FCC, 116 milyon dolarlık robocall para cezası verdi, ancak gücün suçluları kendine çekmesi için yalvarıyor – Teknolojik Haberler


Robocalls ve diğer otomatik dolandırıcılıklar, milyonlarca Amerikalı için günlük bir olaydır. Ancak daha katı kurallar gelirken ve FCC bir soyguncunun operasyonunu 116 milyon dolar para cezasıyla vurduajans, dolandırıcıları mahkemeye verme yeteneği ile yaptırımını hızlandırmak istiyor.

Rosenworcel, cezanın duyurusuna eşlik eden bir açıklamada, “Bu para cezası büyük” dedi. “Ama aynı zamanda oyunun yeni kurallarına ihtiyacımız olduğu gerçeğine de dikkat çekiyor.”

FCC ve diğer kurumlar gibi FCC, para cezalarını veya diğer mali zararları belirleme ve önerme yetkisine sahiptir, aslında bunları kendisi tahsil etmez. Bunun yerine, tüm evrakları oradan alan Adalet Bakanlığına teslim eder. Bir sorun: Para cezasına çarptırılanlar bazen miktarın sadece bir kısmını ödeyerek kurtuluyor.

Birkaç yıl önce başka bir büyük soygun cezası ile gördüğümüz gibi, bu FTC tarafından atıfta bulunuldu, 5 milyon dolarlık bir ödeme 18.332 dolara düşürüldü ve dolandırıcının arabasının satışından elde edilen gelir. 2020’de Rosenworcel, FCC’nin yüz milyonlarca para cezası verdiğini ve 6.790 dolar topladığını söyledi. Bunun bir kısmının, Adalet Bakanlığı’nın davaları takip etmeyi “reddetmesi” nedeniyle olduğunu söyledi.

FCC, otomatik arama operasyonlarını araştırıyor, durdurma ve vazgeçme mektupları yayınlıyor ve 41 Eyalet Başsavcısı ile ulusal bir kaynak paylaşım grubunu koordine ediyor. Ama nihayetinde yine de Adaletten geçmesi gerekiyor ve bu, ajansın yorulduğu bir şey gibi görünüyor.

“Bunun gibi birçok ceza verdik. Ancak bunu yaptıktan sonra, onları Bakanlık ve Adaletteki meslektaşlarımıza teslim etmeli ve daha fazla önlem almayı ummalıyız, ”dedi Rosenworcel. “Umudu severim. Ancak en iyisini dilemek yerine, bu ajansın doğrudan mahkemeye gidebileceğinden ve bu kötü aktörlere karşı – her biri için para cezası alabileceğinden emin olmak istiyorum. Bu yasada bir değişiklik yapacak ve bunu düzeltmek için Kongre’ye ihtiyacımız var. Ama bence bu, uğrunda savaşmaya değer bir otomatik çağrı değişikliği.”

Ne yazık ki, Kongre muhtemelen şu anda burada ihtiyaç duyulacak yürütmeyi güçlendiren yasaları geçiremeyecek kadar kendi kendisiyle savaş halindedir. Ancak umarım FCC’nin yasayı koymaya başlamadan önce çok uzun süre beklemesi gerekmez.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/fcc-hands-down-116m-robocall-fine-but-begs-for-the-power-to-hammer-perps-itself/

Yorum yapın