FDA, AFib belirtilerini pasif olarak tarayan Fitbit algoritmasını temizliyor – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün saat 15:00’te (PT) gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için buradan abone olun.

11 Nisan 2022 Pazartesi için Daily Crunch’a hoş geldiniz! Bugün Elon Musk’ın Twitter’ın yönetim kuruluna katılmayacağını söyleyerek bizi şaşırttığı gündü, ancak bu noktada bence daha çok “ayıp” olduğunu düşünüyorum çünkü yaptığı her şeye şaşırmayı bırakmalıyız. Alex, neyse ki, bir şey öğrenip öğrenmediğimize daha yakından baktık. Spoiler uyarısı: “Evet?”

Her yönden tamamen ilgisiz, Çizdi hafta sonu konuk olarak göründü ve sosyal medyanın toplu (yeniden) travmaya neden olup olmadığını düşündü.

Bir nefes al, dışarı çık, bunu aldın, sana inanıyoruz! çok aşk, Christine ve hac

Not Bu hafta sonu dışarıda nefes alıp verdiyseniz, kaçırmış olabileceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

Teknolojik Haberler İlk 3

  • Fitbit kalbimizi çekiyor: Google, Fitbit giyilebilir cihazlarının, çoğunlukla düzensiz kalp atışı olarak bilinen ve felç veya kalp yetmezliğine yol açabilen atriyal fibrilasyonu tespit etmek için FDA onaylı olduğunu doğruladı. Raporumuza göre farklı olacak olan şey, “yeni teknolojinin, şu anda Fitbit uygulaması aracılığıyla mevcut olan periyodik kontrollere kıyasla AFib tespitine daha her zaman açık bir yaklaşım sağlaması” olacak.
  • Penceredeki klima ne kadar?: Klima üniteleri herkesin ortak derdidir ve Windmill’deki ekip, karışıma kurulum kolaylığı ve uzun süreli kalıcılık ekleyerek deneyimin acısını azaltmak istiyor. Şirket, bugüne kadar sattığı binlerce birimin ötesine geçmek için 10 milyon dolar topladı. Çok havalı.
  • SailPoint satın alımının içinde: Bunu Big Tech’de de göreceksiniz, ancak Alex Wilhelm’in Thoma Bravo’nun kurumsal güvenlik ürünleri şirketi SailPoint’i satın almasına soğan katmanlarını soyduğunu vurgulamak istedim. Satın alma, tek boynuzlu at çıkış fiyatları için iyiye işaret mi?

Startup’lar ve VC

Bu yılın başlarında Mayht’ta, CES’te ekiple konuştum ve konuşmacı teknolojisinin yükselişinin bir yerlere gideceğini biliyordum – ne kadar hızlı olduğunu bilmiyordum. Üç aydan kısa bir süre sonra, akıllı hoparlör devi Sonos, küçük ama güçlü startup’ı satın aldığını duyurdu. Ocak ayında kurucu ekiple, bu satın alma bağlamında ekstra ilginç olan derinlemesine bir röportaj yaptım. İkisini de kontrol et!

Bu güzel hikayelerle gözlerinize ziyafet çekin:

Kindbody TC-1

Teknolojik Haberler'ta Kindbody TC-1'in çizimi

Resim Kredisi: Nigel Sussman

2018 yılında kurulan Kindbody, doğurganlık, jinekoloji ve sağlık hizmetleri sunan bir klinik ağı oluşturmak için 154.7 milyon dolar topladı.

Muhabir Rae Witte, üç bölümlük bir dizide, neden doğurganlık sigortasından hastaların bakım kalitesini iyileştirmeye geçmeye çağrıldığını hissettiğini açıklayan kurucu Gina Bartasi ile yaptığı röportajlar aracılığıyla şirketin kökenlerini inceledi:

“Bir sigorta şirketindeki çağrı merkezi olarak yardımcı olamayacağınız konusunda hastalardan çok fazla şikayet vardı. Bu yüzden hastalar arar ve doktorun kendilerini bekleme odasında bırakmasından, telefona cevap vermemesinden veya telefona cevap vermenin uzun sürmesinden şikayet ederlerdi. Ama değişimi gerçekleştiremezsiniz; gerçekten hiçbir şey yapamazdın.”

Bölüm 1: Şefkat ve kapsayıcılık Kindbody’nin doğurganlık endüstrisini değiştirmesine nasıl yardımcı oluyor

2. Bölüm: Neden bütünsel bakıma odaklanmak Kindbody’nin 2021’de gelirini üçe katlamasına yardımcı oldu?

Bölüm 3: Her seferinde bir hasta olmak üzere üreme sağlığı sorunlarının üstesinden gelmek

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin öne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. Buradan kaydolabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

  • Etsy satıcıları bir grev hazırlıyor: Bugünden itibaren 14.000’den fazla Etsy satıcısı, platformun işlem ücretlerini %5’ten %6,5’e yükseltmesini protesto etmek için grev yapmayı planladı; bu, bazı satıcılar için işlemin %20’sinden fazlasını Etsy’ye bırakmak anlamına gelebilir. Organizatörler, Etsy’den “bize karşı değil, satıcılarla çalışmasını” isteyen hem alıcılardan hem de satıcılardan 48.000’den fazla imza topladı.
  • Bugün çok sayıda M&A etkinliği: Yukarıdan söz verildiği gibi, Ron Miller bu sabah üç şirket anlaşmaları açıklarken yazmakla meşguldü: Performance Software, satın alma fırsatı geldiğinde finansman aradığını bildirdiğimiz altyapı otomasyon şirketi Puppet’ı satın alacağını söyledi. Ardından, Thoma Bravo’nun 6,9 milyar dolarlık SailPoint satın alması şirketi özel hale getirecek. Siber güvenlik şu anda sıcak bir pazar ve bu, Thoma Bravo’nun bu alandaki altıncı satın alımı olacak. Ve son olarak, siber endüstrinin sıcak olduğunu söylediğimizde bize inanmadıysanız, o zaman belki Kaseya’nın bir felaket kurtarma şirketi olan Datto’yu 6,2 milyar dolara satın alması sizi bir inanan yapar.
  • Bugün de birçok haber akışı var: Netflix dizisi “Stranger Things”i beğendiyseniz, Mayıs ayında New York’a yeni bir deneyim geliyor. Netflix’ten bahsetmişken, sadece bir “başparmak” artık onu kesmeyecek, bu yüzden “iki başparmak yukarıya” kullanarak hangisinin sevdiğinizi gösterdiğini söyleyin. Resim içinde resiminizi bekleyen tüm YouTube hayranlarınız için şirket, bunun “birkaç gün meselesi” olacağını bilmenizi istiyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/daily-crunch-fda-clears-fitbit-algorithm-that-passively-scans-for-signs-of-afib/

Yorum yapın