FedEx Twitter botu, Gürcistanlı adamın 2019’dan beri kayıp kalıntılarının ‘bekleyen teslimatı’ için özür dilerYorum

Jeffrey Merriweather’ın cesedi 2019’da şüpheli bir çekimden haftalar sonra bulunduğunda, Georgia’lı adamın ailesi, adli tabibin kendilerine 32 yaşındaki ölüm nedeni hakkında biraz netlik verebileceğini umdu. Ancak üç yıldan fazla bir süre sonra, Fulton County Tıbbi Muayene Ofisi onları FedEx aracılığıyla St. Louis’deki özel bir laboratuvara göndermeye karar verdikten sonra Merriweather’ın kalıntıları hala bulunamadı.

Yani ne zaman Atlanta Dergisi-Anayasa tweetlendi Perşembe gecesi davayla ilgili soruşturması hakkında FedEx yanıt vermekte gecikmedi. Ancak, gazete ve davayı takip edenler yanıt almak yerine, pek çok içerik yayınlayan otomatik bir hesap olan Twitter botu gibi görünen bir kişiden kişisel olmayan bir yanıt aldı.

“Merhaba oradaki. Benim adım Gaby, ”Şirketin müşteri hizmetleri hesabı olan FedEx Help, o zamandan beri silinen bir tweet’te yanıt verdi. “Sunmak istediğimiz deneyim bu değil. Bekleyen teslimat için çok üzgünüm. Lütfen doğrudan mesaj gönderin, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.”

Müşteri hizmetlerinden gelen genel yanıt Cuma günü alay ve kahkahalarla karşılanırken – “aman tanrım @FedEx” — tıbbi muayene görevlisinin Merriweather’ın kalıntılarını neden FedEx aracılığıyla gönderdiğine dair çok ciddi sorular var. Kalıntıları FedEx aracılığıyla gönderme uygulaması, yasaya göre yasaktır. şirketin kullanım kılavuzu. Ölen cesetlerin eyalet hatları arasında taşınması genellikle havayolu ile yapılır, ancak ABD Posta Servisi diyor katı kurallar çerçevesinde ülke genelinde insan cesetlerini taşımaya yasal olarak yetkilidir.

Jeffrey’nin annesi Kathleen Merriweather, Journal-Constitution’a durumu “Bu, uyanamayacağınız bir kabus” dedi.

Postadaki küller: Sevilen birinin kaybıyla baş etmek covid döneminde değişti

Bir FedEx sözcüsü, Cuma günü erken saatlerde bir yorum talebine hemen yanıt vermedi. Şirket, neredeyse tüm FedEx paketlerinin zamanında geldiğini uzun zamandır not etmesine rağmen, bir sözcü, İnsanlar dergisi Nisan ayında müşterilerin cesetleri göndermek için hizmeti asla kullanmaması gerektiğini söyledi.

Açıklamada, “Düşüncelerimiz ve endişelerimiz Bay Merriweather’ın ailesiyle kalmaya devam ediyor, ancak Fulton County Adli Tıp Kurumu’na daha fazla soru yöneltilmesini talep ediyoruz” denildi. “FedEx ağı içinde bu tür gönderiler yasaktır.”

Adli tabibin Merriweather’ın kalıntılarını göndermek için neden FedEx’i kullandığı belli değil. Fulton County Tıbbi Muayene Ofisi’nden bir sözcü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Yetkililere göre, 22 Haziran 2019’da Jeffrey Merriweather’ın kısmen çürümüş cesedi güneybatı Atlanta’daki bir evin arkasında keşfedildi. Polis, Merriweather’ın ters giden bir uyuşturucu anlaşmasıyla ilgili bir çekimde öldürüldüğüne inanıyor, ancak vücudunun nasıl çürüdüğünü çevreleyen koşullar bir gizemdi. WSB-TV.

O zamanlar Fulton County’nin baş adli tabibi olan Jan Gorniack, o sırada TV istasyonuna verdiği demeçte, “Kısmen iskeletlendiği için ölüm nedenini belirleyemedik” dedi.

Tıbbi muayenehanenin Merriweather’ın kalıntılarını travma analizi için St. Louis’deki bir uzmana gönderme zamanı geldiğinde, 32 yaşındaki kişiden geriye kalanlar 5 Temmuz 2019’da bir FedEx kutusunda 32.61 $’a gönderildi. Dergi-Anayasa’ya göre iki gün içinde gelmesi bekleniyor.

Sonra, Atlanta’dan St. Louis’e giden 555 millik yol boyunca bir yerde, adamın kalıntıları kayboldu. Merriweather’ın ailesine, kalıntılarının 19 Ağustos 2019’a kadar, kalıntıların gelmesi planlandıktan yaklaşık altı hafta sonrasına kadar, kalıntılarının kayıp olduğu bildirilmedi. WAGA.

Merriweather’ın babası Jeffrey Merriweather Sr., “Bir şeyler imzalamanız gerektiğinde bunun nasıl olabileceğini bilmiyorum” dedi. WSB-TV. “Takip numaralarınız var.”

Gorniack istasyona, kalıntıların en son Austell, Ga.’daki bir FedEx tesisine kadar izlendiğini, ancak o zamandan beri kalıntıların bulunamadığını söyledi.

Atlanta’nın sadece 27 mil batısındaki Austell’deki tesis, son yıllarda burada kaybolan çok sayıda paket nedeniyle bölge sakinleri tarafından eleştirildi. 4 bin 200’den fazla kişi imza attı Change.org dilekçesi 2020’de FedEx’in Austell tesisine “Paketler nerede?” Bir tüketici web sitesi olan TrustDALE, geçtiğimiz Nisan ayında Google’da 1,4 puan alan Austell lokasyonunu “kara delik” olarak tanımlayarak bir adım daha ileri gitti.

Web sitesi, “FedEx’in Austell tesisinin paketler söz konusu olduğunda bir kara delik olarak bilindiğini biliyoruz” yazdı. “Geçen yıl, paketleri Austell’e giren ancak hiç çıkmayan insanlardan çok sayıda şikayet aldık.”

Twitter’da, gözlemciler davanın ciddiyetini kabul ettiler, ancak aynı zamanda FedEx’in müşteri hizmetleri hesabını bu ürkütücü yanıt için yermek için zaman aldı.

Bir eleştirmen, “Bu iş parçacığının tamamı, müşterilerle ilgilenmek için insanları istihdam etmek yerine yapay zeka kullanmanın mutlak yararsızlığı konusunda bir tur de güçtür” yazdı. Journal-Constitution’ın kıdemli editörü Jennifer Brett, kabul: “AI her zaman cevap değildir.”

Başka bir gözlemci yanıtladı, “Ah FedEx, hayır. Böyle değil.”

Merriweather’ın ailesi, oğullarının kalıntılarının kaybolmasından bu yana geçen yıllarda defalarca tıbbi muayenehaneden ve FedEx’ten hesap vermeleri için çağrıda bulundu. Kathleen Merriweather, Journal-Constitution’a, oğlunun kalıntılarını gömemedikleri için, üç çocuğu da dahil olmak üzere ailenin, üç yıldan fazla bir süre sonra taşınma şansı bulamadığını söyledi.

“Artık o kapanışı bile yapamıyoruz” dedi.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/business/2022/07/15/fedex-twitter-bot-missing-remains-georgia/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın