Facepalm: USPTO, Ohio Eyalet Üniversitesi’ne ‘The’ Kelimesinin Ticari Markasını Verdi


itibaren yüz avuç içi borç

En az üç yıldır, Ohio Eyalet Üniversitesi’nin giyimde “the” kelimesini kullandığı için yaptığı bir ticari marka başvurusuyla ilgili gelişmeleri tartışıyoruz. Beyniniz bir anda durduysa, bunun nedeni kolej sporları hayranı olmamanız olabilir. Bakın, Ohio Eyalet Üniversitesi kendisinden kesinlikle bu Ohio Devlet Üniversitesi. Geleneğin bir kısmı, profesyonel kariyere devam eden sporcular için, her zaman gerçekten “the” kelimesine yaslanarak kolej üyeliğini ilan eder. Kolej spor yorumcuları bile bunun çok aptalca olduğunu düşünüyor ve USPTO başlangıçta büyük ölçüde teknik gerekçelerle ticari marka başvurusunu reddetti.

Bu merak uyandırdı çünkü teknik gerekçeler buradaki en büyük sorun değil. USPTO sahip olmalı “the” kelimesinin İngilizce’de en sık kullanılan kelimelerden biri olduğu ve bu nedenle marka koruması almaması gerektiği ve üzerinde “the” yazan bir gömleğin kesinlikle marka korumasına sahip olduğu düşüncesiyle başvuruyu reddetmiştir. halka o gömleğin bir OSU ürünü olduğunu bildirecek hiçbir şey yok. Ancak OSU, başka bir uygulamada ticari marka için baskı yaptı… ve USPTO bir şekilde işareti vermeye karar verdi.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Ohio Eyaleti’nin başvurusunu Salı günü bir bildiri yayınlayarak onayladı. kayıt belgesi. Ohio State’in, “giyim, yani tişörtler, beyzbol şapkaları ve şapkalar; Yukarıdakilerin tümü, spor ve kolej atletizm alanına alışılmış kanallar aracılığıyla tanıtılıyor, dağıtılıyor ve satılıyor” deniyor.

Absürt sertifikayı linkte görebilirsiniz. En üstte sadece “the” kelimesiyle komik görünüyor. Bunların hiçbiri aslında komik değil. Neden? Niye?

Eh, çünkü USPTO’nun eylemleri artık başka hiç kimsenin sadece “the” kelimesinden oluşan herhangi bir spor kıyafeti, şapkası veya başka kıyafet yapamayacağı anlamına geliyor. Ve çok az kişi veya şirket bunu gerçekten yapıyor olsa da, kesinlikle izin verilmelidir. Çünkü o kelime “the”. OSU, aptal küçük geleneğiyle ne kadar can sıkıcı olsa da, giyimdeki “the” kelimesi OSU ile özdeşleştirilmiyor. Veya başka bir varlık.

Çünkü sadece “the” kelimesi. Ve USPTO gerçekten, gerçekten daha iyi bilmeli.


Şirketler: ohio eyaleti, ohio eyaletiKaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/27/facepalm-uspto-grants-ohio-state-university-trademark-on-the-word-the/

Yorum yapın