Fall Guys, Epic’in satın alınmasından sonra çapraz oyunla ücretsiz oynanıyor


Az önce ne oldu? Popüler çok oyunculu oyun Fall Guys artık konsollarda ve PC’de ücretsiz oynanabiliyor, ancak yeni PC oyuncularının Epic Games Store’dan alması gerekecek. Steam’den satın alanlar güncellemeleri almaya devam edecek.

Geliştiricisinin popüler çevrimiçi engelli parkur oyunu Epic Games tarafından satın alınmasından bir yıl sonra Fall Guys’ı oynaması ücretsiz. oyun da Xbox’ta piyasaya sürüldü konsollar ve Nintendo Anahtarı bugün ilk kez, bu platformlar arasında çapraz oyun ekleyerek, Oyun istasyonu, ve bilgisayar. Epic ve Mediatonic Games, PC sürümünü Steam’den çıkarsa da, gelecekteki güncellemeler mevcut Steam oyuncularını desteklemeye devam edecek.

Fall Guys ilk olarak Ağustos 2020’de Steam ve PlayStation konsollarında piyasaya sürüldü, hızlı bir şekilde 10 milyonun üzerinde indirmeye ulaştı ve sonunda beş BAFTA adaylığı kazandı. Geçen Mart ayında Epic Games, Mediatonic’in ana şirketi Tonic Games Group’u satın aldı, böylece PC versiyonunun münhasırlığı Epic’in mağazası.

Fall Guys’daki değişiklik, Rocket League’de olanları yansıtıyor. Epic, 2019’da Rocket League geliştiricisi Psyonix’i satın aldı ve ertesi yıl konsollar ve PC’de oynaması ücretsiz hale getirdi. Ayrıca Rocket League’i Steam’den kaldırdı, ancak yine de mevcut Steam oyuncularına güncellemeler sunuyor. Her iki oyun da Epic’in şirket içi devi Fortnite’a daha çok benziyor.

Oynaması ücretsiz güncelleme ile Fall Guys kazanç yeni turlar, yeni engeller, yeni bir sezon geçişi, yeni zorluklar ve diğer birçok ek özellik. Yeniden başlatmadan önce oynayan herkes “eski statü” ekstraları alacak.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95023-fall-guys-goes-free-play-crossplay-after-epic.html

Yorum yapın