenlik, hız ve verimlilik gibi bir dizi sorunu çözdü. “Tarayıcı için iyi olan tüm bu şeyler aslında bulut için gerçekten iyiydi. WebAssembly’nin tarayıcı aracılığıyla ana bilgisayarlara saldırabilmesini engelleyen tüm yalıtım modeli aynı türdendi. [security] bulut tarafında istediğimiz modeli, ”diye açıkladı Butcher.

Dahası, bir WebAssembly modülü gerçekten hızlı bir şekilde indirilebilir ve herhangi bir performans sorusunu çözmek için anında yürütülebilir ve son olarak, yoğun trafik olması durumunda oturup bekleyen bir grup sunucu yerine, Fermyon onları neredeyse anında başlatabilir ve çalıştırabilir. Talep üzerine.

Bu nedenle fikir, sunucusuz ve mikro hizmetlerin en iyisini almak ve bunları, Kubernetes’i çoğunlukla işlerin yönetim tarafından kaldıran ve onu çok daha basit bir programlama ortamıyla değiştiren bu yeni platformda birleştirmekti.

“Gerçekten istediğimiz sunucusuz deneyimdi, değil mi? Bir fonksiyon yazın, küçük bir program yazın ve kendi dilinizi seçin, ancak onu çalıştıran çalışma zamanının çok daha esnek ve daha uygun maliyetli, daha hızlı ve bir veri merkezi içinde hareket etmesi daha kolay olmasını istedik” dedi.

adlı bir aracı piyasaya sürerek başladılar. Döndürmek, bireysel geliştiricilerin platformla etkileşime girmesi için tasarlanmış açık kaynaklı bir WebAssembly çerçevesidir. Şirkete göre, “Spin, kullanıcıların WebAssembly ile üretim iş yüklerini çalıştırmasını kolaylaştıran Fermyon’un araçsal bir parçası ve piyasaya sürüldükten sonraki ilk 6 hafta içinde 1.000 GitHub yıldızına ulaştı.”

Bugün şirket, ekiplerin platformda birlikte çalışmasına olanak tanıyan bir sonraki açık kaynak parçası olan Fermyon’u tanıtıyor. Startup geçen yılın sonunda başladı ve ilk gün 10 mühendisle başladı. Kasap, şirket geliştikçe bu yıl 15 kişiyi işe almayı umuyor. Plan, yeni başlayanlar için açık kaynak topluluğu oluşturmak, ardından ticari parçalar üzerinde çalışmaya başlamak için kurulduktan sonra.

Bu yılın başlarında şirketin saha dışında olduğunu ve değerlerini bir organizasyon olarak tanımladığını ve temel değerlerden birinin çeşitlilik olduğunu söyledi. Hepsi benzer bir geçmişe sahip çekirdek bir kurucu grubuna sahip olmanın izolasyona yol açabileceğini fark etti ve gemiye gelen herkesin hoş karşılanıp dahil edildiğinden emin olmak istediler.

“İşe alırken kadınları ve azınlıkları dahil ettiğimizden emin olmak istiyoruz, değil mi? İletişim kurarken farklı zaman dilimlerindeki insanları dahil ettiğimizden emin olmak istiyoruz. Takıma yeni gelen kişileri dahil ettiğimizden emin olmak istiyoruz. Ve saha dışında bunların çoğunu konuştuğumuzda, temelde bu boyutların her birini güçlendirmek için kullanabileceğimiz en iyi uygulamaları araştırdık” dedi.

Bu, yeni çalışanları iş işlevinden bağımsız olarak daha deneyimli biriyle eşleştirmeyi, saat dilimi farklılıklarının farkında olmayı, her toplantıyı kaydetmeyi ve insanların geri dönüp eksik bilgileri bulabilmesi için Slack’te yayınlamayı içerir. Ayrıca, her toplantıya, işe başlamadan önce insanlarla görüşerek ve nasıl olduklarını görerek başlar. Tüm bunlar herkesin takımın bir parçası olduğunu hissettirmek için tasarlandı.

6 milyon dolarlık tohum yatırımı, bir dizi endüstri meleğinin katılımıyla Amplify Partners tarafından yönetildi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/fermyon-wants-to-reinvent-the-way-programmers-develop-microservices/

Yorum yapın