Facebook, tek bir hesaba bağlı beş profil eklemenin bir yolunu test ediyor – Teknolojik Haberler


Facebook, kullanıcıların tek bir hesaba bağlı beş adede kadar ayrı profile sahip olması için bir yol test ediyor. Sosyal medya devi, testin, kullanıcıların bağlantı kurmak istedikleri belirli gruplara, arkadaşlarına özel bir Facebook beslemesi ve sadece iş arkadaşlarına özel bir Facebook beslemesi gibi farklı profiller ayırmalarına izin verdiğini söylüyor. Testin parçası olan kullanıcılar, birkaç dokunuşla farklı profilleri arasında geçiş yapabilecekler.

Facebook sözcüsü Leonard Lam Teknolojik Haberler’a bir e-postada “İnsanların deneyimlerini ilgi alanlarına ve ilişkilere göre uyarlamalarına yardımcı olmak için, insanların tek bir Facebook hesabına bağlı birden fazla profile sahip olmaları için bir yol test ediyoruz” dedi. “Facebook’u kullanan herkes kurallarımıza uymaya devam etmelidir.”

Kullanıcılar, benzersiz olduğu ve herhangi bir sayı veya özel karakter kullanmadığı sürece herhangi bir profil adı ve kullanıcı adı seçebileceklerinden, ek profillerin bir kişinin gerçek adını içermesi gerekmez. Facebook, insanların ana profillerinin günlük yaşamda kullandıkları adı kullanmaya devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Şirket, ek profillerin hala politikalarına tabi olduğunu ve kimliğinizi yanlış gösteremeyeceklerini veya başkalarını taklit edemeyeceklerini söylüyor. Ek bir profilde bir ihlal alırsanız, hesabınızı bir bütün olarak etkiler. Facebook, bu kuralın insanların platformunu birden fazla profilde kötüye kullanmasını önlemeye yardımcı olacağını söylüyor. Birisi ek profillerinden birini kullanarak şirket politikalarını tekrar tekrar ihlal ederse, Facebook sistemleri hangi profilin ihlal ettiğini anlar ve ek profili veya ana hesap dahil tüm profilleri kaldırmak gibi uygun eylemi gerçekleştirir.

Facebook, bir Sayfa oluşturma ve yönetme veya Facebook Dating’i kullanma gibi yalnızca insanların ana profilleri için kullanılabilen platformun bazı bölümleri olduğunu söylüyor.

Bir kullanıcının ek profillerinin tek bir Facebook hesabı altında olduğunu göz önünde bulunduran şirket, çoklu profil özelliğinin aylık ve günlük aktif kullanıcı toplamları gibi kullanıcı ölçümlerini raporlama şeklini değiştirmeyeceğini söylüyor.

Şimdiye kadar şirket, düzenli kullanıcıların birden fazla Facebook hesabına sahip olmasını engelledi, bu nedenle ek profillerin tanıtımı sosyal medya devi için bir değişikliği işaret ediyor. Testin başlatılması, Facebook’un platformunda etkileşimi artırmanın yollarını denediğini ve aynı zamanda kullanıcıları başkalarıyla daha fazla içerik yayınlamaya ve paylaşmaya teşvik ettiğini gösteriyor.

Test ayrıca Facebook’un sadece aile ve arkadaşlarla güncellemeleri paylaşmak için bir platformun ötesine geçmeye çalıştığını gösteriyor, çünkü şirket, ilgilendiğiniz ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz konulara daha derine inmek için ek profillerin kullanılabileceğini belirtiyor. Örneğin Facebook, bir kullanıcının favori markalarını takip edebilecekleri ve tutkularını paylaşan diğer kişilerle bağlantı kurabilecekleri sürdürülebilir tasarıma odaklanan ek bir profil oluşturmak isteyebileceğini söylüyor. Facebook ayrıca, sizin için önemli olan şeylerle ilgili içeriği düzenlemek için ek profillerin kullanılabileceğini de önerir. Örneğin, favori şeflerinizi takip edebileceğiniz ve yerel etkinlikleri ve restoranları bulabileceğiniz, yemek içeriğine ayrılmış bir profiliniz olabilir.

Facebook’un tek profillerden uzaklaşması, TikTok gibi büyüyen tehditlerle rekabet etmeye devam ederken, kullanıcıları elde tutmanın yollarını bulmaya çalışırken geliyor. Şubat ayında şirket, 2021’in dördüncü çeyreğinde tarihinde ilk kez günlük kullanıcılarda bir düşüş bildirdi, ancak daha sonra bu yılın ilk üç ayında bir artış bildirdi.

Şirketin ek profiller özelliği şu anda belirli kullanıcılarla test ediliyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/facebook-tests-add-up-to-five-profiles-single-account/

Yorum yapın